Sundánín a nandání softtopu

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Myslím že už nastal čas na sundavání střechy a tak sem dám krásnej video-návod aby se to některým ulehčilo.
Je to sice pro JK ale pro TJ je to skoro stejný.

http://www.jeep.com/en/owners/soft_top_guide/

( je to jak pro dospělý Wranglery,tak i pro ty...no, zkrácený :cheche: )
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání soft topu

Nový příspěvek od Harley »

Delší auto= delší vedení :lol:

No já měl do dneška jen otevřenej "sunrider" . Dneska prvně dolů celá. Je to ale hoňka oproti krátkýmu TJ.Večer se netěším,až to budu sám nahazovat. V tom videu má na druhý straně pomocníka. Když jsem to ráno sundaval,tak mi to spadlo dozadu na horní stoplampu.Tak sem hudroval.V tom videu upozorňuje aby se nejdřív otevřely zadní vrata aby se nepoškodila zadní lampa.Já si to pustil se zvukem až teď .Je vidět,že ta poznámka má význam :lol: .

Bez dveří já určitě ne! To jsem zkusil jen jednou a díky,ne! Navíc jich je víc,než jich já mám ve 3+1,tak kam bych je složil? :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Tak sem byl dnešní odpolední bouřkou donucen to na rychlo natáhnout a jde to dobře. Nastoupí se ZADNÍMA dveřma před ZADNÍ sedačky :lol: a jen se to uprostřed chytne a přetáhne přes auto až k oknu.Pak už jen běžný zaháčkování.
Čekal jsem to horší.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Čoveče,mě to příjde úplně stejný jako sem to měl na TJ. Byl 04 rok,tak nevím jestli první půlka TJ to měla jinak.
Jedinej rozdíl je,že oba JK maj Sunrider(jakoby šíbr) ale v principu to kompletní sundání nemění.
LUKI

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od LUKI »

Mně to stejně příjde složitý, já budu snad jediný kdo jezdí s wranglerem s hardtopem :lol: . Když už je hodně pěkně tak si maximálně sundám ty přední dvě desky a fouknu je do kufru.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Už to není složitý. Dneska ráno do pěti minut vše dole a urovnaný. :up:
LUKI

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od LUKI »

harley: Tak sem byl dnešní odpolední bouřkou donucen to na rychlo natáhnout a jde to dobře. Nastoupí se ZADNÍMA dveřma před ZADNÍ sedačky a jen se to uprostřed chytne a přetáhne přes auto až k oknu.Pak už jen běžný zaháčkování.
Čekal jsem to horší.

No jo no , když já ne střechu ze země pomalu nedosáhnu, musel bych vozit nějakou židličku :cheche:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Harley píše:Už to není složitý. Dneska ráno do pěti minut vše dole a urovnaný. :up:
¨
Harleyi jak koukám na ten čas, to bys mohl jít rovnou dělat mechanika do F1 :wink: :up: .....jinak koukal jsem na to video a fakt super je tam pár vychytávek, co ti práci usnadní....jen by mě zajímalo jestli ten softtop se sunroofem je dnes standardem nebo ne....můj JK z 2007 má původní softtop daleko jednodušší :confused: ....takže o sunroofu si můžtu leda tak nechat zdát :cry: .....taky jsem se po zhlédnutí videa předčasně radoval, že jsem konečně přišel na řešení problému toho jak mi vepředu střecha těsně nedoléhá na rám dveří...na tom videu to při nandávání zaklapnou do nějakých zámků a to já jsem nedělal....leč jak jsem zjistil, já tam ty zámky vůbec nemám :frown: ...ještě že je krásně a střechu teď řešit nemusím :cool:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

To se Cihlíku Harley jenom prsí s tím Sunriderem.Bestop ho má v nabídce a já s ním jezdil už na YJ.Myslím že to nebude u JK standart ale spíše otázka příplatkové výbavy anebo předcházející majitel Harykovo JK (Helmut vom Kreuznach) sáhl do ,,kešeně" a přikoupil ho.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

To bude tím, že ten můj JK byl v USA nejspíše původnímu majiteli zabaven bankou pro nesplácení leasingu :confused:...kurňa má to někdo štěstí na barony :lol: :cheche: :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Mám pocit,že Sunrider byl příplatkovej už u posledních TJ (03-06 ?) a že je standartem u všecch JK ale kecal bych. Možná jen u JK Unltd.
Ty boční plastový lišty na záháknutí byly už u TJ. To je ta nejhorší část při sundvání střechy,jelikož jdou hodně blbě vyháknout.Tady u JK už jsem našel fígl ale u TJ to bylo na ulomení nehtů.Divím se,že ti to am chybí.
Jirko,auto není po Helmutovi. Je to taky dovoz s USA do DE. Tam to majitele nemělo a nejezdilo to tam.To přivezli je na kšeft.Já sem první majitel v EU. Ale je fakt,že moje "X" má příplatkovou výbavu-"S-packet".
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Tak sunrider asi nebude standard, alespoň ne u sahary :cry: ....leda že by ho původní majitel vyměnil za horší :lol: ....taky v ofiko manuálu co k JK mám je popsaný jen ten můj jednodušší softtop bez sunrideru :frown: ... možná že je standartem u rubiconu....ale ty boční plastové lišty pro nejlepší osobní manikůru tam mám taky :lol: .....jen mi tam chybí ty klik-cvak zámky :lol: co jsou na tom videu...aspoň tam o něčem takovém mluví a taky mu tam opravdu něco cvakne jak posune střechu dopředu směrem k oknu..."sunrider bracket" - konzoly mají zaklapnout do kolejniček - "door rails".....tento mechanismus mi tam chybí :frown: .....mě to drží jen na těch bočních plastových lištách a hácích pod stínítky :rolleyes:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Hmm.Takhle stejně je to i u TJ.Boční plastový zaháknutí a dva háky na okně.
Ty kolejničky a ty západky co jsou na videu a kolejničky jsou asi jen součástí Sunrideru.Krátkej to odjišťuje odspoda,dlouhej svrchu.

Dneska sem si to schválně změřil,źa jak dlouho je to dole a fakt o jde do pěti min. A to nemusím nijak zvlášť kolem běhat jako čamrda.Akorát pak zabere čas to vzadu pěkně urovnat,aby to mělo fazónu a bylo to co nejnižší.Ale pokud jde jen o sundání,tak pět min,jde. :up: :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Tak Sunrider je standart u softopu Unlimited a u krátkýho Rubicona.U krátkýho X a Sahary je příplatkem. Takhle jsem to vypozoroval.

Tady jsou fotky Sunrider dílů pro krátký JK.Je tam vidět ta boční západka.

http://www.jk-forum.com/showthread.php? ... ows&page=4
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Dneska sem si to schválně změřil,źa jak dlouho je to dole a fakt o jde do pěti min.

Tak to já jsem na tom hůře :down: teda vlastně lépe :up: .Dneska to dávám běžně pod dvě minuty :cheche: :cheche: ,ale pamatuji doby kdy mi to trvalo až do rána :cheche: :cheche: :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti