Koule řadící páky - demontáž

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Koule řadící páky - demontáž

Nový příspěvek od Henry »

Tož vitajte ogaři.
Jednoduchý dotaz zelenáče - jak sundat stávající kouli z řadicí tyče (TJ2002)?

tož tak (doufám, že rada nebude znít něco jako "jeepni do toho" a je to :lol:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

jeepni do teho vlevo vbok :lol: a po mnoha otočkách ti skočí do pazůry :exclaim:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

Tož Tome, teďka nevím co si mám myslet... :lol:
Chceš tým řéct, že s tým mám krutit a že je to na závit? Zkúšal jsem to v enem v ruce vyšrubovať a ani se to nehlo, měl jsem pocit, že vytrhnu tu páku z podlahy. Tož mi prosím tě ještě řekni esli v tém mám pokračovat a vzít na to hasák nebo to tam je nějak natažené či co...?

tož tak díky a brzo se ozvu
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

jojo, je na závit, jestli je to moc utažené, přidrž řadičku hasákem ať nezničíš táhla řazení v převodovce...
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Henry, nech tam originál - kdybys náhodou zapomněl, jak řadit - tam to máš nakreslené :lol:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Standa »

Nevím, jak u 2002,
U mě je to na závit, ale v dutině koule řadičky jsem měl ještě kontramatku. Doporučuji vyloupnout plastový kryt (kolečko) dutiny a podívat se jak je to uvnitř. Na té krytce seshora je právě namalováno schéma řazení.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

Lelek píše:Henry, nech tam originál - kdybys náhodou zapomněl, jak řadit - tam to máš nakreslené :lol:
Lelku, Lelku....jsem rád, že myslíš na můj sklerotický mozek, ale už mám udělanou tabulku cca 20x30cm, kterou si pověsím za zpětné zrcátko. Krom sklerózy navíc už taky blbě vidím. No a tak to budu mít aspoň pořádně na očích. Že.

tož tak ogare díky moc za tvou starost.
PS: kdyby náhodu....tak ti tu tabulku přidělám taky.... :lol:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

Standa píše:Nevím, jak u 2002,
U mě je to na závit, ale v dutině koule řadičky jsem měl ještě kontramatku. Doporučuji vyloupnout plastový kryt (kolečko) dutiny a podívat se jak je to uvnitř. Na té krytce seshora je právě namalováno schéma řazení.
No Stando, to bude ono!!!!!!!!!!!!! Já včera už vzal pro jistotu hasáky dva, omotal vše ochranou páskou, klouby mi zbělely a ...... nic. Tož tam bude určitě ještě kontramatica. No hned se na to du podívat, jestli ta krytka je skutečně krytkou.

Tož tak Stando, za odměnu dám vědět jak to dopadlo.
S pozdravem "jeepni na to" Henry
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

Tož ogaři, vyhlašuji vítěze tipovací soutěže "jak sundat kouli z řadičky".
A vítězem se stává ........ STANDA !!!!!
V těle koule byla skutečně ukryta pod krytkou se symboly řazení masívní kontramatice na 15 ořech. Bylo nutno poměrně hluboko zajet tenkým šroubovákem a krytku vyloupnout, potom povolit a vyšroubovat tuto matici a poté teprve vytočit vlastní kouli z toho samého závitu. Ta zátka se symboly řazení tam byla fakt dost natěsno, takže bohužel došlo ke zdeformování vnitřních okrajů při vylupování a nedovedu si představit, jak to udělat bez poškození. No ale je to.
No a TOMÁŠ se tedy umístil na místě posledním s radou "vem dva hasáky a jeepni do toho" a získává tedy
:down: :down: :down: ......... :lol:

tož tak ogaři, třeba to bude někomu někdy k něčemu ...
Henry
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů