Zadní nárazník Expedition One

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Tom »

Tak jsem konečně dotáhl do konce úpravu zadního pevnostního nárazníku od Expedition One a provedl montáž na Karlově autě. Nárazník je dost pevný a montáž proběhla poměrně hladce. Výhodou tohoto nárazníku je, že rezerva se otevírá společně se zadními dvířky. A tady pár fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Jirka »

No, Tome, nejsem si jist, zda je to úplně dobré řešení. Já když vidím, co ta moje šibenice dělá a to vlastně leží oběma konci na nárazníku, tak nevím.... Mně se to po otevření svěšuje ca o 1 cm - a vlastně když tak koukám, na stejném čepu. A tohle obrovský zatížení tím těžkým kolem bude tady při otevření namáhat panty těch dveří... Uvidíme za pár týdnů, zda to ty dveře nezničí.....
:confused:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Tom »

skepse není na místě. Tuhle rezervu ty dveře vozily do teď, takže teď si ulevěj... a nejsou tam dva, ale tři body - je to silentbloky zapřený. Ale jinak se jasan teprv uvidí.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Harley »

To je ale moc pěknej nárazník.Jeden s nejhezčích zadních :up:
Vozím na vratech 33" na origo diskách ale nepozoruju,že by to dveřím vadilo.Stále se hezky zavíraj a za jízdy nic nevibruje.Kolikrát i na tu rezervu lezu a stojím na ní,když meju střechu. Takže tohle musí bejt dost předimenzovaný.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Expedice prověří :up: :down: :lol:
Karle :up:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Standa »

Nárazník je luxusní, tvarově trochu připomíná moje ARB, super je i ten výřez na mlhovku. :up: :up:
Upřímně ta šibenice mi nějak tvarově nesedí, ale to je věc názoru. :wink: Když je to schované za rezervou tak to jde.

Ohledně rezervy na dveřích, nemám zatím žádný problém. Mám tam 9x17 + 285/70/17 a dveře drží OK, žádná změna oproti původní rezervě.

Tome a Karle na cenu se raději neptám, ale každá sranda něco stojí. Tak hlavně ať to dobře slouží :up: a moc to neodři v Albánii. :lol: :up:
Naposledy upravil(a) Standa dne 26 úno 2010, 20:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od meett »

já tomu systemu věřím :up: :up: :up: ale stat se muže všechno .

při otevření je auto v klidu a ten pokles versus dveře myslím bude v pohodě :up:

horší, aby dobře držely ty silentbloky na tech dveřích, při jízdě - tam je ta páka k tomu čepu spolu s rázy nejzásadnější .

Jiří tobě doporučuju vymyslet držáček od té kozy na rezervu na dveře a to ještě teď když máš te čep v cajku. nebo budeš mít za chvilku taky železářství jako sem mělkdysi já . :cheche: :cheche:
možná - nejlepší na to použít kost ze stabíku a jezdit bet stabíku. :up: :up:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Jirka »

Stabík tam dávno nemám..... :lol:

Já nemám problém se šibencí když je v klidu, protože při zavřených dveřích leží na dvou perfektních bodech na nárazníku a třetím bodem leží přes silentblok na dveřích, takže žádný problém. Ale když se to otevře, tak váha toho těžkého kola, samotné šibenice a ještě k tomu Hi-liftu /ten mám ještě na tom/ je tak velká, že to prostě klesne. A kdyby to bylo přidělané ještě na dveřích, tak s tím klesnou i ty dveře - ty jejich panty nejsou žádnej zázrak - věřte mi, měl jsem to komplet rozebrané....

Když je kolo přidělané jen na dveřích, tak ta síla na otevřené dveře je pouze z toho kola, z ničeho jiného.Páka, přes kterou jsou panty dveří namáhané je minimální proti tomu, když je kolo na šibenici - je v tomto případě o mnoho centimetrů úplně jinde, nehledě k další věci, že většina z těchto kol má ET, a tedy těžiště celého těžkého kola úplně jinde než, než originál....

A další věc - při jízdě se budka /na které je držák rezervy/ a rám /na kterém je přidělaná šibenice/ mezi sebou doooost pohybujou - to si jednoduše zkusíte....

Takže proto má nedůvěra. :up:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od meett »

vím o čem mluvíš :up: i vím o čem mluvím já :up:
rozeberem to u aut na schůzi :up: :up: :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Harley »

Je pravda, a to mě vůbec nenapadlo,že kastle je vůči rámu/nárazníku na silentblokách.Takže je tam vzájemnej pohyb.Nebude to dělat nějakou nepohodu?
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od meett »

uložení na dveřích je na gumovejch silentblocích v tom nůžkovým systému.
je spíš otázka jestli se ta guma nevymačká nějak hodně brzo....
jinak celkově nárazník je jeden z nejmasivnějších

ja do nej du taky a predtim jsem mel bestop. stejnej system jak maš ty.
Jiří a nestací jen opření o ty silentbloky na dveřích to mi věř :confused: ... jak řikáš je to váha :up:

čas ukáže ... kdyžtak se ty gumy na dveře (ten systém) převložkujou a bude pokj
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Jirka »

No, Meete, můj nárazník - možná to nevíš - má značku úplně jinou - nazývám ho "HLAVÁČOVA POMSTA" :cheche: :cheche: :cheche:

Je to "rock hard" a na auto ho musí dávat tři lidi :cheche: :cheche: má asi tak 100 kg.... :cheche: :cheche:

Ale přesto platí co jsem napsal dříve.... :up:

Jinak - i u tohoto nárazníku jsou všechny silentbloky klasicky z velmi špatné gumy - ca po půl roce už je guma rozpraskaná a už jsem asi třikrát seřizoval.... Klasická "americká kvalita"... :frown: Nicméně jediné co mi dělá vzadu "bordel", je právě to, že kastle je s nárazníkem uložená volně - takže Harley, je to tak jak píšeš, dělá to neplechu.... Tohle jediné.....

No, uvidíme jak tento jiný systém....Ale třeba se to pak taky dá dodělat - jiné silentbloky apod.... :up:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od meett »

de možná také o pověstný body lift :cheche: :cheche:

mimo téma gratulace šárce k bronzu ve slalomu na olympiádě :up: :up: :up: :up: :up: :up:
to je aktuálnější
Rehberger

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Rehberger »

Dobrý den,
kde se prosím dá sehnat zadní mlhovka na obrázku?

Děkuji

David Rehberger
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní nárazník Expedition One

Nový příspěvek od Tom »

je to diodový světlo s možností pozička - brzda - blinkr. Mam ho z US a nějaký mam ještě skladem. K vidění v Pha.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host