Zadní osvětlení

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zadní osvětlení

Nový příspěvek od radek »

Prošel jsem na technické. Povídali, že dlouho tak pěkné auto neviděli ...

ALE - nesmí svítit blinkry červeně v Evropě. Prý mám tedy STK do Států.
Byl jsem se ptát v opravně - asi se to umí - couvačka se zabarví na požadovanou barvu, dá se tam žárovka od blinkrů a couvačka s mlhovkou se udělá jinde.

Nemáte někdo, kdo to dělal lepší návod??
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Určitě se ti ozve velitel Robin, ten to přehazuje z US na EU běžně :lol:
Fox

Nový příspěvek od Fox »

A co takhle druhý lampy :question: Na technickou přehodit a pak zase zpět.Pravda je to trošku nákladnější i když zas taková hrůza to asi taky nebude :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

No, Foxi, zrovna ty máš na svým tuto úpravu - tj. v couvačkách žárovky žlutý a na tažným mlhovku a couvačku...
Je to asi nejlepší a nejjednodušší....
Možná ještě jednodušší - STk bez.....Psssst....
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michael »

ja mam taky americky svetla, nechal jsem si udelat z couvcek blinkry a na narazniku mam extra mlhovku a couvacku.pravda je ze auto jezdilo v CR pred tim nez jsme koupil dva roky s "americkymi svetly". a proslo dvema TK bez mlhovky.
Krtek

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Krtek »

Ptám se asi lajcky, nebo jsem možná přehlédl odpověď. Takže mám YJ z 1993. Když jsem přijel z terénu a obhlížel jsem škody, tak jsem si všiml, že mě nesvítí zpátečka. Bohužel si nepamatuju, jestli vůbec kdy svítila. Mám to teprve cca 3 měsíce. Překrytí je se žlutými blinkry a mlhovka je vyvedená na nárazníku. Žárovky tam jsou. Co myslíte? Pokazilo se čidlo na zpátečce nebo zřejmě nikdy nesvítila. A co by bylo řešením? Stačilo by koupit nové EU lampy i s parabolama? Nebudou se muset tahat nějaké kabely? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Harley »

Přebarvovat čirý sklo zpátečky,když s něj uděláš blinkr,je zbytečný.Stačí dát žlutou žárovku.

Mě osobně se víc líbí US zapojení i blikání zadních blinkrů červeně,tak bych radši zachoval tuhle kombinaci.
Když ne,tak prostě ze zpátečky udělat blinkry,červený blikání odpojit.
Na nárazníka nejlíp do něj umístnit po jednom světle pro mlhovku a pro zpátečku. To je nejjednodušší a splňuje to všechny předpisy.

Obrázek

Ty dodatečný světla jsou takhle degustovní a trochu nepraktický ale vyříznout dvě obdelníkoý díry do nárazníku není nic složitýho
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Michael »

teda harleyi, počítám že ti takhle vydrží jen jednu jízdu do terénu. Vím o čem píšu. taky mám US verzi, předělaný couvačky na blinkry a extra couvačku a mlhovku. původně jsem si to nechal namontovat zespodu nárazníku. A to vydrželo první výlet do trnové .Kopil jsem nová světla a namontoval zeshora.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Tom »

Nic naplat Harley, tady vítězí EU zadní nárazník s okýnkama :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Harley »

No moment! Myslíte,že sem tak padlej nahlavu abych takhle namontoval světla? :cheche:

Vždyť tam píšu,že je to takhle hnusný a nepraktický a že půjdou do nárazníku a nebo to vrátím zpět do US varianty,jako sem to měl u TJ.
Na tý fotce je to takhle udělaný v Německu,aby to prošlo jejich schválením.Já to dával jen jako příklad,jak vyřešit zadní lampy,ty hlavní. Pro uspokojení úřadů na technický,je to takhle dostačující.
Přední JK EU nárazník je votřesnej ale ten zadní je v tomhle směru opravdu lepší.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Tom »

na výstavě v Bad Kisingenu měly US JK s DE homologací diodovou hnusnou kulatou placku jednu vlevo jako mlhovku a druhou vpravo jako coufačku na nárazníku přímo na bumperech :down: myslim že fotky jsou f galerii...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Harley »

Hele Tome,ty máš v zadu EU nárazník?
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Tom »

víš Harley, já mam EU model... tak nějak jsem si ho zasloužil :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Harley »

EU model auta nebo nárazníku? Podle předního,bych řekl,že auto je US.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní osvětlení

Nový příspěvek od Tom »

ba ne, mam EU auto. US přední nárazník zapůjčen a teď mam AEV přední nárazník :lol:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů