prasklý výměník olej-voda

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Mám to tři roky po záruce. Mluvil jsem osobně přímo s Dojáčkem, je to prachatej ,nafoukanej dědek, a protože jsem to koupil u meďáků, nic mu prý do toho není. :bit: Dojáček teď dělá do stavebnictví a servisy má jen jako bokovku.Lámu si hlavu,čím vypláchnout vodní prostor motoru od toho olejového povlaku. Chladič a termostat jsou odepsané. Chtěl jsem to vypláchnout sodou, dříve se to dělalo,ale to byly bloky z litiny. Ta soda by prý narušila hliník. Asi se to bude muset udělat jarem.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Ten JAR jsem Ti chtěl doporučit. :todáš:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

Já bych to vzal vodou s nějakým práškem na praní, ty se mi jeví jako dost účinné (meju si s nima ruce od šmíru, účinnější než Solvina) a některé prý tak moc nepění. Ale vyzkoušej, jestli nežerou hliník. Po krátkým působení asi ne.
Kdysi mi u nového Seatu pouštělo vadné těsnění pod hlavou olej do vody, byla to jeden čas typová závada u Passatů a Seatů s 1.9TD (Bez i), všechna těsnění série vadná mezi kanálkem oleje a vody. Tehdy jsem z nich ne Jarově tahal rozumy, čím to vymyli, mlžili, nakonec řekli že to prej vymyli Savem, ale asi kecali.
Moc toho oleje ve vodě nebylo, objevil jsem to včas, ale hnědej povlak v nádobce byl.
Na druhou stranu- alespoň ti pak v chladící soustavě nic nezrezne, pokud má co!
Harleji, to je v legraci, automechanik sice nejsem, ale motorů do škodovek jsem pár postavil a tenhle CRD nás všechny vyučí!
Nejhorší je, že se to auto naučím až po mnoha letech a pak, když už vím, na co je kterej drátek, tak auto už buďto shnije, nebo ho někomu prodám nebo daruji.
Není automechanik a automechanik- kamarád má kempovací Ducato, při aretování kliky neoriginálním přípravkem při výměně rozvoďáku ohnul (vychýlil) jeden zub na kole, co je v klikový skříni a dává pulzy řídící jednotce. Auto pak začalo házet errory snímače natočení kliky a nouzák, projel mnoho servisů, měnili čidlo, automechanici u Fiatů úplně bezradný, nemají většinou vůbec páru, jak to čidlo chodí, málem to skončilo výměnou motoru. A hádej, kdo na to osciloskopem přišel? Oprava pak po sundání vany trvala minutu- sklepli jsme zub zpátky a OK. Fotky z celé akce mám. Takže jsem vlastně taky skoro automechanik.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

K termostatu- ten bys měl rozchodit, tam snad olej ničemu nevadí, podle mě, když se to umeje, tak to bude OK. Pokud tam je nějaký těsnění na tom dosedacím talířku termostatu, tak to mu by to vadilo, ale většinou tam je kov na kov, netuším.

http://www.chrysler-shop.cz/products/te ... -crd-novy/

http://www.ebay.com/itm/MOPAR-THERMOSTA ... Uw&vxp=mtr
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Díky za tipy. Našel jsem přes známé šikovného automechanika v Kolovratech u říčan a příští týden se do CRD pustíme. Italové diesly asi moc neumí. Nejlepší zkušenosti mám s pežotem. Mercedes je má výborné ,ale opravy jsou příšerně drahé. jen rozvody mě u nich stály 45tis. a každý vstřikovač 16tis.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Jsem se díval na ten odkaz na termostat Moparu. To je jen do modelu 2010. Od roku 2011 je termostat prý v centralizované jednotce regulace za 16tis.Takže ,když bude kaput ,bude to rána. :nototo:
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od SKAJA »

Tak přeji ať to dobře dopadne a podaří se to brzy zprovoznit za rozumný peníze :todáš:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Vojta »

Neboj, to se ještě natrápíme- viz třeba tohle:
http://www.4x4community.co.za/forum/sho ... hp?t=99821
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

No, vypadá to,že čím wraníky vylepšují,tím mizí původní spolehlivost. Přesně dle Parkinsonových zákonů- co se může pokazit,to se pokazí-. Hlavně to dělají ty subdodávky od různých dodavatelů z celého světa. :down:
SKAJA
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2013, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od SKAJA »

On to není problém Wrangleru nebo Jeepu, ale obecně jsou v poslední době s motory problémy u všech značek. U nafťáků je to asi nejmarkantnější, díky neustálýmu tlaku na emisní limity, který jsou nastavený dost nesmyslně se celý systém neskutečně komplikuje. Navíc je ze strany zákazníků tlak na cenu, všichni se předhání, kdo dá větší slevu a tak se řeší každá koruna i při vývoji. No a samozřejmě automobilky chtějí prodávat auta jako spotřebák, takže nemají zájem dělat nesmrtelný stroje, ale všechno se plánuje a testuje na určitou (omezenou) životnost. Šetří se na materiálech, šetří se každý kilo hmotnosti, pořád se ty motory zmenšují. Nic není pořádně odladěný, protože sotva se jeden motor (ne)osvědčí, tak už ho nahrazuje nová generace s vyšší emisní třídou, takže je to vždycky sázka do loterie, co z toho nakonec vypadne.

Navíc já osobně mám trošku dojem, že ta 2.8 CRD je na Wranglera vzhledem k hmotnosti a aerodynamice dost na hraně. Kdyby tam byl 3.0 V6 jako v Grandu, hned by to bylo jiný kafe. Já osobně jsem vsadil na 3.6 V6 Pentastar, tak jsem zvědavej, jak se projeví po třech, pěti nebo sedmi letech.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Ten tvůj benzín je vyzkoušený a spolehlivý,ale žíznivý. Kámoš ho má a po Praze se pod 16 nedostane. Já si vzal CRD kvůli spotřebě,není dobré si brát do důchodu něco,co by mě nutilo přemýšlet nad ujetými km.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Tak to musí mít místo nohou kopyta. Já mám starší 3,8čku se čtyřkvaltem automatem,naliftovaný auto na 33"M/T a při denních popojíždkách po Praze přes šestnáct nejdu Spíš kolem 15cti. No a to stejně upravený CRD jezdí za skoro stejně.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Nemám CRD upravený a Prahu dělám za 11.5 a venku tak 9. Průměr mám 10.5. Manželka s ním jezdí do 10.Což tak nějak jde. \víc se to dá stáhnou, když se jezdí do 80km. Je to hranatý a vysoký. A proto se mě to líbí. Správný auto má být hranatý, mít rezervu venku a stupačky. Tak se dělaly auta za dobrých starých časů. :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

No vidíš.Dej větší a teréní pneu,liftni to a uvidíš že budeš skoro na stejno . Zase tak propastný rozdíly ve spotřebě to nejsou. S tímm rozdílem,že u benzínu máš větší jistotu ve spolehlivosti a když už,tak ND díly jsou o proti naftě za hubičku. Mě termostat stojí asi 500Kč.Např.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

No jo. S cenou ND a oprav máš pravdu. Od roku 90 jsem měl skoro samé nafty. Daihatsu, Nisana Patrola Terano 1 a 2. Na každém jsem najel tak 120tis. a kromě vzduchové váhy u Terana jsem na motorech neměl závadu. Dělal jsem na stavbách a tam jiné auta neměly šanci. Až tohle se posralo. Asi smůla na kus. Divné je ,že se při poruše nerosvítily žádné kontrolky a ani diagnostika přes zásuvku neukazuje závadu
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů