Odhalení pamětní desky v obci Díly....

... pocta všem hrdinům, ať u nás nebo ve světě
Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Odhalení pamětní desky v obci Díly....

Nový příspěvek od Standa »

Měl jsme tu čest přispět a zúčastnit se odhalení pamětní desky v obci Díly u Klenčí na domažlicku - květen 2015. Věřím, že se na tohle krásné místo někdy společně v rámci nějaké akce JWC podíváme.

Stanley

PS: Byl to hodně silný moment a myslím, že každému přeji aby někdy takový moment zažil a mohl být hrdý na to, že k něčemu přispěl.... Pokud budete mít trpělivost shlédnout video, snad nebudete litovat a já děkuji.

https://www.youtube.com/watch?v=TL8xXJR ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhalení pamětní desky v obci Díly....

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Hezké připomenutí toho, co bylo a snad ještě je, i když nyní trochu opomíjeným, jedním z významných témat v počátcích klubu. Tématické celorepublikové srazy v Plzni jako nejvýznamnější akce roku měly v jeho existenci zcela nezastupitelnou úlohu. Kdyby pro nic jiného, tak už jen proto,že si všichni vždy připomněli, proč je Jeep Jeepem.
Uživatelský avatar
Monty
Rada Starších
Příspěvky: 320
Registrován: 30 pro 2010, 22:07
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhalení pamětní desky v obci Díly....

Nový příspěvek od Monty »

Petr Krátký píše:Hezké připomenutí toho, co bylo a snad ještě je, i když nyní trochu opomíjeným, jedním z významných témat v počátcích klubu. Tématické celorepublikové srazy v Plzni jako nejvýznamnější akce roku měly v jeho existenci zcela nezastupitelnou úlohu. Kdyby pro nic jiného, tak už jen proto,že si všichni vždy připomněli, proč je Jeep Jeepem.
Velice dobře napsané Petře , byl bych pro se opět do těch končin vrátit a třeba i jako na hlavní sraz který je vlastně v květnu.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhalení pamětní desky v obci Díly....

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Stando, Petře - naprostý souhlas. Do Plzně na Velký sraz bych rozhodně rád...
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhalení pamětní desky v obci Díly....

Nový příspěvek od Standa »

Kluci děkuji,
Dal jsem to sem tak trochu právě pro připomenutí toho "proč je Jeep Jeepem", proč je legendou a proč je do dnes vnímám jako "nositel" svobody.
Tahle obec je úplně malá vesnička na pomezí českého lesa. kde zkraje května najel právě jeden americký Jeep na minu a zůstalo tam pět vojáků US army.
Klub třetí armády inicioval společně s obcí Díly, kluky s Patton Memorial Plzeň a dalšími vznik pamětní desky, která je mimo jiné naprosto skvěle provedená a tohle video je právě z odhalení této pamětní desky v roce 2015 u kterého mi bylo ctí být.
Velmi rád se pokusím o návraqt výročního srazu JWC do Plzně, pravděpodobně v roce 2020 - na půlkulaté výročí. Nebud eto asi úplně jednoduchá věc, časy a doba se mění, ale pokusíme se. JWC má velmi dobré renomé u radnice, mezi přáteli z military klubů i u armády ČR s kterou jsme již také spolupracovali a věřím, že too vyjde.
Bylo by mi ctí a já doufám, že i Vám se opět nějakého dění zde v západní zôně s našimi Jeepy zúčastnit.
Stanley

PS: byl jsem na místě u toho a vždycky když vidím tohle video, jdou mi slzy do očí, byl to opravdu silný zážitek, který zůstane člověku asi navždycky v paměti. I tohle je naše historie - historie zvaná Jeep a asi navždy spojená s military, US army a svobodou, kterou máme myslím všichni tak trochu v krvi.
Měli bychom být hrdí na to, že patříme k JWC, na to, co jsme sami pro sebe udělali a vytvořili, na to, že se rádi potkáváme a funguje to.
Buďmě hrdí na to, že jsme členy klubu, vozme naše vlajky a snažmě se klub budovat k obrazu svému. Jsem přesvědčený, že to stojí za to! Někomu pro offroad, někomu pro historii, někomu pro dobrou partu, která se hned tak nikde nenajde.... někomu pro symbol svobody - stojí to za to.

Apropos: součástí té desky je i část roztrhaného šroubovaného disku a část karoserie z Jeepu Willys, našeho předchůdce a "dědečka"....
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhalení pamětní desky v obci Díly....

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

:todáš:
Díky Stando. Důležitý slova v době, kdy si půlka národa myslí, že s Mužikem bude líp. My co pamatujeme předlistopadovou dobu, musíme těm mladším připomínat...
Hezký Vánoce !!
Semiš
Odpovědět

Zpět na „Vzpomínky na hrdiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti