Hardtop

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Hardtop

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Spíš než dlažební kostky za Tebou by lítaly kusy kardanů a ozubených kol kolem Tebe.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Hardtop

Nový příspěvek od Standa »

Henry,
Optima super, žlutá myslím ta nejlepší (trakční) odolává opakovanému hlubokému vybití. Dobrá volba.
Jen pozor při dobíjení, ale to asi víš. :up:
Jo V8 do wraníka pěkná věc. :lol: Kdybychom ale ta naše auta nedrbali velkými a širokými koly, ano by to trhalo kostky i s těmi běžnými motory. Párkrát jsem viděl jak frčí TJ na těch standartních galuskách :lol: z výroby a nebylo to vůbec špatný. Jen to bohužel není ke koukání. :down:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Hardtop

Nový příspěvek od Henry »

Nevím, alespoň zatím. :wink:
Stando, co máš na mysli tím ať dám pozor při dobíjení.

díky
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Hardtop

Nový příspěvek od Standa »

Pokud vím, tyhle baterie se nemohou dobíjet klasickými autonabíječkami. :exclaim:
Pokud tedy by nedejbože došlo k tomu, že bude baterie vybitá, buď vyndat a odnést do nabijárny, nebo pořídit nabíječku vhodnou k dobíjení těchto baterií.
Jinak tyhle baterie jsou fakt super, já ji mám jak ve wrangleru (optima modrá 815A), tak teď i ve willysu, tam je červená 6V. Ta tvoje žlutá je asi nejlepší, má o kapánek menší startovací proudy, než třeba červené optimy, ale je odolná opakovaným vybitím (ideální např. pro naviják). Jem pokud nejezdíš moc často jako já, tak pozor na malé stabilní odběry. Mě třeba loni v zimě vybilo baterku CB. Nejel jsem asi 6 - 7 týdnů a baterie byla hyn.

Tož tak :up:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Hardtop

Nový příspěvek od Henry »

Jasan Stando rozumím, ale o spec. nabíječce jsem teda nevěděl, ale hned po doručení (cca 2 měsíce zpět) jsem ji hodil na nabíječku co mám od BlackDeckeru, taková oranžová z makra, co má hlídání procesorem celého nabíjecího cyklu. Je fakt, že určitě nebyla nějak vybitá, ale za cca půl hodiny signalizovala nabíječka dobití a udržovací proud a jevilo se vše ok. No opravdu jsem hledal baterku na příležitostné použití s navijákem a tuhle jsem si vybral podle údajů výrobce. Škoda, že ji nedělají v přijatelném rozměru s vyšší kapacitou, tohle je "jen" 55Ah. Jo a jinak, malý nenápadný vybíjecí proud např. z CB či alarmu je skutečně prevít, na toho bacha .... :up: to máš svatou pravdu. No uvidím, až ji tam narvu, nejprve musím spravit celý ten držák a jeden ten dlouhý šroub, který drží tu paknu s baterkou, při povolování jsem ho ukroutil. Pravda byl trochu sežraný rzí a kyselinou, sviňa jedna... :wink:

tožtak
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Hardtop

Nový příspěvek od Henry »

Hmmmm, díky Robine za info, kdyby si měl chvíli a mohl bys mi poslat třeba scan toho článku, byl bych moc rád...já ten časák u nás dnes nesehnal a nebo asi není někde v pdf na webu co?
Apropo, máte někdo a používáte ve wraníku tuto žlutou Optimu? Mě ukazuje dobíjecí napětí běžně cca 14V (TJ2002 2,5l)

tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardtop na JK

Nový příspěvek od Harley »

K hard topům.

HT se dá koupit buď origo Mopar a nebo stejnej od Bestop.Ten je vzhledově stejnej ale je jen dvoudílnej o proti Moparu,kterej je třídilnej.

http://www.bestop.com/index.php?s=10

Potom je tu ale jedna firma,co dělá úplně úžasný HT,který úplně změní vzhled auta a s kombíka uděljí fastback :up: .Jsou jak na 2dv tak i na 4dv. Cena v USA přibližně stejná jako za originál.

http://www.wildboarproducts.com/fastbacktops.html

Když už se bavíme o střechách,tak Bestop dělá stejnej tvar soft topu jako je výše zmiňovaný HT fastback. Jmenuje se to Trektop a opět to vypadá úžasně.
http://www.bestop.com/index.php?s=75

Dostat s USA do Čech hard top,nebude levná a jednoduchá záležitost ale při volbě od Bestopu je možno využít českýho zastoupení v RDR/Crown.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardtop na JK

Nový příspěvek od Standa »

No tak ten Fastback či jak se to jmenuje je tedy dost pěknej. :up:
Hezčí mi to přijde na 2 dv, ale je to pěkný i na 4 dv.
Dobrý info. :lol:
Sob

Re: Hardtop

Nový příspěvek od Sob »

Když je tu řeč o hardtopech, poraďte! Chci ho zevnitř zaizolovat něco v tomto duchu:
http://www.hotheadheadliners.com/index.html
v zimě tepleji, v létě chladněji a vždy tišeji, ale zatím jsem nenašel vhodnej materiál. Ideálně nějaká polyuretanová skořepina s tex potahem z jaké jsou střešní panely běžnejch osobáků. Matroše jako karimatka, vylen, apod. nesnesou nad 70 stupňů, kapa desky a pěněný plasty zas nejsou dost tvárný. Přidělání na samolepicí suchý zipy bych asi nevěřil, chemoprén je chemoprén.
Napadá vás něco?
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardtop

Nový příspěvek od Krtek »

Ještě mrkni na www.californiatops.com . Jsou tam taky nějaké linery tak snad i na jK.
Sob

Re: Hardtop

Nový příspěvek od Sob »

Díky. Tohle jsem viděl, asi by nebyl problém to dát ušít, ale vypadá to trochu jak vaťák přes motor ve vejtřasce. Rád bych nějakou polotuhou skořepinu.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti