LPG / CNG do Wranglera

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Ceny u nás se pohybují okolo cca 35.000,- Kč na 6.válec :confused:
Naposledy upravil(a) Lelek dne 21 bře 2008, 10:28, celkem upraveno 1 x.
Tibor

Nádrž LPG i jinam?

Nový příspěvek od Tibor »

Ahoj zdravím všechny. Už dlouho slintám na Wrangler RUBICON a splnil bych si tak i klukovský sen. Uvažoval jsem o naftě, ale když vidím za kolik se dá pořídit v USA benzíńák, a jak to s cenou nafty dopadlo,vypadá to to na jednoznačnou volbu. Dost by se mi líbila přestavba na LPG jen ta nádrž za sedačkou mě děsí. Chtěl bych to používat i jako rodiné auto, navíc máme i psa. Neví někdo o nějaké další možné variantě umístění nádrže na plyn, pod podlážkou kufru nebo tak něco... každopádně děkuji za jakoukoliv reakci a všem majitelům Wranlerů přeju hodně příjemných chvil s jejich miláčky.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

V podstatě odpověď zní - "seriozně to jinam nejde....." :frown:

Existují sice i jiné brutality - nádrž pod autem před normální nádrží - nedoporučuju - při prvním přejezdu něčeho ji poškodíš, nádrž místo benzinové - ale pak musíš pořešit benzin - trochu ho vždy potřebuješ, protože na něj minimálně startuješ a kousek jedeš, když nemluvím o tom, že na plyn máš menší dojezd a může ti snadno dojít.....

Takže - tady špatný.....
tibor

Nový příspěvek od tibor »

Díky za bleskuryclou reakci, do žádné divočiny bych určitě nešel, měl jsem spíš na mysli využít prostor, skryté schránky pod podlážkou kufru, nebo tak nějak, ale ten je asi dost malý, osobně jsem ho ještě neviděl, chystám se nějaké Jeepíky pořádně prohlédnout.
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od radek »

Zeptej se těch co to přestavujjí a často. Než jsem to instaloval měl jsem podobné dotazy. Nic úžasného nechtějí dělat. Je to zásah do konstrukce vozu s nutností přetypování. Dovnitř do části nádrže, resp. místo části nádrže jsem to někde viděl do jiného auta - asi na lpg.cz. Bav se a výsledek sem zveřejni.
tibor

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od tibor »

http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6911702
mrkněte na toto alespoň pro mne nové umístění LPG nádrže
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Fajn raketový pohon :lol: ...no myslím že by to určitě neprošlo technickou....jedna věc je, že bys mohl nekdě v terénu urazit ventil, vedení paliva, nebo rovnou celou nádrž a za druhé, jak mě upozorňovali v servisu, tak nádrž by neměla být vystavována přímému slunečnímu záření....hlavně v létě hrozí nárůst tlaku a únik plynu přes pojistný ventil...taky jsem řešil kam LPG nádrž umístnit a po dlůhém mudrování skončila nakonec za sedačkami jako u Robina:).....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

Takovýhle toroidy se dávají třeba do Cherokee nebo Grandu. Tam je origo rezezerva na stojáka na boku kufru.Je to asi na 60L a je to legál. Myslím,že za oknem v zavřeným autě je na sluníčku víc. Ale tohle u TJ je fakt drsný.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

S tím objemem souhlasím, táta má toroid v saabovi místo rezervy a má taky přes 60 litrů. Ale teď si mě trochu zmátl, vezl jsem známénu Grad Cherokeeho z USA a ten měl rezervu myslím uvnitř kufru, nebo přišroubovanou zespod - na stojáka jako uvnitř?...na dveřích jsem ji ještě neviděl, chápu že pokud ji dotyčný schová pod obal na rezevní pneu, tak ho policajti nezastaví, ale určitě mu ji neschválí na technické...co já vím toroidy se můžou montovat jen dovnitř, nebo zespodu auta a musí být vždy dobře zabezpečené vůči deformaci a pohybu při případném nárazu. Navíc nevím jak je to s vyprazdňovaním, protože toroidy jsou konstruované pro horizontální uložení. Takhle se mi zdá, že určitě nebude moct vyjet celou nádrž a navíc plovák tam asi taky nebude v téhle pozici fungovat :wink: ...takže mu to nemůžou schválit..... Válcová nádrž zase musí být navíc uvnitř přichycená do speciálního pevnostního rámu, který je napevno přišroubovaný do kastle...no to je ale jiný případ....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

To si asi vezl Granda WJ nebo WK, Cherokee XJ a Grand Cherokee ZJ měly rezervu takhle:

Obrázek

Takhle se i do těhle aut montuje ten toroid . Kolega ve firmě to takhle měl ve dvou Cherokee a dalších asi deset-patnást lidí co znám,to takhle měli.Ofiko,schválený. Montujou to takhle třeba v Chrysleru v Radotíně.
Toroid takhle zabere i o trochu míň místa než plnohodnotná rezerva,je schovanej pod koženým krytem na rezervu,takže to v kufru nehyzdí.Akorát si musíš vyřešit co rezervou. Buď na venkovní držák a nebo jí nevozit.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Takhle se v těch Jeepech zas nevyznám, já přivezl tohoto: Jeep Grand Cherokee 2005, aspoň podle papírů :wink: , ale možná že mi do toho kontejneru naložili něco úplně jiného :cheche: .......
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Akorát co vím, rezervu určitě neměl v kufru tak že by šla vidět, ten známý co jsem mu ho prodal říkal, že v kufru je klika či co, tím točí a rezerva mu vyleze z pod auta :rolleyes: ....ale já to nedělal, tak nevím...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

No,to je WK (05+) Ten má rezervu tak jak říkáš,pod podlahou s venku. Předchozí WJ (09-04) jí měl zase v podlaze kufru,zevnitř.

S venku to má stejně třeba Explorer.Toho má můj kolega teď a místo tý rezervy má nádrž,toroidní na LPG. Je chycená stejně,jako rezerva.Nijaká další spešl ochrana či držáky.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

To je právě ta výhoda toroidů, pokud jsou úpevněny někde v nějakém otvoru po rezervě, tak ty držáky nepotřebují pouze se utěsní dokola pěnou apod., ale já pod svým válcem mám natvrdo přišroubovanou konzoli k podlaze a k ní pak tu nádrž, ale aspoň to fest drží :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

Hele a nestálo by za to u JK dát nádrž na LPG místo výfuku pod podlahu,tak,jak bejvávala nádrž u předešlejch Jeepů? Je spousta firem,co dělají jíný výfuk pro JK,že tlumič je pod podlahou před nápravou(tak jako vždycky bejval ale na druhý straně) a dozadu už vede jen roura s koncovkou. Takhle bys měl i "kufr" .A navíc bys tam tam takhle mohl celkem obrovskou plynovou nádrž.
Já sice LPG nehodlám dávat ale až budu měnit výfuk,tak rozhodně dám tlumič dopředu pod podlahu.Takhle mi pak vznikne pod podlahou kufru volnej prostor,třeba na nějakou uzavřenou bednu nebo na prohloubění toho úložnýho prostoru v kufru.
To jenom nápad.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti