prasklý výměník olej-voda

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Tak dokonce by měl bejt do 2,5tis.! Možná by uměl i ty další díly.
Jestli máš zájem,kontaktuj na jeepforu uživatele Mik. http://jeepforum.cz/member.php?action=profile&uid=211
měl by bejt od: http://www2.autokonex.cz/?page_id=73
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od SKAJA »

To asi nebylo koupený jako nový v CZ? Nebo tenkrát ještě neměl Jeep 5letou záruku do 100tis km?
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Díky za tip. Spojím se s ním. Každá koruna dobrá. Jsem už v důchodu a beru českej a ne americkej důchod. :cheche:
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Byl koupený tady v Praze 4 Na Chodově. Záruka byla 2 roky.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

60, to je rána! ten výměník je celkem přístupnej, taková žebrovaná věc z boku motoru, je to tam téměř naprd, po kolik km to prasklo?
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

aha, ty km píšeš.. To nás s CRD ještě čekají věci!
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Díval jsem se,ten výměník je ale použitý,po této zkušenosti nechci riskovat. Olejem je zasraný celý chladicí systém a dělají se v něm hrudky. ty ucpaly vodní chladič a termostat ,že jsou nepoužitelné. :blb: Celý vodní prostor motor je taky zasraný,je tam silný povlak a hrudky. Když k opravě připočteš olej filtr a chladicí kapalinu nebudu riskovat. ale díky za pomoc. :todáš:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

Nejlepší by bylo tuhle zbytečnou pitomost vyřadit a obejít, díru po ní zaslepit, pokud to jde. Až bude hezky, podívám se na to. Mám pocit, že se mi to kolem tohohle chladiče mastí olejem.
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od SKAJA »

A prodejce / Jeep servis se k tomu nějak rozumně nestaví? Nechci prudit, ale vzhledem k tomu relativně malýmu nájezdu bych čekal, že i když je to po záruce, tak na to udělají třeba nějakou individuální kulanci a vezme to importér na sebe, nebo daj třeba kulanci 70% a nechají zákazníka doplatit zbylých 30%. Vím, že u některých značek to takhle funguje, tak by mě celkem zajímalo, jak to má nastavený Jeep. Přeci jenom, pokud se takhle "rozletí" naftový motor v 80tis km, tak asi nebylo něco úplně v pořádku :frown:
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

On ten chladič asi svůj význam má. Mají ho i ostatní typy Jeepů s CRD .2.8. Holt to jsou taliánský motory.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Já jsem wranika kupoval, když je měl mercedes. Teď přešly jeepy pod fiat-Dojáček Praha a ty s tím nechtějí mít nic společného. Oni chtějí 60litrů za opravu. :down:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

Kulance - u Mercedesa mi to jednou zafungovalo. Těsně po záruce mi odešel alternátor, oprava 64 tisíc, už nevím jestli + DPH. (odešla asi dioda za bůra nebo upadl drátek od uhlíku, netuším, u Škodovek atd jsem to vžydcky dovedl spravit sám). Ale kulance mi to trochu usnadnila- platil jsem ,,jen" práci- povolení 3 šroubů a demotáž konektoru a drátu k altiku a zase utažení asi 5 000,- Kč.
U Jeepa mě na Chodově u Daimelrů vyfakovali už v záruce, se vším, i s tím , co s tím podvozkem nesouviselo, protože jsem měl lift, pevnostní nárazníky a větší kola.
Že jsem se hůř neučil, mohl jsem být automechanikem!
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

Dojáček drahej, a co Imofa? Připadá mi, že tam mají kluka odborníka, byli jako sponzoři na srazu Jeepů a dal jsem s ním řeč, fakt se mi zdálo, že toho dost věděl. Třeba kolem toho elektrickýho odpojování stabiliku, co odchází atd.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Vojta píše: Že jsem se hůř neučil, mohl jsem být automechanikem!
Važ slova! Nebo ti hodím přes plot mrtvou krysu. :bit:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti