Brzdy

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Tomáš

Brzdy

Nový příspěvek od Tomáš »

Zdravím...měl bych na vás takový dotaz, mám wranglera YJ r.v. 90. Začala mi utíkat brzdovka, zjistil jsem, že je to z krabičky nad zadní nápravou kde se trubička rozděluje do pravého a levého kola. Chtěl jsem se zeptat jestli už jste to někdo třeba nevyměňoval nebo s tím nemáte nějaké zkušenosti a nevíte kde bych sehnal nějaké "levné" nahradní díly. nejspíš to budu muset vyměnit celé až k prasátkům. a druhý dotaz, kam vede červeně vyznačená hadička (viz obrázek)
Díky Tomáš
Tomáš

Nový příspěvek od Tomáš »

tady je ten obrazek.. http://leteckaposta.cz/699231682
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Obrázek mi nějak nejde otevřít a YJ detailně neznám ale usuzuju,že to bude stejný jako u XJ nebo ZJ kde to znám dobře. Ta "kostka" je součástí hadice a trubičky jsou do ní našroubovaný.Takže jestli to uniká z ní,tak pravděpodobně přes pertl hadičky. Nebo šroubením trubiček? Nicméně,hadičku koupíš v RDR,kde jí maj určitě skladem a origo gumová bude stát pakatel. Horší bude bezpečně povolit ty trubičky,což někdy může bejt pěkně zarostlý. Nesnaž se schánět nějakej universál v autodílech.Jsou tam palcový závity a ty se běžně v evropě nepoužívaj.
Jestli máš a nebo plánuješ auto liftovat,tak kup rovnou delší a v opletu.Bude o něco dražší ale zase navždy a neutrhneš jí při vyvěšení nápravy či křížení.

Ta hadička,jen hádám kterou myslíš,je odvdušnění nápravnice.Kostka rozbočovače je přišroubovaná k nápravnici dutým šroubem na kterým je hadička a ta bejvá vyvedená někam nahoru aby nenabrala vodu.nejčastějc do rámu. Jestli offroadíš a dáváš někdy vodu,tak je dobrý jí pořádně prodloužit a vyvést co nejveš,do bezpečný výšky a třeba jí pak otočit zase směrem dolů.
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Jo! Už jsem přišel na to,jak otevřít obrázek.

Je to tak,jak sem si myslel.
No ty tvoje trubičky vypadaj dost zle na povolení. Pořádně okartáčovat,nastříkat hodně WDčkem a pak opatrně třeba i zalehkýho nahřejvání,povolovat.
Možná tě čekaj nový trubky.
Tomáš

Brzdy

Nový příspěvek od Tomáš »

Nejradši bych vyměnil i ty trubičky, ať je to v pořádku všechno.... asi to je každýmu jasný, ale RDR je co?? :question: :wink:
Dog

RDR

Nový příspěvek od Dog »

:up: RDR 4x4Int. Automotive, Podleská 940, Praha 14-Uhříněves, tel. 267 713 735, Fax : 272 702-369, www.rdr.cz , mail : rdr@rdr.cz, mobile 602 611 868. Dovážejí ze Států orig. díly za slušné ceny, hlavně na"novější" Jeepy , Renegade až po současnost. :up:
Harley

Re: RDR

Nový příspěvek od Harley »

RDR neboli CROWN. Největšívýrobce ND pro Chrysler ale hlavně pro Jeep.

Hadička určitě u nich,trubička nevím jestli je v nabídce.Každopádně mají katalog na netu i s ceníkem Kč.
Piky

Odvzdušnění brzd

Nový příspěvek od Piky »

zdravim prosim o radu wrangler 2.5 rv.90 nemohu odvdusnit brzdy dal jsem novy brzdovy valec po naslapani se tlak vraci naspatky do nadobky
Harley

Nový příspěvek od Harley »

To je v pořádku. Pokračuj dál bez ohledu na tohle v odvzdušňování.Měj akorýát na naádobce zátku.Né těsně uzavřenou ale jen aby bránila vystříknutí.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Je to tak jak psal anonymní nade mnou.Trubky bych dal sichr nový i s hadicí.
Hadice červená odvětrává nápravu a dej to fakt vejš.Jinak celej spodek by potřeboval malinko zkulturnit protože na obrázku je vidět že to je taková ta ,,suchá vrstvená rez" neboli perník.
Tomáš

Brzdy

Nový příspěvek od Tomáš »

Na ty stránky RDR se podívám. Auto mám cca půl roku tak opravuju postupně, ten spodek mám v plánu hned po brzdách :wink: , koukal jsem, že i čepy na táhleh řízení a všechny ty otočné části na přední nápravě jsou dost suchý a rezavý, ale všechno se otáčí lehce. Chtěl bych se zeptat čím to je nejlepší namazat? Mám strach, že jak se to otáčí aby se to nerozstříklo na brzdy...
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Za normálních okolností najdeš na přední nápravě na všech kulových čepech mazničky a mazacím lisem je potřeba do nich natlačit vazelínu přičemž vyznávám víru v to že jakákoliv je lepší než žádná.Stejné maznice jsou i na křížích kardanu.
Tomáš

Brzdy

Nový příspěvek od Tomáš »

Díky za rady a postřehy :up:
Tomáš

Nový příspěvek od Tomáš »

Tak jsem byl v RDR a sehnal jsem skoro vše, akorát nemají brzdové trubičky, od té rozbočovací kostky k prasátkům... nevíte kde bych je moh sehnat?? nejlépe tady v čechách :wink:
díky Tomáš
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Říkal jsem ,ža trubičky asi mít nebudou.No,jestli si zachránil převlečný matky,tak ti je na míru udělaj v každým autoservisu.Jestli ne,tak jedině pak jako origo díl a pro ten bych jel do Simixu v Nuslích.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti