Soft top x hard top

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Marek Cihlář

Soft top x hard top

Nový příspěvek od Marek Cihlář »

Zdravím všechny Jeepaře :wink: Mám dva dotazy, které Vám určitě napoví že jsem naprostý laik :rolleyes: ...tak se za ně předem omlouvám. Chtěl bych se zeptat, zda-li je možné bez nějakých velkých zásahů a úprav namontovat hard top na wranglera se soft topem a obráceně, nebo zda je to konstrukčně nemožné a jedná se o zcela odlišné verze. Druhá otázka je, na kolik cca přijde samotný hardtop? Díky moc za pomoc :wink: :up:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Marku bohužel to nejde jak píše Robin protože jak soft tak hard top vlastně leží na bokách karosérie tudíž obé se tam nevejde.Hard top je dobrá věc ale nelámal bych to přez koleno protože dost z nás jezdí v létě v zimě s ,,měkotou".Někteří dokonce hard topy berou taranem a silikon je jim větším přítelem než Pamele Anderson :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od meett »

Marku , je možné , že si ten dotaz myslel trošku jinak než píšou kluci nahoře. na každé auto jde softop nebo hardtop ne však současně :up:,
není tedy zvláštní verze pro soft top nebo hardtop
pouze u JK máš možnost vozit složenej soft a nasazenej hard top .
:up: :up: :up: :up:
Marek Cihlář

Díky za odpověď

Nový příspěvek od Marek Cihlář »

Ani jsem nečekal že mi odpovíte tak rychle:)....jooo pochopil jsem že to asi nepůjde dohromady, mě šlo spíš o to, zda-li se dá na auto se softtopem bez složitějších úprav namontovat pevná střecha, jestli je prostě na to vše připravené po demontáži té "hadrové"....a vidím že to jde, díky bejku :wink: a samozřejmě všem ostatním taky, pomohli jste mi v rozhodování :up: ....uvažuju z počátku o softtopu a kdyžtak o pozdějším dokoupení hard topu :cool:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Některej typ softtopu se dokonce jen vyšoupne z kolejnic, ani nic nedemontuješ....Záleží na typu.
Nicméně - Hardtop a na Jeepu? Na co? :cheche: Přece softtop nebo nic :lol:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

Pokud vemeš soft top, hard top namontuješ vždy (i když se ti může stát že nebudeš mit nataženou elektriku pro zadní stěrač, ostřikovač a popřípadě světýlko). Naopak pokud vemeš hard top a nebude mít přípravu pro soft top může nastat problém protože ti budou scházet lišty na horní straně zadních blatníků do kterých se zasouvají slídová okna. A pokud vim, tak u TJ stejně jak u JK lze složit soft top a nasadit hard top. Avšak výrobce to nedoporučuje protože je soft top moc vmáčkutej na hard top a vlivem otřesů dochází třením k nadměrnému opotřebení soft topu. Takže když koupíte nový JK se soft i hard topem, máte soft složenej pod hard topem. Ale v návodu se dočtete že ten soft máte co nejrychleji demontovat aby nedošlo k jeho poškození. V opačném případě nebude uznána reklamace na nadměrné opotřebení soft topu.
Tolik,
Tom
tomas

Nový příspěvek od tomas »

dobry den vespolek, mel jsem kdysi jeepa, tak doufam, ze nejsem az tak mimo. u otazky tykajici se hard topu a soft topu se domnivam, ze krome strechy je potreba resit i dvere. myslim tim, ze se muze stat, ze dvere k softopu se nehodi k hardtopu a naopak...
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Standa »

U TJ jasný, ale u YJ byli dveře k Hardtopu nahoře kulatý, a dveře k softu meli ostrý roh. Nešlo to zaměnit. Pokud se soft top dokupoval jako doplněk dal se koupit už ke kulatým dveřím potažmo k Hard topu. Pokud se kupoval náhradní soft na soft top auto byl zase s hranatým rohem.
No zkrátka pakárna. :lol:
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Birddog »

:up: Výměna jednou na jaře a jednou na podzim k mým každoročním rituálům. Bohužel si vždy uvědomím, jak rychle te půlrok zase uplynul. Mám YJ a Soft Top Sunrider. Výměna mě nestojí více času než hodinu. Rozhodně stojí za to mít obojí. Vždytˇotevřený Jeep patří k létu. Ten Sunrider je dokonce tak geniálně konstruován, že se dá komplet složit i s konstrukcí během několika sekund a stejně rychle vztyčit. Koupí soft topu nic nezkazíš a užitnou hodnotu svého vozu zvýšíš. Znám i tvrdé nátury, které brázdí krajinu důsledně soft i v zimě, někdy jen s bikinami (tím nemyslím oblečení ženských pilotek, ale označení bikini top). Ono není nad přísun čerstvého vzduchu a nasávání venkovské atmosféry do nozder. :up:
Oldřich Hyvnar
malej kecal
Příspěvky: 36
Registrován: 22 led 2007, 09:30
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Oldřich Hyvnar »

Já bych měl pouze poznámku k teplotě v kabině u jednotlivých střech v zimě. Zpočátku jsem jezdil pouze s hard topem (větší bezpečnost proti vykradení a domněnka, že v zimě budu se softem klepat v autě kosu, protože jezdím na horách). Pak jsem to vyměnil za soft top a jezdím s ním do dneška i v těch větších mrazech. Kabina se vyhřeje hned cirka za dobu zahřátí motoru . Takže harda mám již tři roky uloženého v garáži a vůbec bych se nebál jezdit s platěnou střechou. Nenašel jsem v tom rozdíl, co se týče tepla. Samozřejmě musíš mít dobře nasazený soft - čili bez mezer.
O montáži bylo napsáno vše výše od kolegů. Záleží prostě na typu vozu.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů