Jaké JKcko pořídit??

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké JKcko pořídit??

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Když už si tu povídáme... U zadních brzd jsem vyměnil destičky i pakny, nechal jen "přeleštit" buben kotouče, abych měl jistotu, že je to rovný a hladký a ručka stejně nebrzdí. Ta se nikde doštelovat nedá. Když to došteluji kolečkem uvnitř kotouče tak, že to zabrzdí kolo a to pak povolím natolik, aby se uvolnilo, prostě abych měl jistotu, že to jsou pakny uvolněné, tak stejně ručka nebrzdí. Nikde jinde to štelovat nejde. Je to 2008, tak že samoštel tam u toho není. Tedy myslím ten plíšek, co když zjistil, že je tam vůle, tak se to samo přitahovalo, jako třeba u TJ v bubnovejch brzdách. Koukal jsem na rady, že s ručkou couvnout a pak zase dopředu... To je předpokládám u samoštelu...

A když už se chcete někdo rozepsat... :-)
Vyměnil jsem ložiska na kladkách na motoru, vyměnil jsem celou napínací kladku, vyměnil jsem ložisko na ventilátoru a stále mi tam něco píská. Nechal jsem prověřit alternátor na mašině i se zátěží a ten je ve stavu nového alternátoru - nemůže pískat. Zkoušel jsem fintu, že řemen namažu mýdlem - píská dál. když řemen ale poleju vodou, tak na chvilku přestane a pak začne pískat znovu... Jediné, co jsem neměnil, je servo, kompresor klimošky a vodní pumpu. Ta se ale měnila při výměně rozvodů. Začalo mi to pískat po té, co jsem párkrát zajel do potoka JK umýt (v čisté vodě). Už fakt nevím...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké JKcko pořídit??

Nový příspěvek od Harley »

Samoštelovací mechanismus je v samotný páce ručky. Přednastavíš na zubatým kolečku v bubnu a potom několik zabrždění na zpátečku.Tím by se to mělo donastavit.

Pískající řemen je svině. U XJ jsem to řešil dlouho ,padlo několik řemenů a vyřešil jsem to až výměnou všech řemenic,snad krom na kompresoru.
Jak jednou řemen pískne už je v háji. Rozlišit jestli řemen či ložisko by mělo bejt poznat tou mejdlovou vodou. Jestli ložisko a který,tak si dej do rozprašovače čistou vodu a stříkej to jen čistě na střed kladky/řemeničky. Tak,aby to nestříklo na řemen.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké JKcko pořídit??

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Ono je něco v ručce? Tyjo... Tak to jsem nevěděl :-) Moc díky, jdu brzdit a stříkat :-)
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké JKcko pořídit??

Nový příspěvek od Vojta »

Z toho si nic nedělej, mně JK taky nebrzdí ručkou, teda trošku brzdí, ale rozhodně na neutrál by to v trochu větším kopci neudrželo. Ještě že mám automat, jako skoro všichni. Tak to moc neřeším.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké JKcko pořídit??

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

tak pakny nový, dotažený skoro na doraz, ručku jsem pořešil dle návodu - párkrát tam a zpět se zataženou a nic. Je fakt, že mi už teď při krásném cca 3-4 cvaknutí je ručka je opřená, ale nebrzdí to. Babo raď...
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host