Jak odmontovat rezervu?

... zde jsou zveřejňovány všechny novinky, které jsou určeny všem příznivcům Wranglerů
Pravidla fóra
Pro přispívání je nutná registrace. Díky! :wink:
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od džei džei »

Zdravím všechny,
prosím o pomoc / radu jak odmontovat rezervu vybavenou šroubem proti krádeži (viz. příloha), od něhož nemám klíč. Já tušil že zabudování CBčka nebude bez problémů, ale tenhle mě nenapadl. Přípravek na bezpečnostní šroub spolu s původním šroubem je někde v SRN, já nešťastný v té naší. Předpokládám že ty přípravky na vyšroubování nejsou běžně k dostání, to by asi ztrácelo smysl.
Předem děkuji za pomoc.
Přílohy
Bezpečnostní šroub 001.jpg
Bezpečnostní šroub 003.jpg
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od SKAJA »

To by měl být standardní MOPAR bezpečák, já ho tam měl přímo z fabriky. Takže odpovídající nástavec půjde objednat v Jeep servisu :wink:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od Jirka »

Většina pneuservisů je vybavena takový mnohohraným narážecím "přípravkem" - narazíš na šroub, trhneš a většinou povolíš, pokud není úplně zarezlý..... Nevím jestli ti v tom pomůže standartní pneuservis - neměl by - asi bys měl mít trošku známé.....
Jinak svářečka a navařit jinou matici............pak povolit.............
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od džei džei »

Ach jo, kontaktoval jsem několik prodejců bezpečnostních šroubů / matek, nikde pozitivní reakce. Předpokládal jsem, že se jedná o výrobek firmy Mc Gard, ale prý ne. Značkový servis Jeep Plzeň k objednání čehokoliv k té matce potřebuje identifikační kód. Momentálně se přes autobazar Thomas Secker v Mnichově pokouším zjistit telefonní číslo na prvního majitele, o němž předpokládám, že má zbylé tři bezpečnostní matky namontované na jiných vozech. Dávám jim tak dva týdny potom začnu schánět někoho se svářečkou na navaření šroubu...
Každopádně děkuji za rady jak na to.
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od SKAJA »

Žádný další tří matky neexistují. To není standardní sada bezpečnostních šroubů na kola, ale pouze jedna originální bezpečnostní matice Jeep (resp. MOPAR) určená přímo na rezervu Wrangleru. Když si koupíš novýho Wranglera, tak máš na kolech obyčejný matice a na rezervě bezpečák, tak to prostě je :wink:

To, že originál Jeep servis neumí objednat, resp. sehnat odpovídající adaptér je celkem diletantství. Když přijedu do servisu škodovky nebo VW, tak mi podle VIN vozidla seženou cokoliv, co na tom autě vyjelo z fabriky :blb:

Mimochodem, je otázkou, kolik variant té bezpečností matice MOPAR má k dispozici. Je dost dobře možné, že když zajedeš k někomu, kdo ten bezpečností adaptér má, tak s ním tu matici povolíš. Podle fotky bych řekl, že já mám na autě to stejný. Ale to by se dalo samozřejmě ověřit u Jeep prodejce, který by sáhl do Wranglera, co mu stojí na prodejně, vzal v něm ten adaptér a zkusil ho nasadit na tvoje auto. A za tři minuty by bylo jasno - a možná i vyřešeno.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Metoda ala Jirka - vaření - bude asi nejrychlejší. Buď rád, že ti ta matice kouká hezky z disku ven. Sám to mám hezky "utopený" v díře :frown:
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odmontovat rezervu?

Nový příspěvek od džei džei »

Ač jsem adapter nesehnal, bezpečnostní matice je odšroubována. Bez zásadního poškození matice :blééé: . Děkuji za reakce a rady k tomuto problému :todáš:
Odpovědět

Zpět na „JWC aktuality“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů