Tupé rány při zapnutí 4x4

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Tupé rány při zapnutí 4x4

Nový příspěvek od meett »

zdarec , asi me ješte moc neznáte , ale to se snad brzy změní. Auto mám cca 14 dní 2,5/98 . teprve včera jsem si našel chvilku a trochu ho vyzval k tanci . Lítal jsem s nim po tankodromu u jihlavy ( jinak doporučuji ideální na takovéto 2 hodinové vyblbnutí ) . Ale k věci : začali se při zapnutí 4x4 ozývat ze předu takové tupé rány - jakoby tam něco něco přeskakovalo . nevíte někdo čím by to mohlo být ? ke konci už to bylo jak řehtačka na velikonoce . tak sem toho radši nechal . Dám to do tento týden do servisu , rád bych jim ale dal vodítko co by to mohlo být . Jestli mi někdo mužete říct kde , muže být problém tak budu rád . zatim dík .
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

To může mít více důvodů - otázka je co myslíš tím "zepředu", protože v tom autě ty zvuky hodně zkreslujou.
Nejčastější a celkem běžnou závadou bývá prasklý kříž na polose u kola - stačí aby byl prasklej jen jeden čep z těch čtyř a když jedeš tak to v podstatě při každé otáčce kola cvakne /nebo praští/. Poznáš to i když si na ten kříž sáhneš rukou - ucítíš v něm jasnou vůli. On ale i v tomto stavu stále funguje - nějakou dobu, než se to rozsype úplně. Nicméně pokud je to úplně volné, tak to většinou cvaká i když jedeš po silnici a nemáš čtyřku zařazenou.
Stejně tak to může být kříž na kardanu.
Další podlou závadou bývá volný řetěz v redukční převodovce - přední náhon je poháněnej řetězem. A zvlášť v terénu kde se napětí řetězu mění tak jak jdou kola do záběru a zase z něj vyjedou, tak ten řetěz mlátí do skříně převodovky. Stává se to, když majitel jezdí s předním náhonem na pevných cestách, kde si kolo nemůže proklouznout. Ten řetěz se prostě vytahá. Sice to mlátí pod tebou, ale rozléhá se to do celého auta, takže je to těžko identifikovatelné.

Jinak cokoli jiného - uvolněný tlumič, volná pera - pokud máš YJ, tak i třeba chybí kluzná podložka mezi listy, jakýkoli jiný čep, vysypaná ložiska v kolech/taky poměrně častý úkaz/.

Ještě je jedna podlá závada, co se stalo mně - panty na kapotě mají trochu vůli a jak se kastle kříží, tak zvlášť u YJ, kde ještě není tak dobré utlumení té kapoty, a zvlášť za vlhka, to vydává ohromné rány, které jsem cítil nohou v podlaze. Dlouho mi trvalo, než jsem na to přišel.....Kapotu jsem pod panty podložil pěnovkou a bylo... :D

Takže nutno dát da na hever a vůli najít.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od meett »

díky za rady . podle vašich zkušeností a mého pocitu z toho všeho to asi bude ten volnej řetěz v tý redukční převodovce , kterej tam přeskakuje . Panelka tam je ale 4L jsem tam nedaval , bylo to v lehkym bahýnku . No zejtra to dám do servisu a myslím , že to nějak dohledaj , zatim díky , ke konci tejdne dám snad vědět , kde byl zakopanej pes .
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

.. kluci, když vyjedu z terénu na normál cesty a vypnu 4x4 tak ujedu cca ještě 500m a teprve slyším jak to přezkočí a je vypnuto... je to v normálu?? Díky Tony
Zdeněk Viktorin

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

Ahoj,když vypínáš 4 x 4 je ideální si pak alespoň dva metry couvnout. Uvolníš převod a krásně to vyřadíš.

Čau Viki
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

Tony co máš za káru? NOrmální to neni... S tou řehtačkou ze předu - může to být i oholenej dif - pokud se jezdí se zapnutou 4x4 po suchu tak se to stává...
Tom
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

TJ 4l ,r.v.1996. Je na nástěnce. Tony
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

V tom případě to vidim skutečně na kříž v poloose nebo ten dif - každopádně bych to musel vidět...
Tom
Oldřich Hyvnar
malej kecal
Příspěvky: 36
Registrován: 22 led 2007, 09:30
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Oldřich Hyvnar »

Měl jsem stejný problém a bylo to tím křížem. Po výměně je to O.K.
Olda
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od meett »

u me to bylo vytahanym retezem v rozvodovce . :up:
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Jsou to vymlácená mosazná futýrka v uložení táhel řazení přídavné převodovky-takové malé nesmysly,tušímže jsou i na grandech,drží je dvě šestky šrouby,ale bez sundání krycího plechu pod převodovkou se blbě mění.
Tomáš

Re: Tupé rány při zapnutí 4x4

Nový příspěvek od Tomáš »

Zdravím pánové, mám problém s předním náhonem, zajel sem do škarpy a nemoh se dostat ven, pak sem zjistil, že nefunguje přiřazení předku. Nemáte někdo aspoň tušení, co by se mohlo utrhnout nebo čím to je? ... abych nerozdělal něco co nemusím....na první pohled nejni nic vidět a ani při jízdě nikde nic nebouchá
je to YJ rv.90

Díky za rady
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tupé rány při zapnutí 4x4

Nový příspěvek od Jirka »

YJ - Disconet v přední nápravě = obvykle buď hadičky k podtlaku, nebo třeba prasklá vidlička přesuvníku....

Pokud nevíš co to je - je to někde v jiných tematech, tak to projdi.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host