Seřízení výšky světel na JK

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od cihlík »

Ahojte všichni, mám takový dotaz, wraníka mám velmi krátce, tak bude možná někomu z Vás znít nepatřičně. Předem se tímto všem zkušenějším omlouvám:). Mám JK dovezeného z US a přestože prošel všemi měřeními, schvalovačkami a homologací, zdá se mi, že mi svítí potkávací světla moc vysoko, takže na mě každý druhý, kterého večer na cestě potkám, bliká jak na blba a taky se tak pak cítím :confused: . Nevíte někdo jak se reguluje výška seřízení světel u JK US verze? Volal jsem do servisu, prý to dokážou, ale tam budou mít čas nejdrříve v novém roce, prosím neumíte mi někdo poradit, abych to vyřešil dříve? DÍK MOC! Marek Cihlář
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od Harley »

naklápění světel mají jen EU verze. US verze jen manuálně nějakým šroubkem u paraboly.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od cihlík »

No včera jsem byl s tím v servisu v Ostravě a když jsem se jim řekl co mě zlobí, ochotně mě vzali mě na seřízení mimo pořadník :up: a za 25 min jsem jel s dobře seřízenými světly domů :wink: No jak jsem zjistil, světla se opravdu u amerických verzí seřizují pouze manuálně šroubkem u paraboly a jak jsem koukal pod ruce, tak normální smrtelník se k tomu jen tak lehce bez patřičného vybavení nedostane. Takže bych to seřizování doporučoval jen jedincům s opravdu velkou trpělivostím a vůlí, pro naplnění dlouhých zimních večerů :cheche:. Jinak jak mi bylo sděleno u evropských verzí, kde lze, jak už napsal Robin, z místa řidiče nastavit výšku světel, lze navíc manuálně nastavit boční vychýlení světel, to ameriky vůbec nemají.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od Harley »

Seřízení je triviální záležitost,obzvlášť je-li po ruce torx (teď si číslo nevybavuju) v prodloužený verzi jako téčko. U US verze se dělá jen seřizování nahoru/dolů.Takže jen jeden šroubek.V masce vedle světlometu je na něj vykrojení.Jsou tam dvě ale druhý,vždy to vnitřní se týká EU verzí,který tam mají horizontální seřizování,je u US prázdný.Takže nahoru dolů jen krajním vykrojením.
Kdo nemá torxový téčko,tak je lepší sundat přední masku,pak je tam krásnej přístup i třeba šroubovákem. Sundání masky je otázkou minuty.Nahoře několik plastových rozebíracích nýtů,zbytek je jen nacvaknutej.
Pro seřízení je dobrý stát někde na rovině proti zdi a koukat na paprsek.Seřídit oba světlomety do stejný výšky a pak už je na každým,kdo co preferuje,kam to má svítit. Já seřizuju lehce výš než je zdrávo,takže když stojím za běžným osobákem,tak mu musím lehce svítit do zpětnýho zrcátka. Takhle to svítí nejlíp.
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od džei džei »

Dobrý den všem, prosím jen o jednu upřesňujicí informaci: ty štelovací šroubky u EU verze mají nějakou aretaci, nebo ne? Pokoušel jsem se je pootočil ale lehce to rozhodně nejde, tak se bojím abych něco nepoškodil. Ty xenony s nimiž jsem auto koupil rozhodně potřebují sklopit, ovládání sklonu světel od řidiče sice funguje, ale nějak se mě nechce akceptovat stav kdy při jízdě sám v kabině musím volit druhý stupeň sklápění, aby mě všichni neproblikávali. Děkuji.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od Harley »

Seřízení výšky u EU verzí se šteluje bílým kolečkem na zadní straně servomotoru naklápění. Pouze rukou.
Imbusem se šteluje světlomet horizontálně. Tobě stačí na sklopení pouze to kolečko.

Obrázek
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od džei džei »

Posílám ti velké díky, tohle řešení mě pod dojmem předchozích přízpěvků, k této témě, nenapadlo. Hned zítra vyhlásím po servomotorech pátrání, dneska už je venku tma a dílna není. Už jsem byl takřka rozhodnut odmontovat masku a prozkoumat ten mechanizmus kolem světlometů. Jediné co mě brzdilo byla získaná averze k rozpojování čehokoliv spojeného plastem, pokud to není bezpodmínečně nutné. Takže děkuji za ušetřený čas a nasměrování. Předpokládám že mohou být různé odlišnosti jak podle typu tak roku výroby Wranglera. Potom se v tom má amater vyznat. Ještě že mě to baví, akorát se snažím něco zbytečně nezničit, zvlášť když to vlastně funguje. Tak ještě jednou dík...
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení výšky světel na JK

Nový příspěvek od džei džei »

Bílá kolečka na servomotorech nalezena a dokonce funkční :hopsa: . Už jen musím nalajnovat stěnu a bude po problému. Ještě jednou ti děkuji, když jsem viděl tu změť, co je tam, tak mě nebylo všechno jedno. Při plazení pod a v motorovém prostoru zjištěno že začal kapat posilovač řízení, tak mám už další téma na přemýšlení.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host