Koupě Wranglera - poraďte prosím

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Odpovědět
Simona

Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Simona »

Ahoj všichni, asi to bude znít hloupě, ale zamilovala jsem se do Jeepa Wranglera...finanční stránka mi nedovoluje moc k vyskakování...Je to už pár let, co jsem si ho užívala od kamaráda.Nyní bych si chtěla pořídit svého, jen nevím kde se dá pořídit levně a spolehlivě...Prochodila jsem kilometry po autobazarech,ale zatím bez úspěchu...Simona
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Milá anonymní Simonko, podívej se na naše www.jeep-wrangler.cz/bazarek-a.html . Tam jsou nabízena kromě jiných auta našich členů, která jsou v dobrém, až vymazleném stavu a pak už je to na tobě, za kolik který vůz bude :lol:
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od radek »

nevím odkud jste. Jel jsem na Velikonoce do Špindlu. V Nové Pace je na začátku od Hradce velká hala. Je tam spousta veteránů, teké asi 4 Jeepy z války. Pak dál o cca 100m je autobazar, vedle něj parkoviště, vše pohodlně. V tom bazaru je cca 5 Wranglerů. Tam zajeďte inspirovat. Je to tohle: www.autosluzby-koncicky.cz
Nejvíc Wranglerů uvidíte v Plzni na srazu v květnu.

další adresa: www.auto-jase.cz
Simona

Díky za všechny rady

Nový příspěvek od Simona »

Ahoj všichni, moc díky za rady.Pracuji na výběru..tak snad se k vám brzy přidám.Simona
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Birddog »

:up: Možná, že by mohl některý z expertů/expertek klubu pomoci. Ranger má pravdu, stav může být všelijaký, i když opticky to auto bude O.K. Ale je fakt, že koupit něco, co má mouchy, které bude třeba odstranit, může být v důsledcích drahé. Takže : zkušební jízda s člověkem, který tomu hoví a může rozpoznat pazvuky a zvednutí vozu by mělo patřit také k samozřejmostem. Otázkou je též, zdali je lépe koupit vůz pokud možno v původním stavu či zvednutý a na dˇábelských kolech. Ti, co hodně upravovali, vědí proč to dělali. Jestli to stavu vozu posloužilo, je jiná věc. Dále počítej s tím, že sice budeš mít tři auta v jednom a americkou legendu, pod deset litrů spotřeby se sotva vejdeš. Hodně štěstí a nashle u nás. My jsme taková demokratická diktatura. Naším šéfem je Robin Lukaš.....pardon Ranger, dědičný monarcha ! :cheche: :cheche: :cheche:
Simona

láska je láska...

Nový příspěvek od Simona »

Ahoj, díky ještě jednou za vaše reakce...vím, že toužit po této značce auto není o pohodlí,ale hlavně o lásce...a srdci neporučíš...počítám s tím,že provoz nebude nejlevnější... :cool: ale zato si splním jeden ze svých snů :up: Simona.....
Simona

............

Nový příspěvek od Simona »

prohledávám web a bazary v Německu...souhlasím, že auto by mohlo být v lepším stavu...tam se v tom možná taky tolik nehrabou...určitě sem hodím výběr a budu ráda, když někdo na to zde koukne...děkuji ti...
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Standa »

Ahoj Simono,
Nákup zvenku (německo) mohu jen doporučit, sám už jsem několik aut v německu kupoval a bylo to vždycky OK.

Prvního Wranglera (ještě YJ, někdy v roce 1999) jsem kupoval na inzerát v česku a musím říci, že jsem si tenkrát docela naběhl. Je pravda, že tenkrát nebyl takový výběr a sehnat pěkný auto byl problém, dneska je situace jiná a asi se dá něco vybrat i tady.

Nicméně současné auto jsem kupoval v německu cca. před 3 lety. Vybral jsem na internetu, jel se podívat, dohodl věci a koupil. Vše sedělo tak jak bylo deklarováno, stav perfektní, seriozní info - prostě tak jak by to mělo být.

Obecně se dá říci, že 90% aut zvenku nikdy nebylo v terénu (není tam kde jezdit). Technický stav a údržba obvykle daleko lepší než tady. Žádné amatérské a nepovolené úpravy (pokud budeš chtít s autenm něco dělat - je lepší si to rozmyslet a udělat sám). Pokud nějaké úpravy tak profi a zapsané v TP. Pokud kupuješ od soukromé osoby, nebo solidního prodejce tak souhlasí stav KM.

Doporučuji dát pozor na bazary a prodejce blízko u hranic a turecké překupníky - jsou už zkažení. Možná nejlepší je si vybrat auto od soukromé osoby, která jej prodává.

Velký výběr je na : www.mobile.de ale to asi už víš. S dovozem a přihlášením není žádný problém. Pokud bys potřebovala nějaké rady dej vědět.

Při prohlídce a nákupu to chce vzít někoho kdo už má zkušenosti sebou.
Držím palce při výběru a věřím, že vybereš dobře. :up:
Simona

Standa

Nový příspěvek od Simona »

Ahoj Stando, díky za tvé řádky...budu na to myslet..Simona
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Ahoj Simčo, tak se taky přidám - jeden den člověk není na PC a hned taková smršť :lol:
Než Jeepa vybereš, tak protože tu krásnou možnost máš, doporučuju ti ji využít.
Je poměrně hodně důležité říct si předem co z toho auta vlastně chceš mít a co od něho očekáváš - je strašně moc variant a možností, byť to na první pohled nevypadá - tj. podívat se na naše auta - např. v Plzni jich uvidíš naprostou většinu - a říct si, jaký ho chceš mít - pár příkladů: Chceš ho zvedat? Budeš dávat naviják? Budeš dávat jiný kola? Širší? Atd atd..... Pokud se k tomuhle a dalším věcem rozhodneš předem, ušetříš spoustu peněz a času při dodatečném bastlení. Jeden příklad za všechny - budeš jezdit jen s plachtou nebo i s hard topem? Když jen s plachtou /jako třeba já-já vůbec nemám hardtop/, tak doporučuju půlky dveře - když máš ty dveře co má ten Jeep z inzerátu, a jedeš bez plachty, tak je buď musíš vyndat celé, nebo je tam máš stále. Můžeš akorát stáhnout okýnka. Z půlek vyndáš jen ten hořejšek a v pohodě i se zrcátkama jedeš překrásně dál. A když vyndáš ty plné dveře celé - máš je doma kam dát? Máš kam uskladnit hardtop? Když vyndáš dveře celé, potřebuješ i druhý zrcátka. Atd atd......

A nemysli si, že Jeepíka nebudeš nijak upravovat. V tom okamžiku kdy ty "krabičky" uvidíš pohromadě, jak je každá trošku jiná a tím totálně osobní, nedá ti to a začneš přemýšlet o něčem takovém taky, to mi věř....

Takže doporučuju - nespěchej s koupí, vyraž nejdřív na náš sraz a Jeepíky omrkni. A ptej se. Nech si vše vysvětlit. Tu možnost máš.
A pak do toho s vervou jdi! :up:

Jirka
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Tak já ač Jeepový elév bych přispěl svou trochou do mlýna.Nevím jak to funguje u něžného pohlaví ale je třeba se také vyvarovat chyby při volbě motoru.To ale souvisí s tím co nade mnou píše Jirka,prostě se musíš hluboce zamyslet nad tím na co vlastně Wranglera chceš.Tzn. např :na každodenní použití,jako druhé nebo třetí auto v rodině,na víkendové silniční výlety,na offroudové jedění,jako mazla na leštění a občasné projetí se na dvaceti km čtverečních, atd. atd.
Já třeba při volbě podobně neuvažoval a bezhlavě a i trochu naivně jsem koupil motor 2,5.Ne že by nevyhověl ale vždycky je nějaké ale.
Cena z toho ebayového odkazu se mi zdá podezřele nízká protože poslední měsíc prolézám stránky od Anlglie přes Švédsko a celou Evropu při honbě za čtyřlitrem a vím že ceny jsou až o řád vyšší.
Standa doporučoval při koupi ssebou vzít odborníka a s tím lze jen a jen souhlasit protože Wrangler má tolik možností a šancí na problém že jen odborník (stačí dlouhodobější vlastník) je dokáže odhalit.
Jinak přijet se podívat do Plzně na 70-80 procent Wraníků z celé republiky je asi pro určení priorit to nejlepší co lze udělat.
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Ahoj Jirko, také díky za info....Po přečtení všech rad si Wraníka asi jen tak nekoupím :rolleyes: rozhodně nejdříve navštívím sraz a budu se učit :wink: Ale nechci zbytečně zahálet.Bydlím na samotě a k baráku se dostanu jedině přes vodu...a mé dosavadní auto není na to stavěné...takže trpí...Vím,že chci manual ,plachtu i hard top,motor raději 4l, a zvedat asi ano.Přiznávám, že mám chaos,YJ,TJ....A světla kulaté....
Simona

Jiří

Nový příspěvek od Simona »

Ahoj Jiří, také děkuji za info....začínám se bát...co nakonec koupím....asi brzy tu začnu škemrat, zda by se mnou někdo nejel do Německa pro auto :rolleyes:
Jaké ale...máš na mysli...2,5 a 4l?

Auto chci pro svoji potřebu...což znamená, občas do práce, občas do školy,občas na výlet...a samozřejmě na mazlení a leštění :wink:

Ani vlastně nevím, jak to v ČR snáší policie...jízdu bez dveří? Já jsem jezdila s Wraníkem v USA a místo dvěří jen řetězy...tam mi to procházelo

Prostor pro hard top mám,ale v létě bych ho nechtěla vytahovat...A snažila se jezdit i bez plachty a dveří...
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Strach bych neměl protože je nás 37 členů klubu a rádi pojedeme všichni :cheche: :cheche: .Motor vol jistě čtyřlitr a s mazlením nepřehánět :wink:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů