Výfukové paroží (svody)

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Výfukové paroží (svody)

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Tak vejlupci abych udělal přítrž tady tomu plynovému běsnění,dám vám šanci mě zachránit. :lol: :lol:
Ale bez legrace - teď jsem po asi 4 hodinovém zápolení a nadávání na pablby z USA pomocí Vontského zaříkávadla ,,nejdelším ostnem proti sobě" vydobil
sběrné výfukové potrubí,parohy nebo jak se všelijak tomu říká.Jedná se o tu litinovou složitost co je přišroubovaná na bloku a Vraník do toho prdí no a pak se to zužuje do výfucku.Motorkáři říkají 4 do 1.Začal jsem se myšlenkou na jeho vyndání zabývat na Meetingu protože když to ráno bylo studený tak se ozývaly zvuky jako by tam výfuk ani nebyl.Bláhově jsem se domníval že jen vyměním těsnění a bude.Hovno hovno slavný soude.Je to rozpraskaný jak bejk.Proto se na Vás obracím (hlavně na Jirku Prokopa :up: :rolleyes: ) jestli to někdo někde v garáži nemáte nebo popř kde by se to dalo sehnat.Vím že je možné to zavařit ale taky vím že vařená litina - problémy na věky a při obtížnosti s jakou se to vyndavá bych to nechtěl dělat co měsíc.Proto jsem v ůvodu psal o záchraně.Tak díky předem za rady a už hoďte bobana na ten plyn. :lol: :lol: (Semiš mi promluvil z duše)
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Standa »

Zdar a sílu,
Koupit lze určitě u Chryslera, myslím že i v RDR (viz partneři klubu), mpžná by ti to vyšlo levněji na ebay.de, tam jsou ke koupi prakticky vždy. Možná bys sehnal slušný i na vrakovišti (Praha - Chodov) apod.
Pokud je budeš měnit, možná by stálo za úvahu něco přidat a koupit laděný (nerez + zkrácený + menší ohyby) měli by o něco zvyšovat výkon motoru, ale praktickou zkušenost nemám. Pokud bys chtěl poslat nějakej odkaz z ebay, dej vědět. :up:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Děkan Stando
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

A děkan ještě jednou protože si pro ten bazmek jedu do RDR.Nenapadlo by mě že to budou mít skladem.Cena pro člena klubu 5 400,-.Nechci moc čekat a shánět nerezové ze dvou důvodů.Za prvé jak by to trvalo déle jak týden byl bych v koncích protože bych pozapomínal co a jak tam bylo.Za druhé chci jezdit.Stejně pokukuju po 4 litru tak ten výkon ještě nějak vydržím.Ale dík za inspiraci.Jo jen pro zajímavost na 6 ti vál to stojí 9500,- což teda není levné.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Tak se musím svěřit se zkušeností u RDR - super.
Obsluha,přístup a vůbec všechno na jedničku.Moc spokojenej.Nenapadlo by mě že to v Čechách může taky takhle fungovat.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

No, asi jsem přišel pozdě, ale přece....
Parohy si myslím že jsou dostačující z vrakáče - zvlášť když pokukuješ po jiným Jeepu....Ale vidím že už máš, tak nic....

Jinak pro všechny - popraskaný parohy - z největší části je důvod brodění - tedy rychlé zchlazení v podstatě nejteplejší nechlazené části na motoru. Tak si myslím že tvůj Jeepík musel dříve docela hodně plavat.... :wink:

Jinak máš pravdu - není asi "příjemnější" činnost, než vyndavat parohy z Jeepa. A ze 6válce je to ještě mnohem mnohem "zábavnější" :cheche:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Tak hlásím hotovo ale žel bohu neprojeto pouze nastartováno.Neprojeto z důvodu Bobova odstrojeného veterána postaveného těsně za mě a nepohyblivého.Tímto ti Bobe ty stará partyko děkan :down: a musím tě za to prásknout.BOB SI KOUPIL RARITU CHRYSLER 180 v AUTOMATU a ve DVOULITRU což je u nás fakt rarita a jsou doslova dva v republice.Nicméně to ho neospravedlňuje a už vůbec ho to neosvobozuje od nařčení že ho má malého totálně holého. :cheche:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Čejka Jiří píše:Tolik a takových perliček už hodně dlouho nikdo neslyšel.Nicméně hotovo a už jen silentblok pod převodovkou (což je brnkačka a vyrážím)
Kupodivu mě zůstaly dva šrouby.Podotýkám že POUHÉ dva.

Tak gratuluju k úspěchu. Už to ale víckrát neuděláš, že jo? :cheche:

Jinak - nevím kolikrát jsi už rozebíral Jeepa, ale základní pravidlo je: vždycky něco zbyde....
A poučení z toho?:
Zbylo ti něco a vše funguje? Pak to tam bylo zbytečně. To znamená že to je "kurvítko" a je třeba to odstranit! :lol:

A Bob? Amerika a dvoulitr? To je nějaký paskvil,ne??? Sice nemám přehled v Chryslerech, ale amerika pod 4 litry? To se mi nějak nezdá... :confused: :cheche:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

obecně parohy a zvláště na 4.0L TJ praskaj samy od sebe najraději v zimním období. Modelová řada 99- byla tohoto problému zbavena. Ale jestli jsou z 99 pasovatelný na 97 nevim. Nemam prakticky odzkoušeno..
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

... a tak když jsem komplet zrobil rozborku a zborku převodovky, rozvodovky a spojky... koukám a zjištuji, že mám prdlý taky svody. Objednáno u RDR... druhý den doma a včera namontováno. Nevím jak ostatní, ale nové "paroží" má již dilatace, které přenáší pnutí... tak jsem zvědav. Jinak se nervově obrnit na " americké pikošky " přístupu ke šroubům... a za 3 hodiny to máte zmáknutý :up: Tony

P.S. ... brzy napíšu manuál v češtině na převodovku, rozvodovku a spojku . Už to mám po třetí rozdělaný a skládám to znovu. Ani byste nevěřili co všechno dokáže 1 - 2mm "nedbalost" nalisovaných koleček na hřídeli :eek: Snad zítra se už konečně rozjedu :frown: :frown:
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

.. kluci a děvčata :lol: :lol: .... tak už opět jezdím :up: :up: Takže MJP 08 bude uskutečněna, protože bych nerad jako první vůz v koloně jel Land Rovrem :lol:
Takže i touto cestou chci apelovat na přihlášené , ať si termín akce raději prověří ve svém kalendáři jestli se to s něčím nekříží a pro opozdilce ať nezaváhají... Koncem září začnem pilovat detaily s organizací atd. :up:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

tak ti gratuluju! Snad se ti ta repase v dobrém vyplatí!
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

Díky Tome za pochvalu a taky za tvoji pomoc. Na MJP máš právo první píchnout do prasate :up:

P.S. .. nezní to nějak morbydně :frown:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od meett »

gratulace, tak at to jezdí a hlavně vydrží .
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

:up:
Skvělý Tonny, že jsi zase mobilní. :up: Neuvažuješ o podzimní Meett akci? Jmenuje se to prý "Meettovo noční bloudění", či jak. :cheche: Má to myšlenku. :cool: Předstírá, že zajistil ubytování a pošle nás na noční orienťák... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů