Manuál nebo automat, 4.0 nebo 2.5, spotřeba

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
XXXZX@seznam.cz

Manuál nebo automat, 4.0 nebo 2.5, spotřeba

Nový příspěvek od XXXZX@seznam.cz »

Ahoj, uvažuji o koupi Wranglera, se kterým chci každý den jezdit po silnici, po městě, kratší až střední vzdálenosti mezi městy, občas výlet, do terénu výjmečně. Chtěl jsem poradit jestli je pro mne lepší motor 4,0 nebo 2,5, automatická převodovka nebo manuál. Chtěl by jsem se zorientovat a tudíž jsem se chtěl taky zeptat jestli se někde dají sehnat technická data, ohledně modelů YJ, TJ a KJ, aby jsem třeba zjistil spotřebu paliva apod. Díky.
Pavel
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

bohužel se ptáš příliš obecně. Jak známo, automat - manuál má jasné preference - tudíž záleží jen a jen na každém z nás co má rád... 2,5L nebo 4,00L Ti jen mohu říci že spotřebou jsou vyrovnaní. To co 2,5L ušetří na objemu dohání otáčkama a tak 4,0L který táhne pěkně od spodu papká nastejno, jen když mu dáš napít tak bez rozmýšlení upaluje vpřed, ale bere si svou daň... Na dálnici není vhodný ani jeden z nich.
XXXZX@seznam.cz

dotaz - manuál nebo automat, 4,0 nebo 2,5, spotřeba

Nový příspěvek od XXXZX@seznam.cz »

Díky za informaci, ještě jsem se chtěl zeptat ohledně spotřeby zda u automatu není vyšší?
Pavel
XXXZX@seznam.cz

dotaz - manuál nebo automat, 4,0 nebo 2,5, spotřeba

Nový příspěvek od XXXZX@seznam.cz »

Jo a ta metafora, že 4,0 upaluje vpřed a bere si svou daň, tím je myšleno co :wink: , že to naperu do prvního patníku ?
Pavel
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

jestli to někam napereš, to už záleží jen na Tobě. Spíš je to myšleno zvýšenou spotřebou. Automat má v tomto případě vždy o cca 1-1,5L/100km vyšší spotřebu. Je to dáno ztrátami v měniči.
XXXZX@seznam.cz

dotaz - manuál nebo automat, 4,0 nebo 2,5, spotřeba

Nový příspěvek od XXXZX@seznam.cz »

Díky za informaci.
Pavel
Radim

Spotřeba

Nový příspěvek od Radim »

Prosím vás jakou mají tyto Jeepy spotřebu?
Předem díky za odpověď.
Radim
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

:rolleyes: 15. Čtyřlitr v automatu na MTčkách. Když máš lehkou nožku :lol:
Wrangler a svět kolem něj ale o spotřebě není. :wink:
Bob Holoubek

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

2,5 13l manuál, 4.l 13 dálka 15 Prágl žerou stejně,mám oba tak můžu srovnat. :up:
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

A do automatu, ne? :cheche:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Automat...... no fuj velebnosti......už aby se nám konečně povedla nějaká akcička na sněhu, o což se už snažím tři roky, ale stále to jaksi s tím sněhem nevychází...On vám ten sníh pak ten automat "vysvětlí" :cheche:
XXXZX@seznam.cz

dotaz - manuál nebo automat, 4,0 nebo 2,5, spotřeba

Nový příspěvek od XXXZX@seznam.cz »

Takže, jestliže tomu rozumím správně tak po Praze žere 4litr a 2,5 litr stejně tedy cca 15l? Atomatická převodovka má na sněhu nějaký problém? Pavel
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

jako každej automat... na sněhu nemáš ten správnej cit zda kola zabíraj a nebo jsou už dávno utržená (tedy trakce kol) a protáčej se jak zběsilý...
Pro sníh je lepší manuál - máš větší cit pro přidávání plynu :wink:
XXXZX@seznam.cz

dotaz - manuál nebo automat, 4,0 nebo 2,5, spotřeba

Nový příspěvek od XXXZX@seznam.cz »

Díky za odpovědi :up: Pavel
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Anonymous píše:jako každej automat... na sněhu nemáš ten správnej cit zda kola zabíraj a nebo jsou už dávno utržená (tedy trakce kol) a protáčej se jak zběsilý...
Pro sníh je lepší manuál - máš větší cit pro přidávání plynu :wink:
Tohle bych jako problém neviděl. Jde tam spíš o to, že automat neodpojíž z tahu (nevyřadíš) tak rychle, jako když u manuálu vyšlápneš spojku.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů