nákup nového Wraníka

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
bobeš

nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

Zdravím všechny Wrangleristy.
Jsem nový na tomto fóru a prosím Vás o cenné rady jako zkušené majitele tohoto typu vozidla! :todáš: Nikdy jsem neměl terenní vozidlo!!! :down:
Před časem jsem se rozhodl si pořídit nové vozidlo hlavně pro volný čas. Netrvalo dlouho a rozhodl jsem si pořídit Jeep Wrangler Unlimited Rubicon 2,8 CRD v automatu - černý! :wink: :wink: :wink:
Toto auto splňuje všechny moje požadavky:
- krásně vypadá i za desítky let, hlavně po citlivých úpravách :todáš:
- dostat se za každého počasí na chatu v lese, kde jsou krásné terény na vyblbnutí a nedaleko soukromý terenní autodrom maníka co má ZIL, URAL, OT atd. :todáš:
- odtáhnout v klidu karavan až k moři (2,2 t. na kouli automat mi stačí) :nototo:
- v létě zajet bez střechy až k rybníku :pivko:
- v zimě vyjet až na "vrcholky" hor :cigarko:
- mít celou rodinu v relativním bezpečí v šíleným silničním provozu :čuně:
- a v neposlední řadě absolvovat s vámi nějaké výpravy (pokud bych byl vítán - pravidla přijetí do klubu znám :nečtešnevíš: )
Prostě auto pro volný čas a zábavu! Krom té dovolené u moře a někdy o víkendu (hlavně v létě) na chatu auto téměř nepotřebuji (do města máme Octavku a v práci používám firemní auta)

Aspoň jednou za život si chci koupit úplně nové vozidlo, které budu mít snad až "na věky"!!!
Přesto nemám na to vyhazovat zbytečné prachy oknem!!! :bit: :cigarko:
Mám představu si koupit nové auto a upravit si jej dle obrazu svému, tak jako to děláte všichni. :todáš:

Moc se mi líbí úpravy od AEV. Jak jsme pochopil tak jsou sice dražší, ale o to víc propracovanější!? S tímto bych se asi mohl později obrátit na "TOMA" (info z Fóra)!?

Takže k těm mým možná až pro vás směšným dotazům :cheche: :

1) kde koupit nové vozidlo v plné výbavě levněji než u dealera v ČR - jzem z HK, takže tady máme dealera i se zastoupením na doplňky od AEV?! Jěště se u něj stavím, zda by byla nějaká sleva!!!???:bit: :blb: :blbost:

Co říkáte tomuto vozidlu: http://www.allrad-schmitt.com/neufahrzeuge__122.html
Nevíte co je to za doplňky zda by mohly být kvalitní? naviják, kola,lift atd? Nárazníky vypadají od AEV?!
A je to za stejnou cenu, jako tam mají v původním stavu!? Německy neumím vůbec!

Dále - Chci to koupit do firmy! Jak je to s limitem za hotové a umějí to němci vyřešit (4-5 splátky) v hotovosti mám jen kačky!? S DPH by to asi neměl být problém!? Nemáte někdo s nákupem v Německu zkušenosti!!??

2) chtěl bych automat - není problém v těžším terénu?

3) má AEV vyřešen problém s tím záklonem nápravy - rozkmitání při liftu? Na úpravu řazení je ta "kouzelná" krabička?

4) není zbytečný TOP in TOP - Sunrider Soft - Top plátěná střecha složená ve vozidle v ochranném úložném krytu?
Když v léte plátno a v zimě hard-top, snad jen při těch výpravách že je střecha schovaná při složení!?


Předem děkuji všem za názory a tipy!!! :todáš: :todáš: :todáš:

Bobeš - přezdívka od dětství
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Jirka »

No, Bobeši, moc hezky jsi to tady všechno "vysypal" :cheche:

Co k tomu dodat - nemyslím si, že by to snad bylo nějak moc na psaní - myslím že bys to neměl uspěchat, přestože o tom víš docela dost, a nejprve navštívit například některé naše srazy - je jich docela dost otevřených pro všechny - a tam se jednak po všech možných autech dobře porozhlédnout a jednak snažit se "u pivka" vyzpovídat jejich majitele a i ty ostatní, které v příspěvku uvádíš. Podle mne by to byla ta nejrozumnější volba. Máš mnoho dotazů a není jednoduché ti na všechny odpovědět "jednou či dvěma větami". Vše je trochu složitější, než jak to vypadá a jak se dá napsat.

A myslím že máš v brzké době tu nejlepší možnost - navštívit naše Jamboree - je to příští víkend - info v akcích, a tam bude hoooodně aut, které sis vysnil a ve všemožných úpravách.

Toť má rada a pokud ji chceš využít, klidně mi pošli soukr.zprávu, nebo zavolej a já ti vše vysvětlím, včetně programu tam a možností, apod..
Jirka 724127712
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Radek 66 »

:todáš: přesně :tožvitaj:
má pravdu, předseda :wink:
Je určitě nejlepší vidět všechno naživo a mít možnost pokecat nebo se i projet s lidma co tyhle auta mají a jezdí už řadu let a prošli si všemožnejma úpravama.
Aspoň uvidíš jak velkej je ten velkej :cheche:
jak malej je ten malej :cheche:
jak je kterej vysokej :cheche:
jak je .............. :cheche:
no a co všechno je potřeba z auta odmontovat :frown:
a co je potřeba naopak přimontovat :wink:
Souhlasím s tím co napsal Jirka , Jamboree je opravdu jedna z nejlepších možností :todáš:
bobeš

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

No je fakt že jsem se trochu rozvášnil :cheche:
Chtěl jsem vám všem říct o své představě a proč jsem se tak rozhodl.

Termín Jamboree se mi moc nehodí - dovolená na chatě s rodinou! :frown:
:nápad: Zkusím to nějak vysvětlit manželce a dovolenou o víkend zkrátit :bit: :blbost:
Když by to vyšlo tak se domluvím s Jirkou

Bobeš
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

Zdar!

Automat je do terénu a nejen do něj rozhodně lepší.

AEV nemá přímo nic co řeší rozkmitání.To není přímo spojený s liftem ale bejt může. Má to mnoho příčin,někdy až záhadných. A je to kus pd kusu auta.AEV má kit,který tohle pomáhá eleminovat ale nezaručí odstranění. Já Liftoval několik Jeepů a nikdy jsem DW neměl.Né že bych byl tak šikovnej ale prostě u mejch aut to nebylo. Naopak znám auta ,nejen Wranglery,který jsou jak vyjely s fabriky a tenhle problém řešej. Takže se na AEV nemusíš vázat,.Nicméně,jejich vžrobky jsou špička a když něco od nich,tak se obracej na Toma Hlaváče.
Ta "kouzelná " krabičak od AEV -ProCal module, neřeší změnu převodů ale jen upravý body řazení automatu. A to tím,že zkalibruje tachometr při změně rozměru pneu. Správnost řazení vs.výkon motoru vs. větší pneu dosáhneš až změnou převodů v rozvodovkách(talíř-hruška). ProCal ale je především třeba prio správný údaje tacchometeru a tím i správný funkce ESP . Má spoustu dalších užitečbných funkcí a je vlastně povinost ho mít.

Ta složená plátěná střecha pod hardtopem je jen transportní uložení softopu,při koupi vozidla. Normálně se to takhle novozí.
bobeš

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

K té složené střeše pod hard-topem.
Je mi jasné, že nebudu vozit plátno pod hard.
Spíš mi šlo o to, zda se dá ten futrál využít i dále? Rozodně asi jako dobrý futrál uskladněné střechy v garáži v zimě! Ale jestli by byl dobrý i při složení plátna v létě na kabrio. Jestli se dá použít jako kryt složené střechy při jízdě v terénu!?
A nebo zda lze použít jako již tady ve fóru zmiňovaný futrál na okna soft-topu!? :nápad:
Jinak děkuji Harleyi za info! :todáš:

Zřejmě navštívím Jamboree

Bobeš
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Radek 66 »

Těch možností je strašně moc. :wink:
Soft Topy i Summer Topy, Bikini a pod
http://www.quadratec.com/categories/jeep_soft_tops/
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Tom »

Ahoj,
je to tak, osobní setkání je nejdůležitější! To cos našel v DE vypadá zajímavě, má AEV přední + zadní nárazník, nášlapy nevim, podvozek od AEV není - alespoň dle foto, disky budou Mickey Thompson, pneu odhaduji na 33x12,5-17 - Coopery jsou 1A. Jen ta spotřeba je nesmysl! Takhle upavený auto žere mezi 10-15l/100km! Zcela určitě nemaj upravený diferenciály a otázkou je zda upravili ProCal modulem řazení? Cena asi dost slušná. Zkušenosti ohledně splátek nemam... Nákup EUR v dnešní době je sranda, s dovozem ti velmi rád pomůže pan Bob. S takhle upraveným autem můžeš narazit na problém s držením záruky v ČR. U tebe je zástupce p.Kratochvíl. Pokud by ti udělal cenu a nechal bys ho rovnou udělat podvozek, bude ti na auto dál držet záruku. Obchodní zastoupení AEV pro ČR mam já, p.Kratochvíl je mým obchodním partnerem.
K softopu, na slídy potřebuješ samostatný futrál. Lze dokoupit. Když složíš střechu, asi se ti nebude chtít na ni rvát futrál, ve kterym ji koupíš. Je dost natěsno. Složená střecha bez futrálu za jízdy nijak nezlobí. Automat se v terénu neztratí, má své výhody ale i nevýhody proti manuálu - to je na několik piv...

Tož se ogare ukaž na Jamboree a pěkně ten tvůj záměr proberem!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

Bobeš,ještě dotaz. Píšeš,že to má být auto pro volný čas a na zábavu,že na běžný ježdění máš jiný auta. Tak proč Wranglera v naftě?? Spotřeba je skoro stejná,především,nejezdíš-li denně po městě.Na dálky je to skoro srovnatelný a spolehlivost a jednoduchost benzínu je bez diskuze.Navíc od 2012 má být v JK novej motor,Pentastar a ten je dle parametrů hodně špičkovej.
Dr.Ti.

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Tom píše......U tebe je zástupce p.Kratochvíl. Pokud by ti udělal cenu a nechal bys ho rovnou udělat podvozek, bude ti na auto dál držet záruku. Obchodní zastoupení AEV pro ČR mam já, p.Kratochvíl je mým obchodním partnerem.

Rozumím tomu správně,že dealer Kratochvíl Jeep Hradec Králové oficiálně
provádí úpravy podvozku ?....záruka ? STK? zápis do TP? Ptám se z toho důvodu,že dealer Jeep Ostrava nic takového nedělá,a to i včetně úprav výkonu Startech právě z důvodů záruky a nemožnosti zápisu do TP.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

Záruka a legálnost úpravy jsou rozdílný věci.
Dr.Ti.

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Neměl jsem na mysli Záruku na práci,ale samozřejmě Záruku na Auto...její trvání po provedení takové úpravy podvozku,která není legální a kterou nelze zapsat do TP,což jsou všeobecně známé věci a trochu mě pak překvapuje informace,že i přes tyto skutečnosti by oficiální prodejce Jeepu v Hradci takovou úpravu dělal. Nicméně dotaz či připomínka je z mé strany čistě pragmatická,neboť je dobré vědět,že kvalitní kity AEV namontuje oficiální dealer Jeepu se zárukou...
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Radek 66 »

:blbost: :blbost:
Toho bych se asi nebál :frown:
Bo tyhle " úpravy " ...............................
:cheche: :cheche: :cheche:
Tož ale ta správná rada - :cheche: jak-na co - čím -potěší :cheche:
Dr.Ti.

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Není třeba do toho zavádět personálie, o tom jaký úpravy a zda vůbec si rozhodne každý majitel sám ,podstatná aspoň pro mně je informace,zda AEV liftkity p.Kratochvíl opravdu montuje,nebo ne ,zbytek je nepodstatný
/nelegálnost je jasná a personálie zbytečný/. Lidí,kteří jsou ochotni a schopni tuhle úpravu komplexně zvládnout bez následných reklamací není mnoho a je dobrý o nich vědět.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

Já neměl na mysli záruku na práci ale právě záruku na auto. Jestli si u dealera koupíš funglovku a u něj si necháš udělat úpravy ,tak záleží na něm,jestli v případě nějaký závady ,ti nezruší záruku na vozidlo s důvodu úprav,který nejsou v rámci nabídky výrobce vozidla. To ale neznamená,že ty úpravy jsou legální pro provoz na pozemních komunikacích. Jinak řečeno,že vše,co na autě bude upraveno a změněno,bude mít homologační glajch a bude to zapsáno v TP. Proto říkám,že žáruka a legálnost úpravy jsou rozdílný věci.
Vzhledem k tomu,že už se nějakej pátek zabejvám profesionálnímy úpravamy vozidel,konkrétně HD,kde je velká paralea,tak vím jak to je. Prostě to legálně nejde. Když prodám já nebo můj partnerský dealer HD motocykl a zákazník si ho nechá u nás upravit ,úpravy jsou provedeny v našich servisech a né někde samo domo nebo u nějakýho Fandy Vomáčky,byť za použití stejných dílů,tak zákazníkovy se záruka na motocykl neruší a dál mu běží. Jsou zde sice nějaký "ale" ,ale to je vždy o konkrétním případu a domluvy. Takhle podobně-stejně,to je i v tomhle případě,na kterej se ptáš. Nikde není psáno,že si nemůžeš koupit vozidlo a nechat si ho upravit dle svých představ a současně na něj měl záruku,nejen na ty úpravy ale i jako na samotbný vozidlo. Na tobě ale už pak je,kde ho budeš používat.

Ještě Ti řeknu jak tohle vše funguje. Záruku těmahle úpravama na sebe bere samotnej dealer. Kdyby to šlo do detailu a měl-li by výrobce (pan Chrysler) možnost osobního dohledu,tak by žádnou úpravu která používá neoriginál Chrysler díly na tu úpravu určený,nepovolil a ihned by záruku na vozidlo zrušil nebo omezil. Jenomže tohle je nekontrolovatelný a tak každý dealer ,jelikož chce zákazníkovi vyhovět (a mít kšeft) tak za to ručí sám a v případě problému,to vykáže tak,že vozidlo bylo bez úprav . To Tě jako zákazníka nemusí zajímat.Je to interní vztah mezi prodejcem a výrobcem.Ty uzavíráš smlouvu s prodejcem a co on Ti nabídne,je ,na něm.S ním pak i vše řešíš. On taky musí bejt zkušenej a soudnej,aby věděl do jakých až úprav může jít a který značky používat aby si sám nenaběhl nějakejma poruchovejma sračkama.
Takže záruku plný záruky Ti nedává Chrysler ale ten poslední článek,prodejce.
Takhle to je i u nás,u HD a asi i všude jinde,kde jsou normální vozidla,který se dále upravujou.
Naposledy upravil(a) Harley dne 14 srp 2011, 23:20, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů