VIN kód a STK, help me

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Oldřich Hyvnar
malej kecal
Příspěvky: 36
Registrován: 22 led 2007, 09:30
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

VIN kód a STK, help me

Nový příspěvek od Oldřich Hyvnar »

štítek pod kapotou za motorem.jpg
palubka VIN.jpg
rám VIN.jpg
Po dlouhé době potřebuji zase radu.
Mám YJ 4,2 l, 1989. Jsem jeho vlastníkem asi 12 let. Nikdy jsem neměl problém s STK, až tento rok. Dal jsem auto do servisu na přípravu a případnou opravu, aby to prošlo. Prostě 26 tisíc z mé peněženky. Auto je v dobrém technickém stavu, dokonce jsme našli i VIN na rámu na správném místě mezi pravým předním kolem a nárazníkem. Ale byl tam i nějaký borec z Cebie na ověření totožnosti. VIN na rámu prý je vyražený dodatečně a neuměle (my jsme to nedělali).
Sedí ale s velkým TP. Další štítek na palubce také sedí s TP, ale prý je asi také dodělaný a nýtky, kterými je přidělaný, prý mají mít hvězdičkovou hlavičku. Pak kontrolor šel pod kapotu a u motoru byl další štítek, který však měl jiný VIN. Takže bylo konstatováno, že auto je skládanka a neprošlo. Dostal jsem malý techničák na měsíc.
Nikdo mi nic neporadil, jak mám postupovat dál a kde hledat evidenci tak starého auty. Prý ho mám na dva roky odstavit a pak požádat o veteránské číslo. Údajně se tam dělají jiné prohlídky.
Auto mělo přede mnou více majitelů, ale velký TP mám nový, protože jsem měnil trvalé bydliště, a starý TP byl skartován. Mám sice kupní smlouvu od majitele přede mnou, ale ten od toho dává ruce pryč.
Jsem z toho jelen. Přece musí být nějaký východisko. Chtěl bych poprosit někoho z Vás, zda s tím nemá také nějaké zkušenosti. Nedovedu si představit, že Jeep bude zase zavřený v garáži.
Díky za případné info. Olda Hyvnar
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN kód a STK, help me

Nový příspěvek od Jirka »

Ahoj Oldo................... východisko není............ zavolej mi ale ............... :todáš:
Jirka 724 12 77 12
Kdykoli :todáš:
Oldřich Hyvnar
malej kecal
Příspěvky: 36
Registrován: 22 led 2007, 09:30
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN kód a STK, help me

Nový příspěvek od Oldřich Hyvnar »

Už to mám! :todáš: Díky všem za rady a telefonáty. Chtěl bych jenom v několika řádcích poradit, kdyby někoho potkalo, co mne:
1.) Pokud Vám sice VINy sedí, ale na STK Vás obviní, že jsou doražené dodatečně a nemáte tuto ražbu potvrzenou ve velkém TP, nastává problém, který jsem měl já.
2.) Pokud chcete požádat příslušný dopravní úřad o potvrzení dodatečné ražby (třeba i s přebroušením starého VINu), bude po Vás požadováno, aby jste si nechali potvrdit identifikaci vozidla od nějaké firmy, která to dělá. Tady bacha, protože se předem zeptejte, od které firmy atd. to dopr. úřad požaduje. U nás ve městě to chtěli pouze od CEBIA.
3.) Napsal jsem tam, ale řekli mně, že při identifikaci se nemají čeho zachytit, protože jsou VINy asi falešné. Byl jsem tedy v háji. Ale mně poradili, abych si sehnal ve starém techničáku ( který měl být asi skartován, protože byl popsaný) číslo motoru. V novém se číslo motoru neuvádí.
4.)Zase jsem byl v háji a jinde. Zašel jsem opět na dopravku a tam zkusmo zavolali ma dopr. úřad mého bývalého trvalého bydliště, kde bylo tehdy auto evidováno. Naději jsem si nedával, ale měl jsem fakticky štěstí, protože oni ten starý techničák měli ještě v originále v archívu :todáš: Poslali emailem kopii tady do mého současného bydliště, dostal jsem na to razítko a podpis a šel zkontrolovat číslo motoru do garáže. Sedělo to.
5.) Zavolal jsem do Cebia a poslal to nafocené. Přijeli a fotili a fotili a rengenovali lak atd. Prošlo to. Stálo to 4000,- kč. Za dva dny to bylo hotové a poslali to normální poštou. (Nechejte si to poslat doporučeně, protože české pošta má problémy a čekal jsem na to týden a to jsem si pro ten dopis musel osobně zajít do třidírny - ale o tom psát nechci).
6.) Pak zase na dopravní úřad, kde to podle toho vepsali do velkého TP, že se jedná o dodatečné ražení. Nemusel jsem nic přerážet, protože říkali, proč razit, když už to tam mám.
7.) Na druhý den rychle na STK, protože mi propadal měsíční termín. Tam to všechno prošlo a Jeep je tady legálně. On sice byl již od roku 1994, ale znáte nové předpisy.
8.) Byl to mazec. Nikomu to nepřeji. Mohu ještě konstatovat, že na dopravce i v Cebii byli velice ochotní a hodné mně a autu pomohli.
Tož tak chlapi. Kdo bojuje, někdy i vyhraje :wink:
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN kód a STK, help me

Nový příspěvek od Birddog »

Přátelé, existuje někde na motoru YJ 2,5 L rok 1989 údaj TYP motoru? Dávám vůz na V-RZ a komisaři mi nechali rubriku TYP motoru prázdnou a DI to kvůli tomu nebere. V původních N-papírech TYP motoru také neuvádějí.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN kód a STK, help me

Nový příspěvek od Jirka »

Ježíííííš, Birddogu..proooooč to děláááááš..................... vždyť víš že v týhle naší banánový republice něco měnit v podstatě nejde.................
Typ motoru je obecný a dlouhodobě známý problém, kterej nikdo ještě nevyřešil, páč tomu nikdo z těch pitomců co dávaj razítka nerozumí..............

Prosímtě, zavolej mi, zkusíme něco vymyslet..................... ale ne tady na foru......... :wink:
Jirka: 724 12 77 12
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů