nákup nového Wraníka

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
VdC
malej kecal
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2011, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od VdC »

Zdravím all Jeepers,

a jsem rád, že se mohu přidat zatím jen k diskusi o koupi nového JW Unlimited MY2011. I já jsem totiž dospěl k závěru, že si ho pořídím. Avšak stačí mi v základní variantě, tj. provedení Sport, motorizace 2.8 CRD s manuálem, se soft top a půlenými dveřmi. Oproti základu budu požadovat pouze doplnění o práh - stupačku ( ta co se dává na Saharu ). Tato výbava mi maximálně vyhovuje, nepotřebuji lakované blatníky, elektrické stahování okýnek, uzávěrky a odpojitelné stabilizátory... a podobné ( pro mne ) málo využitelné zbytečnosti.

Problém je však následující: - skladem nejsou, pokud se nyní v CZ objedná, tak mi možná příjde do Vánoc. Co s tím? Má někdo řešení? Umí někdo zajistit dovoz?

Co se týče ceny, tak jsem na ceně cca 640.000 CZK bez DPH, pokud by se ke mne někdo přidal a realizovali bychom nákup společně ( nemusí být totožný vůz, ani na stejného kupujícího ), tak mám slíbeno od prodejce další slevu ve výši 7% za " fleet ", tj. konečná cena by byla kolem 590.000 CZK...

Je tu tedy zájemce o společný postup při koupi? Je tu někdo, kdo umí zajistit nákup jinde než přes importera v CZ? Předesílám, že vezmu Wranglera i mírně ojetého ( předváděcí vůz, atd. ), avšak za předpokladu, že bude mít již ten nový - modifikovaný 200 HP motor...

Díky

VdC
Dr.Ti.

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

H., já to i tak pochopil,jak to ty sám popisuješ. Jen mě zaujala ta informace od Toma ohledně nabídky dealera v Hradci,že to vůbec někdo z ofidealerů nabízí...ono to není totiž běžná věc,aby ti prodejce nabídl i úpravu podvozku s ponecháním záruky na nový vozidlo. U prodejce v OV nic takového neexistuje, ani montáž Startechu na zvýšení výkonu...právě z důvodu oné záruky...ale je to opravdu jen na prodejci,kam až si dovolí zajít ve snaze vstříct zákazníkovi i s riziky . Tahle info je ale velmi podstatná, aspoň na mne působí tato nabídka důvěryhodně.

Jen tak naokraj k tomu dalšímu příspěvku....uzávěrky,odpojitelný stabilizátory a podobný zbytečnosti....mno,ikdyž je taky nevyužívám,nikdy neříkej nikdy,mně to jako zbytečnosti určitě u takovýho auta nepříjde.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

No,je to věci každýho jednotlivýho dealera. V mým oboru se to dělá stejně. A jak sem psal,Jeep a Harley Davidson mají hodně společnýho.

K tomu dalšímu, souhlasím s Tebou,že nikdy nevíš,kdy se ty věci budou hodit a kdy se změní názor na ně.Jasně,vše jde dodatečně doplnit i v několika variacích ale je to náročnější na montáž a hlavně na peníze,než když se to koupí v rámci novýho auta.
U JK Sport je možnost příplatkem zadní uzávěrka a i přední odp. stabík. předek nejde ani příplatkem.Ten je jen standart u Rubicona. U Sahary nejde nic,maximálně zadní samosvor.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Tom »

Vcelku pravda Harley...
Jen, z autorizovaných dealerů kteří jsou ochotni provézt omezené množství úprav - HK je v ČR, pokud vim, jediný...
ad II, když Karlovi upadl zadní kardan a on jej reklamoval, v Praze jej vyhodili že má 33" kola a lift... Nelenil a podstoupil cestu stížnosti do USA. Hle, dostal potvrzeno, že ani po těchto úpravách by kardan upadnouti neměl... Poté mu jej v záruce vyměnili.
ad III, teď jsem měl na dílně 2011 JK v benzínu, první majitel, úplně nový vůz a od importéra má v TP zapsáno: Na vozidlo může být namontován přední ochranný rám - mění se celková délka o 50mm a naviják Warn - mění se celková délka až o 130mm.

tož jen střípky. Jak vidět, šikulům je stále přáno!
A k AEV dílům - Mopar má AEV za oficiálního partnera za účelem dalších úprav. AEV díly jsou Moparem doporučovány a pokud Mopar sám dělá nějaké úpravy (např. pro výstavy) dělá je většinou v kooperaci s AEV.
bobeš

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

Zdravím
Předem díky za vřelé přijetí na Jamboree, kde se nás (s manželkou) ujal Tom a vše na co jsem se ptal mi objasnil :todáš: :todáš: :todáš:
1) Harleyi - naftu i z ekon. důvodů (dovolená k moři a v létě skoro každý víkend na chatu 200km tam a zpět) myslel jsem spíš, že v pracovním týdnu bude auto převážně v garáži, protože minimálně opouštím HK. Jo a já jsem odjakživa ropák :blb: :cheche:

2) pro ostatní hlavně Tom - tak Kratochvíl mi tvrdí, že se dostane se stejnými úpravami na podobnou cenu!!?? Hned od stolu mi to potvrdil :cigarko:
Pošle mi nabýdku, takže moc děkuji Tome za radu ať ještě zkusím Kratochvíla zklepat :todáš:

3) S tou zárukou jsem Kratochvíla pochopil, že přestože udělá úpravy podvozku, tak když např. vyteče tlumič řízení, nebo vysype kardan či rozpadně kulák, tak jej v záruce vymění a vše si vyřeší sám jako dealer! Nikdo asi nebude zkoumat, že ten jeden díl je z nazvedanýho Rubicona s koly třeba i 35"!!?? :cheche:
Jellikož taky truchu dělám do oprav aut po nehodách (soukromá likvidace), tak to co nám tvrdí dealerové je nesmysl!!!
Pokud koupíte originální díl a namontuje vám ho soused v garáži, nemůže být porušená záruka na vozidlo. :blbost:
Stále je na vše plná záruka, pouze na práci tohoto vyměněného dílu záruka není!!!
Nemůžou, přestože to dělají, vám tvrdit, že nebudete mít záruku na motor, protože vám vyměnil někdo jiný blatník!!!

Takže i k té záruce upraveného Jeepa je to stejné - záruka na neupravené věci trvá, na neorig. díly je také ze zákona dána a práci provádí dealer, takže také v záruce!!!

Až dostanu nabýdku tak bych ti Tome brknu, abys mi to zkouknul, hlavně ty díly k úpravě (kola atd.) pokud to nebudou přímo AEV. No třeba pneu, aby byla kvalitní.

Děkuji všem za informace a názory

Bobeš
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

Tak je jasný,že výměna blatníku s druhovýroby neovlivní záruku na kleklej motor.Ale když dáš větší pneu,než je maximální povolenej rozměr výrobce vozidla a následně se Ti vyklepou svisláky,náboje kol a nebo se zvětší vůle na převodce řízení,tak na tohle Ti pak prodejce neuzná výměnu v rámci záruky. Ty si namontoval díl,byť pro to určenej ale né výrobcem vozidla. Navíc všechny tunigový díly upravující podvozek u Jeepů nejsou originál Jeep-Mopar ale od firem,který to pro tyto vozidla vyrábí.6ádný s těch dílů nemá homologaci pro silniční provoz.Nejen evropskej TuV ale ani americkej DOT.Všechny jsou určený pro použití vozidel mimo silnici. Takže v tomhle segmentu neexistuje "originální díl" .
A příjde mi to vše logický. Proč má dávat výrobce záruku třeba na ty svisláky,když si větším kolem je přetížil a tudíž nemůžou mít stejnou životnost jako s menším,originál? Dost se divím,že uznali tu záruku na kardan,jak psal Tom,když auto mělo extra úpravy podvozku,který logicky životnost kardanu přímo ovlivňujou.

Chodím i na americký fóra a tam řeší nemlich to samý,že je u prodejce vyfakovali,že kvůli úpravám auta ,který provedli,jim neuznávají záruku na poškozený díly ,který měly návaznost na provedný úpravy.Dokoncer měli někteří problémy,když jim po napíchnutí na diagnostiku zjistili ,že si provedli úpravu v ŘJ třeba Procal modulem a nebo Hypertechem nebo Superchipem.
bobeš

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

Plně souhlasím s tebou Harley!

Jen jsem chtěl dát vědět lidem, že dealeři většinou záměrně lidem lžou! :down:

Kratochvíla živí hlavně přestavby od AEV, které dělá snad jako jediný dealer a tím se mu sjíždí zákazníci z celé ČR a věř mi že si to nechá pěkně zaplatit! On v základu Wranglera téměř neprodává!!! Tudíž si s těmi zárukami musí poradit, jinak by ho ty lidi sežrali. Oni ani neřeší a možná ani nevědí, že mají na autě nehomologavané díly, přitom si myslím, že by se mu již vyplatilo nechat si ty základní díly projít českou homologací. Na to mi odpoveděl, že to je moc peněz!?

On pak s těmi auty jezdí sám na STK. Tam prý neřeší nárazníky - ani neví, že tam nepatří a na ty auta pověsí originál kola a pak je zase vrátí!?

Když si vezmeš, že v Německu koupíš postavenýho Wranglera za cca 1.100.000,- Kč a on je prodává přibližně stejně postavený za 1.800.000,- Kč lidem, kteří to většinou neřeší, tak se mu to stále vyplatí!!! Myslím tím jít do risku s těmi zárukami :cigarko:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

Já Kratochvíla konkrétně neznám,teda princip jeho businesu.Ale příjde mi to dle popisu ,že dělá stylem,jako moje firma co se HD týče.Často se prodá nový HD a ten se hnedaníž by vyjel,rozebere na provočinitele a postaví se jinak s použitím jinejch dílů,jak si přeje zákazník. Tohle není podporovaný fabrikou ale dá se to obejít.Bejt autorizovanej dealer a přesto nabízet aftermarketový díly a provádět úpravy jejich výrobků. |Při tomhle psak samozž´řejmě přebírám záruku na motocykl já,jelikož bych jí u výrobce už neobhjájil.
Jakým stylem to pak lidem prezentuje ,taky nevím,já ale všechny upozorňuju,že všechny úpravy,(převážně všechny) jsou nelegální při provozu na silnici a že je to jejich boj jak na tý silnici ,tak na STK.Jinak to prostě nejde. Na HD je spousta dílů dodávaných i s EU TuV em ale ten se u nás ignoruje a je tu k ničemu. Nevěř tomu,že by se jemu vyplatilo nechat homologaci na ty dodávaný díly. Stojí to děsnej ranec a s nejistým výsledkem.Trh je tu malej aby se mu to vyplatilo. Touhle naivitou sme si prošli už v půlce devadesátejch a nakonec sme to vzdali. Pak sme doufali,že se vztupem do EU se to prolomí ale jak sem psal,u nás je to neprustřelný. A nebo za takový investice,že by se to nikdy nevrátilo.

Boibeš,nevěřím,že v DE postavený Wranglere za použití nemlich stejných dílů,bude levnější než tady.Díly stojí všude plus-mínus stejně ale práce venku a práce takhle speciální je tam hodně zaplacená. V mým oboru se platí za hodinu práce zhruba 60E. V DE je to výchozí sazba pro běžný servisový práce ale dle modelu a stylu to stoupá až ke 200E/h. A ty vyšší sazby jsou právě za práce při exkluzivních úpravách a nebo servisní na motorkách,který jsou extra upravený a nebo speciální stavby.
Omlouvám se,že dávám HD furt jako příklad ale do Jeepu i HD už docela dost vidím za ty roky a prostě mají hodně společnýho,né-li skoro vše v principu přístupu,stejnýho.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Radek 66 »

No zdá se, že tento dealer má přinejmenším zajímavé ceny.
http://www.allrad-schmitt.com/index.php ... -unlimited
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od meett »

jak to dopadlo ??? :cheche:
bobeš

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

Přesně tak Radku 66!
Taky "nechápu" jak tento dealer v Německu může mít ceny upraveného Wranglera, jako ceny Wranglera v základu!?
Už jen komplet AEV P + Z nárazník, Mopar ochrana prahů a značková kola!!! :todáš:
Tom říkal že nazdvihání nebude nic moc, ale jen tyto věci jsou za pěkný balík peněz!? :nototo:
Vždyť je to cena jen méně než 850.000,- Kč bez DPH!?
Já možná nakonec do toho Německa vyrazím!? A jak tam píšou si nechám postavit podobného Wranglera i s 2" zdvihem od AEV (novinka), hlavně za tydle podobný prachy!!!!! :cigarko:
Ikdybych na něj měl čekat 1/2 roku!!??

Kratochvíl se zatím neozval tak ještě chvíli počkám a v příštím týdnu ho znova naťuknu.
Přeci jen ty záruky!? :bit:

Budu postupně informovat jak se to vyvíjí!!!
VdC
malej kecal
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2011, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od VdC »

Cena zcela nového Wranglera Unlimited 2.8 CRD, 200 PS ( MY2011 ) je cca 25.000 Eur bez DPH, samozřejmě Sport v základu. Navíc tam jsou kratší dodací lhůty, resp. některé jsou skladem. Takže taktéž přemýšlím o koupi nového v DE...
bobeš

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od bobeš »

Takže nové info k nákupu nového Rubicona v DE.
Zjistil jsem, že mnou uvedený (v linku) Rubion v DE je pouze ilustrativní foto, a ta cena je za Rubicona bez úprav (nárazníky, kola atd.)!!?? :fuj: :down:
Ještě zjišťuji za kolik jsou schopni skutečně dodat upravené vozidlo!? Ale myslím si že se mi už neozvou!!?? :čuně: :down:

Pokud ale kouknu na ceny neupraveného auta, tak Kratochvíl je schopen se dostat níže a i s již uvedenými výhodami (záruky, servis v HK atd.)

Ještě mi Kratochvíl zašle nabýdku na úpravy od AEV atd.
Tome pak bych ti zavolal, za kolik by u tebe šlo koupit věci od AEV?

Zdravím Bobeš
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Tom »

hajzli, křivá reklama :fuj:

doporučuji ti nechat udělat u Kratochvíla podvozek. Ostatní osobně...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup nového Wraníka

Nový příspěvek od Harley »

A že mě to nepřekvapuje.Já se v profi tuningu pohybuju už nějakej pátek a vím,že to za hranicema není růžovější než tady. Rozhodně né cenově za speciální práce a díly. Furt zastávám názor,že je lepší to pro lajka pořizovat tady.
Každopádně,Bobeš,nenříkám to stylem "dobře Ti tak" ale držím palce ať koupíš něco zajímavýho za zajímavý ceny.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host