Topení

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Jirka »

Harley píše:Jirko,to mi ale vysvětli,že čtyřlitrovej Cherokee ze stejným motorem,rozvodem hadic a i v podstatě stejným topením,topil absolutně špičkově.

Cherokee je hodně oplechovanej, kolem toho motoru tam nejsou takový díry, sání vzduchu - tedy přepážku mezi motorem měl dvojitou skoro po celý dýlce i šířce a taky to auto přeci jen tak nepromrzne....Ale jinak fakt nevím.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Harley »

Motor tam je víc na těsno ale přepážka byla jednoduchá,bez izolace. Ale to by mělo hlavní vliv na promrznutí,když už auto stojí. Proudění vzduchu s topení by to neovlivnilo.Tady se jedná o to,že s výdechu topení nefouká vařící vzduch ale vlažnej. Hadice od termostatu k radiátoru topení jsou u TJ i XJ v podstatě stejný.Obě jdou vedle ventilovýho víka,nad motorem a tak jsou od motoru ohřejvaný a pak hned vztupujou do kabiny.
Taky je mi to záhadou.

Ještě nápad!
Nemaj problém s topením "plynaři" ? Topení u aut s LPG a systém "směšovač" je slabší,jelikož hadice od topení ještě ohřívají tu kulatou ksindlovinu,nevím,jak se jí říká :lol:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Hergot Harleyi to by mohlo být ono.Přeci jenom když dejme tomu např. 10 litrů 80C teplé vody vstupuje přímo do radiátoru topení anebo cestuje a předává teplo ještě hliníkovému směšovači plynu musí být rozdíl.Jenom mne mate Jirka který pocit z teploty má podobný.Takže shrnuto podtrženo= TJ 4,0 obecně asi topí o něco méně.Přidá li se k tomu ještě ten plyn pak je výsledek takový jaký je.V sobotu přijede Semiš taky se čtyřlitrem bez plynu tak to porovnáme.My jsme projížděli 4 litry bez plynu ale je fakt že nebyl takový mráz jako teď poslední dobou a v tom to asi bude.Znovu mne to vrací na začátek k známé frázi- stupínek k stupínku a nudle jako oprať je na cestě. :cheche: :cheche: Když už tě adresně oslovuju HD tak v tom Robinovi udělám malinko bordel.Proč se v sobotu nestavíš na kus guláše?Nebo do sekce akcí nevidíš?
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Jelikož jsem orthodoxním zastáncem teorie,že plyn patří do kamen a ne do auta,jezdím výhradně na benzín a přesto mám pocit,že 4,0 topí méně,nemyslím si ,že menší výkon topení je způsoben úbytkem tepla ve směšovači plynového kotle.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od cihlík »

Harley píše:Motor tam je víc na těsno ale přepážka byla jednoduchá,bez izolace. Ale to by mělo hlavní vliv na promrznutí,když už auto stojí. Proudění vzduchu s topení by to neovlivnilo.Tady se jedná o to,že s výdechu topení nefouká vařící vzduch ale vlažnej. Hadice od termostatu k radiátoru topení jsou u TJ i XJ v podstatě stejný.Obě jdou vedle ventilovýho víka,nad motorem a tak jsou od motoru ohřejvaný a pak hned vztupujou do kabiny.
Taky je mi to záhadou.

Ještě nápad!
Nemaj problém s topením "plynaři" ? Topení u aut s LPG a systém "směšovač" je slabší,jelikož hadice od topení ještě ohřívají tu kulatou ksindlovinu,nevím,jak se jí říká :lol:
No taky teď jezdím na LPG a o nějakém úbytku tepla nemůže být ani řeč, vždycky tak po 15 minutách jízdy musím stahovat teplo na minimum, nebo přepnout ventilaci na okno....jinak mi to začne kroutit chlupy na rukách :lol:....ale možná je to tím, že mám Saharu :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Harley »

Ty máš Jk,oni řeší jinej motor. Mě JK taky topí excelentně.

A to ještě stejným topením musím vyhřát prostor pro cestující v autobusu a kufr,kterej ty nemáš :cheche:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od cihlík »

tož ba...ještě přidat "nevyhazujte láhve z oken a v zastávkách se nepoužívejte toaletu"......a je z toho ta naše kolejová Rožnovka :lol: .....
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Tom »

co jsem měl 4litry tak topili oba v poho, jen pravda je, že tam kde u YJ stačil první stupeň, tak u TJ jsem musel jet o jeden či dva víc... Ale teplo bylo i v mrazech a se Soft Topem.
eri 1

Re: Topení

Nový příspěvek od eri 1 »

ahojte, uz som sa tu davno na nic nepytala - takze to dens duplujem a napravim co sa da. (TJ 4 liter )mam totiz dve otazky prva - ked cuvam, cosi mi klepe hodne hlasno v naprave, mozno cesi vpredu, ale neviem to identifikovat. Neviete mi s tym poradit, zatial ste boli uplne uzasni, v podhode som nahlasila v servise, co ste identifikovali a nebolo problemom... ;o))) poprosi, ak mate skusenosti, budem rada...
otazka druha.... u nas je v tyhcto dnoch -17 stupnov podn nulou - mrzneeeeeeeeeem v aute. To fakt nikto nic nevymyslel? Na YJ 2,5 som na palubovke uvarila vodu a rozpustila sumak.... tu ho tak mozem nanajvys zamrazit. Neskutocne zle kuri. Asi budem nutena don dat zamontovat nezavisle kurenie, lebo pridem o ladviny a aj o zuby, lebo mi po 20 km drkocu... Ak ste ktosi na inu moznost prisiel, vyvazim dobru radu zlatom ;o) :blb: :blb: :blb:
Filip

Re: Topení

Nový příspěvek od Filip »

Můj táta má TJ sport 1997 a taky se mu tam zdá zima, má nový termostat a stejně je to s teplotou špatné. Filip
Dr.Ti.

Re: Topení

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

1.V letošních mrazech jsem na jízdu vybaven termoprádlem a bundu rovněž neodkládám
2.Dále mě hřeje mládí a pocit,že řídím svůj WRGS
...takže o co jde :lol:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Ondřej »

Zakryjte si chladič aspoň do 3/4 třeba kartonem a hned bude líp. :up: Já s wraníkem koupil i org dečku před chladič a je to super. :up:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Nový příspěvek od Tom »

mno jo, zabalte se a bude líp :cheche: :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů