prasklý výměník olej-voda

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Dnes při jízdě přestal wraník topit. Po dalších asi dvou km jízdy začala skákat ručička teploměru. Zastavil jsem,podíval se pod haubnu a zděsil se. Motor byl zastříkaný olejem a v expanzní nádržce hnědá tekutina. Žádná kontrolka nesvítila.Nechal jsem wraníka na místě a budu hledat cenově přijatelný servis. Dle popisu závady mě všichni servisáci svorně říkají,že je to prasklý výměník voda-olej. Ani jsem nevěděl,že tam něco podobného je ,bývá to jen u soutěžních aut. Stalo se to také někomu a co stála oprava ? Díky za odpověď. Petr-46 :nototo:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Jestli mluvíme o JK,tak je to divný protože on má chadič oleje mimo vodní část. byť je součástí chladiče vody. Bylo to poprvý co jsem viděl auto s automatem,který nemá chladič oleje převodovky ve vodním chladiči . V létě mi prohnil v dolní části vodní chladič ,dával jsem novej a tak jsem byl dost překvapenej že se olej nechladí ve vodě ale je jen pod ním,byť jeho součástí.
Takže je dost nereálný-nemožný aby se olej s automatu dostal do vody.

Jinak všechny auta s automatem mají chlazení oleje převodovky v chladiči vody. Není to doména sportovních aut. Krom teď JK.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

To, co se dostalo do vody,byl olej z motoru. Měrka byla na suchu. Kolik tě stál vodní hladič?Petr-46
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Radek 66 »

:nototo:
Tak nevím jestli si dnes neděláte jen prdel ............
:nototo:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

:cheche: :cheche:

Tak to je nesmysl. JK nemá přídavnej chladič motorovýho oleje a už vůbec ,ikdyby byl,tak nemá nic společnýho s vodním chlazením. Já myslel,že mluvíš o oleji s automatu.No a i ten se vylučuje u JK.

Jestli máš mot. olej ve vodě,tak je to těsnění pod hlavou v lepším případě,v horším,prasklá hlava.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Dolil jsem 2 litry oleje,aby byl na měrce. Voda byla vytlačená pojstkou zátkou na expanzi. V servisech mluvili po popisu závady všichni stejně, že je to prasklý výměník voda olej a že se to stává. cenu ale neřekli.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Když je prasklá hlava ,tak teče voda do motorového oleje. Tady je to naopak, olej byl vytlačen do chladicího systému
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

A řekli Ti,kde ten výměník je??
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Hele a o jakým motoru se bavíme? O benzínu nebo naftě?
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

CRD 2.8 r.v.2011
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Neřekli,neptal jsem se. Musí být v nějakém pouzdře ,protože olej netekl na zem ,ale do vody a teprve expanzí ven. Motor má najeto 80tis. nic moc, na diezl. Prý to napraskne nejvíc v zimě,když je olej po startu hustý a má větší tlak. A prý se bude muset vyměnit i vodní chladič,protože bude zasraný olejem.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Aha,já automaticky mluvil o benzínu. Jak to má nafta,nevím,tam asi bude něco takovýho. Ale v chladiči to není,ty má benzín i nafta stejný.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Tak za nový výměník a nový chladič a vyčistění chladícího systému budou chtít 60tis. Možná bude poškozený i termostat a ten je prý v celku s jinými čidly a jinými hejblaty zalitý v bakelitu a stojí sám 16tis. Tak budu muset si někde půjčit prachy.Nedal by se někde za rozumnou cenu sehnat vodní chladič? :frown:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Njn,CRD.Na to je drahý vše jak na raketoplán.

Vodní chladič je stejnej s benzínem.V Autokelly ,který ho měli jediný skladem,jsem ho platil 4tis. Nedavno mi ho jeden s jeepfora,co obchoduje s ND dily nabízel asi za tři.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Jo díky. V autokely mám známého,zkusím to. Tyhle velký prachy chtějí v autorizovaném servisu Dojáček. Zkusím to nějak nějak poskládat v dílech a najdu si nějakého šikovného soukromníka. Ty autorizovaný servisy mají nelidský ceny. :bit:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů