Soft top a jeho údržba

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Henry »

Tož vitajte ogaři a cérky!!!
Tak jsem složil zkoušku z výměny hard topu za soft. Zůstal jenom jeden faldík vzadu, to nějak časem vychytám, ale když jsem smýčil pavučiny po instalaci, tak mě napadlo, že se zeptám zkušenějších na jejich radu s údržbou povrchu toho koženkovo-textilního materiálu.
Takže dotaz zní - jaké máte zkušenosti s udržováním svého softu, aby netvrdnul či nepraskal, byl voděodolný či jakou máte oblíbenou kosmetiku.

tož tak těším se na spoustu nápadů

Henry (ivo m.)
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

No tak to jsou samé dobré zprávy, je vidět, že to bude asi odolný materiál. Já teda nejsem taky zrovna žádný "leštič", ale spíše původní majitel na to kašlal úplně a tak když jsem to očistil aspoň od blata a pavučin, tak jsem si říkal, že to něčím zrovna přejedu. Ale vozit nějaké přípravky z usa se mi opravdu nechce, podobných sajrajtů se dá určitě sehnat i u nás. Spíše mě napadlo zda přípravek s obsahem silikonového oleje, který se používá běžně na plasty by softu naopak neublížil.

tož tak díky za názor
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Henry, soft top je sám o sobě dobře odoloný téměř všemu. Já nemám hard top vůbec. A za nějakou dobu ti odejde tak jako tak.....Začne se rozešívat ve švech které jsou nejvíc namáhaný - třeba v místě kde je zastrčen do lišty na předním okně a podobně.
Takže impregnaci nedoporučuju žádnou. Nicméně co se čištění týče, velmi dobře fungujou čistící ubrousky na čištění kožených sedadel - taková ta kulatá krabička. Nečistí ani ty univerzální, ani ty na okna, ale jen ty na kůži. Tak to zkus - má je každá pumpa /skoro/ a každej supermarket. :up:
Stojí okolo 200,-.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

Tož vitaj Jirko a díky za komentář. Tvoje bohaté zkušenosti a rady jsou pro mne cenné. Co by asi jeden z mála, kdo rozebral svého mazlíka na atomy a zase ho hlavně složil zpět, jseš neocenitelná studnice.....tak mě napadlo...než to všechno zapomeneš, měl bys to sepsat... :lol:
No jak jsem psal, nejsem zrovna extremní leštič, ale ten soft byl po původním majiteli dost zašedlý a špinavý, tak jsem ho chtěl jen trochu "nastartovat", po tom co jsem zmaturoval při jeho nasazování. No teď zjišťuju, co to dělá při 80km/h, přes 100 jsem ještě neměl odvahu s tím jet... :lol:
Ale ten tip s těmi ubrousky bude asi tak přesně co mi vyhovuje.

tož tak díky a měj se
Henry
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Henry »

Svatá slova Robine.... souhlas do posledního puntíku. Když jsem poprvé se softopem překonal 60km, tak jsem si připadal jak kdyby mě někdo začal zespodu vysávat vysavačem...než mě napadlo pootevřít okénko...tlaky se srovnaly a žaludek se vrátil zpět. Nechceš udělat tabulku? Jako např. rychlost v jednom sloupci a ve druhém doporučenou činnost (např. stáhni okno levé, zavři hubu spolujezdci, zesílit rádio atd.)... :cheche:
tož tak ogaři
s pozdravem "jeepni to do sebe" Henry
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Já si na soft top koupilpřípravky od firmy,která ty softopy vyrábí,včetně těch originál Jeep. Je to Bestop. Dělají tři varianty. čistidlo,impregnaci a čistdlo na slídový okna.
Střechu mám khaki a tak je na ní dost vidět fleky .Čistidlo to krásně vyčistilo,pak po oschnutí jsem nanesl impregnaci a střecha parádně dostala ostrou barvu.Všechny tři boky jsem kupoval nový a tak se původní,čtyři roky stará střecha s novejma bokama pěkně slila. Střecha taky znatelně zvláčněla a jde mnohem líp sundavat a skládat.
Musí se jen dávat bacha na slídy,na těch to může nechat fleky.
Jejich čistidlo slíd jsem nepoužil,jelikož mám okna nový.
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Konopnik »

Mám dotaz a prosbu. Koupil jsem YJ 90 a je na něm nějak divně nasazenej soft top. Může mi někdo říct stručnej návod? Jestli to nasazovat celý, nebo rozepnutý zipy a podobně. Jo a potřeboval bych nějakej nákres, nebo fotku "potrubí" uvnitř. Koukal jsem se tady na fotky a já ty trubky tam mam nějak divně. Nerad bych zbytečně soft top nějak přešponoval a roztrhnul. Díky předem :up:
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Birddog »

:up: Já po montáži konstrukce nejdřív nandám vršek (hlavní plachtu), pak zadek a nakonec boky. Vše jde prima zapnout, nemáš-li chybu v montáži konstrukce. (Mám soft top Bestop SUNRIDER) :up:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Ondřej »

Nevíte kde by se dalo opravit okno od soft topu. Loni se mi do toho pokoušel někdo dostat a má prasklých cca 10 cm u sváru průhledné folie a plachty. :down: Jo a když už se nedostal dovnitř, tak aspoň šloh čepičky ventilků. (v Berouně u plavečáku) Nedá se ta díra slepit? Za jízdy to píská. :frown:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Harley »

Čoveče,není lepší koupit rovnou nový? Já loni kupoval sadu všech tří na TJ,zatmavený fólie a i s dopravou jsem platil asi 260 Usd. Za jedno si účtovali asi stovku plus 20Usd doprava.
Starý si nech jako rezervu a nebo do terénu.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Ondřej »

Asi to tak dopadne :rolleyes:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od Harley »

Pro Cihlíka:

Okna se rozhodně prodávají i samostatně. Krom toho,že každý okno má vlastní P/N a prodává to tak i Chrysler,tak já kupoval okna do softopu na TJ tady:
www.jeepsareus.com. Jak sem říkal už v diskuzi,celá sada tří zatmavených stála i s dopravou asi 260Usd. Samotný jedno prodávají asi do stovky,plus dvacka doprava. Vyplatí se spíš vzít celou sadu a mít jednu na rasení od větví v terénu a druhou fajnovou na silnici. Ale každopádně jedno okno,origo,v origo odstínu jak slídy i střechy,se prodává.

Mám taky JK ale dlouhý.Princip těsnění i uchycení střechy je ale stejnej a je i stejnej s TJ co jsem měl.Ani do jednoho mi nekáplo! Takže fakt nevím čím by to mohlo být u tebe. Zkus přerovnat střechu,jestli není nějak blbě přichycená a nebo ohlý těsnění ale ty plastový zahákovací lišty jsou tak těsný a držej pevně,a dou blbě vyháknout(!),že bych se divil,kdyby to teklo tudyma. Nemůžou netěsnit dveře? .Není špatně nasazený ten plastový rám kolem nich?
Nic jinýho mě nenapadá.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Soft top a jeho údržba

Nový příspěvek od cihlík »

Ta cena 260 USD by byla super, já viděl nejlevněji za 300 a bez dopravy :frown:.....dík za tip!!!! :up:

Jinak ta střecha mi těsně nedoléhá na těsnění vepředu na rám dveří....na obou stranách (hodím fotku až budu mít)....a tou škvírou mi tam asi zatéká, ještě na to mrknu....ale sundával jsem to a nandával a pořád se to tváří stejně :confused: ....zajímavé je, že mi to časem vyschne, takže tam zatéká asi jen když to auto stojí, za jízdy jem to nepozoroval...možná taky je, že tam většina té vody nakape, když po ránu otevřu dveře a zkape to ze softopu na vnitřní stranu dveří....potřeboval bych tam asi ten odvodný žlábek, co bývá na pevných střechách :wink:....ale není nad ranní sprchu :lol:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů