Koupě Wranglera - poraďte prosím

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Lelek »

Chlapci, je to bývalé auto Jirky Koláře a ten ta kola kupoval ode mě. Jsou to 33" MT a ujišt´uji vás, že mi to i se čtyřlitrem bez úprav převodů vůbec nejelo. To už je opravdu moc. Ted´ mám 31" AT a pohoda. Ty dva palce jsou hodně moc poznat. Ale je to hezké, i když by to zase chtělo širší lemy, protože guma leze ven. Sám na ty 31" - čky mám podložky 3 cm a je to přesně zařazané s lemy. A hlavně - STK bez problémů :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Harley »

To sou 33"? :eek: No tak to vůbec nevypadá.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Harley »

Lelku,teď sem na to znova koukal a to určitě 33" nejsou.A navíc to jsou BFG A/T né M/T. Co si pamatuju,tak když sem to auto byl s Jirkou kupovat,tak bylo na BFG a 31"čkách.Možná od tebe nějaký gumy koupil ale na prodej dal možná tyhle zpět.

Já měl na stejnejch diskách Modular ty samý pneu při stejným,2" liftu a porovnej,že to vypadá stejně. Teď jezdím na JK 33" a to je znatelně větší guma.

Obrázek

Obrázek
koren
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 16 čer 2009, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od koren »

takze jestli to chapu tak todle jsou presne ty kola ktere me zaridi tu diru v nadrzi? :cheche:
koren
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 16 čer 2009, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od koren »

:cheche: a je to tu vse :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Harley »

Teda pane Lorenc,sepsal ste to pěkně! :up: :lol:
Dr.Ti.

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Tak vyčerpávající rozbor-úvahu na koupi Wranglera jsem ještě nečetl a gratuluji autorovi ke zkušenostem něco takového sepsat. Je to velmi poučný počtení a velká škoda,že jsem si tohleto pojednání nemohl přečíst dříve. Co se týká mého stávajícího Wranglera, tak jsem si plně vědom dle mého jediného podstatného nedostatku, aspoň pro mne, a tím je právě motorizace 2,5 namísto 4,0. Vše ostatní se dá víceméně zkousnout. 2,5 je opravdu pro "pohodáře" kteří nevyžadují výkon /nejezdí terén, nemají větší pneu,nehoní se po dálnici .../,ale ocení spotřebu 10 litrů.
Nicméně jsem si dle popsaného návrhu vybral do budoucna: JK 2,8 CRD 3-door provedení Sahara Automat s individuálním doladěním.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Standa »

Všechno štimuje :up:
Robine moc pěkný rozbor, se vším souhlas. :up:
Na tom autě od Jirky jednoznačně 31". Lelku ty kola co bral od tebe prodal zřejmě mimo, nebo je tam možná vůbec nedal, alespoň já ho s nimi neviděl.
Benzím nebo Diesel, to je přece jasné :lol: Jeep Wrangler a s Dieselem (chrochtákem), to přece nejde dohromady :bit:
Pro mě škoda že tam nedávají nějaký osmiválec. :frown:
Jinak ale každý má své gusto. Ve finále si myslím, že spotřeba u JK benzím x diesel se nebude moc lišit.
Dnes můžu říct, že já s 3,8 benzínem, po úpravách s pevnostními nárazníky, navijákem, 2" zvednutím, na 285/70/17 Mickey Thompson ATZ jezdím dálky 12 až 13 a město 13 až 14 litrů, lehčí noha bez nějakého závodění, ale dálnice v poho 130 - 140 a občas za to taky vezmu. Takže žádná katastroha. A to celkem vezu navíc pomalu 200kg.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Harley »

Zdar Stando!

V8 vidím taky jako jediný nedostatek Wranglera.Škoda,že není standartně Hemi jako na výběr.

S JK jezdím popojížděčky po Praze do 15,5L. Mimo jsem jel za nezkutečných 11,5!.Běžnej průměr 13L není problém.Co víc chtít od auta bez aerodynamiky?
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Standa »

To Harley a Robin :lol: :up: :lol: :up:
Ať tak či tak Wrangler chce zkrátka to srdce a ostatní se už poddá a o tom to je. :lol: :up:
Dr.Ti.

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Obrázek
aby se vědělo,o jakým TJ 2,5 je řeč
Naposledy upravil(a) Dr.Ti. dne 06 srp 2009, 22:09, celkem upraveno 5 x.
Bob Holoubek

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

To Velitel Robin:lepší návod na koupi wranglera už nemůže ani být je to úplně vyčerpávající ulož si ho a jak zde někdo dá dotaz na koupi dávej pouze odkaz :up: .jo kdyby v době když Pardál zjistil,že potřebujeme ihned wranglera a jediné info jsme měli,že je to čtyřkolka a dá se sundat střecha,nikoho jsme neznali o fóru ani páru nevěděli jsme o Prokopovi,Veliteli,Standovi,prostě o někom s kým se poradit co koupit zkrátka jakej motor atd jak to mají dneska ti kupci jednoduchý naklikaj pročtou přijedou se podívat a vyberou.

Nemůžu si odpustit porovnání spotřeb u všech 3 wranglerů co jsem měl a mám možnost vyzkoušet.
YJ 2.5-najeto 50000km průměr 13l
TJ 4l najeto 15000km průměr 13l
JK 3.8 4doors 1000km počítač ukazuje 12.4,ale spočítal jsem to také na 13l

Závěr všechny moje jeepy at starej nebo novej zkrátka berou 13l :wink:

To velitel:omlouvám se vím,že to nemáš rád,ale musel jsem pro info to napsat a více už ode mě na spotřebu už nic nedostanete :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Harley »

Jenom bych chtěl říct aby nevzniknul nějakej špatnej pohled,že tady nikdo nekritizje 2,5L benzíny v TJ. Ten motor je stejně technicky dobrej jako čtyřlitr,nakonec,je to ten samej motor jen o dva válce kratší.Debata je o radě při koupi,co se víc vyplatí a je-li možnost aby budoucí majitel nebyl časem zklamanej a otrávenej,že radši měl vzít to druhý. Jak vidno,jsou zde i soudní majitelé dvaapůlek,kteří ač spokojeni,tak kdyby byli znovu před volbou co koupit,tak volí větší motor. Doba a ceny se mění a když sami kupovali,takovej výběr neměli.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od Harley »

Hehe,Bob mě trochu předběhl v části svýho přízpěvku.
koren
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 16 čer 2009, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Wranglera - poraďte prosím

Nový příspěvek od koren »

no vidite par hloupejch otazek furt dokola a jak jste se rozkecaly :up: v kazdym pripade se na nej hodlam ject mrknout.byl by nekdo ochotnej kdybych dal v cas vedet ho semnou zkontrolovat?
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host