Rozvody 2.8 CRD

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Mohl by někdo vědět v kolika km. se i nafty 2.8 CRD ve wrangleru měnit rozvody? Je tam dle techničáku italský diesel. Nevím, jestli tam je řemen nebo řetěz. Díky Petr-46
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Krtek »

Mám 2,8 CRD 2007. Mám najeto 185 000. Zrovna včera jsme byl v servisu a hlásili mě že při 200 000 by se měly rozvody udělat. Z čehož usuzuji že by se měly dělat každých 100 000.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Radek 66 »

Hmmmm.
Najeto mám něco přes 140 a dělám je právě teď !!
Ale mám pocit že při 160 tis je hraniční nájezd.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Díky za názory. Sehnal jsem příručku údržby a tam píší dost nezřetelně ,že jeden řemen motoru se má měnit každých 100tis. a druhý řemen motoru až po 200tis. Cenu toho ,co se mění po 100tis .uvádí 685 Kč a cenu toho druhého ,co má vydržet 200tis. uvádí 5.600Kč. Z toho bych usuzoval ,že ten dražší řemen je rozvodový a cena je včetně kladek a napínáků. Ale chce to mít jistotu, prasklý řemen je zničený motor. I v autorizovaných servisech každý říká něco jiného. Někdo 100tis. jiný 150tis . a někdo 200tis. Tak babo raď. Má někdo ověřenou informaci? Díky .Petr-46
janoma1

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od janoma1 »

V manuali pisu kazdych 100OOOtisic a treba vymenit aj olej v automate ak ho mas
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Vojta »

Jakou máš příručku údržby? Ta by mě docela zajímala. a k intervalu- myslím že 120 000 km nebo 10-12 let je tak akorát. No a obecně k typu rozvodů, jestli máš řemen nebo řetěz v motoru (v dieselu JK je řemen, v benzínu řetěz) poznáš pohledem - odjisti takový ty gumový zámky na kapotě, nadzvedni kapotu a dívej se na předek motoru. Když je víko rozvodů neutěsněné a obvykle plastové, je tam řemen. Kdžy je utěsněné, protože je v něm olej a je obvykle kovové, tak je tam řetěz.
Myslivec ze Zlína
hodně velkej kecal
Příspěvky: 142
Registrován: 17 pro 2012, 18:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Myslivec ze Zlína »

petr-46 píše:Díky za názory. Sehnal jsem příručku údržby a tam píší dost nezřetelně ,že jeden řemen motoru se má měnit každých 100tis. a druhý řemen motoru až po 200tis. Cenu toho ,co se mění po 100tis .uvádí 685 Kč a cenu toho druhého ,co má vydržet 200tis. uvádí 5.600Kč. Z toho bych usuzoval ,že ten dražší řemen je rozvodový a cena je včetně kladek a napínáků. Ale chce to mít jistotu, prasklý řemen je zničený motor. I v autorizovaných servisech každý říká něco jiného. Někdo 100tis. jiný 150tis . a někdo 200tis. Tak babo raď. Má někdo ověřenou informaci? Díky .Petr-46
Já jsem měnil oba při 110tis.U autorizovaného servisu a tam mi mechanik říkal,že to dělám zbytečně,že je měnívá kolem 200.000Km.Tak si můžeš vybrat.Ale jak se říká... jistota je kulomet :todáš:
janoma1

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od janoma1 »

Vojta píše:Jakou máš příručku údržby? Ta by mě docela zajímala. a k intervalu- myslím že 120 000 km nebo 10-12 let je tak akorát. No a obecně k typu rozvodů, jestli máš řemen nebo řetěz v motoru (v dieselu JK je řemen, v benzínu řetěz) poznáš pohledem - odjisti takový ty gumový zámky na kapotě, nadzvedni kapotu a dívej se na předek motoru. Když je víko rozvodů neutěsněné a obvykle plastové, je tam řemen. Kdžy je utěsněné, protože je v něm olej a je obvykle kovové, tak je tam řetěz.
tak ja mam 2,8CRD R.V. 2008 Kupovana u nas doma ziade dovoz tak mam aj prirucku v nasom jazyku :wink: a tam mam presne popisale co a kedy treba robit :todáš:
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Zdravím všechny. \ Protože i zastoupení jeepu nevědělo přesně termín výměny rozvodů ,napsal jsem do Itálie výrobci motorů. Doporučuje měnit rozvody po 150 tis. km. Nebo po 5 letech. těch pět let se mě zdá málo. Můžete mě napsat po kolika letech jste rozvody měnili? A v jakém stavu byl řemen? Díky. Petr-46 :nápad:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Harley »

Máš pocit,že výrobce je tupoun,že neví kdy ve svým motoru měnit rozvody?? Myslíš,že průměrnej uživatel kterej ani v převážný většině nemá vzdělání a zkušenosti v oboru dokáže líp tohle posoudit? Já patřím mezi těch pár,co zrovna v tomhle vzdělání a i zkušenosti má ale říct mi tohle osobně výrobce motorů,tak o tom dál nediskutuju.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od PETARDAK »

V debatě o CRD napsal nedávno jeden z nej JEEP-mechaniků, že "auto do terenu" by nemělo mít rozvodový řemen... :down: on ten plastový kryt samo není úplně prachu a vlhko těsný :fuj: a v kombinaci se způsobem provozování WRANGLERA v "off" bych naopak výměnný interval, proti doporučení výrobce motoru, drasticky zkrátil... podobně jako např. výměnu náplně v automatu...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Harley »

Samozřejně že já to myslel tak,že to co požaduje výrobce je nejzašší interval na výměnu. Byla to reakce na to,že se mu 150tis./ 5let zdálo moc brzo.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od PETARDAK »

Harley píše:Samozřejně že já to myslel tak,že to co požaduje výrobce je nejzašší interval na výměnu. Byla to reakce na to,že se mu 150tis./ 5let zdálo moc brzo.

Jasan, to byla reakce na tazatele, s tebou 100% souhlas. Výrobce vždy píše, intervaly výměn "co nejdelší/bezpečné"... ale každý nestandardní způsob užívání (ať městské popojíždění, sportovní provoz, tahání vleků, nebo off) vždy intervaly zkracuje... což uživatelé často nerespektují :frown:
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od petr-46 »

Zdravím. Nájezd 150tis.km pokládám za přiměřený. Ale interval výměny 5 let se mě zdá krátký. měl jsem asi 12 aut různých typů včetně Terana 1 a 2 i Patrola -Daihatsu Ferozy a u všech jsem se řídil kilometrovým nájezdem. Měnil jsem rozvody po 7- 8 letech a řemeny držely. Proto se mě zdá 5let i CRD 2.8 jako zbytečný sichr výrobce. Proto bych byl rád,kdyby se ozval někdo ,kdo je měnil v delším časovém intervalu.Díky Petr-46
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2.8 CRD

Nový příspěvek od Harley »

a ty auta měly stejnej motor od stejnýho výrobce,stejný konstrukce? To by rovnou mohli udělat jeden návod na servis a údržbu pro všechny značky,kdyby všechno platilo pro všechny stejně.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti