Vodní pumpa

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Tomáš

Vodní pumpa

Nový příspěvek od Tomáš »

Zdravím,
měnil jsem u Wranglera YJ vodní pumpu, to všechno v pohodě až do chvíle kdy jsem to chtěl jet projet. Asi 3 min po nastartování mi to ukazovalo přes 100 stupnu!!! Nejspis nejni voda v motoru mezi valcema a nechladi to... nevíte někdo nějakej figl jak tam dostat tu vodu? :question: nejni tam třeba něco jako odvzdušňovací šroub?? Vodu mám v chladiči i ve vyrovnavaci nadobce ale vzduch ven nevychazi...
Předem díky za odpovědi.... :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Nový příspěvek od Harley »

Tome,co máš za motor? 4,2? Nekoupil si pumpu s obráceným směrem točení?

Tyhle motory se nijak neodvzdušňují .
Tomáš

Re: vodní pumpa

Nový příspěvek od Tomáš »

je to 2,5l .... tak teď si nejsem vubec jistej jak mela lopatky, ale myslim ze by měla být správná....pozná se to nějak zvenku nebo to musim znova rozhodit??
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Nový příspěvek od Harley »

Čeče,asi ne.Budeš to muset sundat.Nějakej nálitek s chrysler číslem tam není?

2,5 i 4,2 mají pumpu stejnou

Kde si jí kupoval?
Tomáš

Re: vodní pumpa

Nový příspěvek od Tomáš »

tak jsem se vratil z garaže... :lol: a zjistil jsem že pumpa je správná, má lopatky stejně jako ta stará... takže chyba bude asi jinde.. jinak sem jí kupoval v RDR. a nejni na to nějakej speciální postup jak tam tu vodu nalejt? jestli odzhora dolu nebo obraceně? :lol: :cool: ...vypadalo to jako brnkačka a takhle se to podělá...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Nový příspěvek od Harley »

Voda se doleje maximálně co to jde do chladiče.Pak s otevřenou zátkou nastartuješ a když bude hladina klesat,tak ještě doleješ,za chodu.Počkej,až se otevře termostat a zase dolej.Pak to hned vypni a nech vychladnout.Dolej co půjde a zavři už zátku .pak už jen dolejvej na rysku v expanzce.

Je mi líto,že jsem tě zbytečně vyplašil s tou obácenou pumpou.Ale možnost to byla.
Tomáš

Re: Vodní pumpa

Nový příspěvek od Tomáš »

Tak jsem to dal odpoledne konečně dohromady... jak jsi radil nechat zatku chladiče otevřenou, ale takhle to nešlo, voda se místo aby klesala, tak se tlačila ven. Zátku jsem zkusil zavřít a to se zase začalo hřát.... tak jsem zkusil nalít vodu do trubky která vede od termostatu k topení (je nejvíš), vešly se tam asi 3 litry :exclaim: ...nastartoval jsem, párkrát to zabublalo a bylo vyhráno...doplnil jsem vodu do expanzky a bylo to.... :up:
RENSO

Re: Vodní pumpa

Nový příspěvek od RENSO »

kua chlapi, ja riešim teraz to iste na mojom YJ-čku, na pumpe mi odišlo ložisko a je dost atypické a nevedel som take splašit... tak som zohnal zo 4.2, založil som a auto sa mi hreje na 100 aj viac... tak teraz ho nepoužívam kym to nevyriešim... može byt aj že neotvorí termostat nie? alebo bude opačkny smer lopatiek?
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti