Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Zemi
malej kecal
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009, 16:13
Bydliště: Žebrák, okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Zemi »

Ahoj, je dobré řešení použití 2,5 podvozkove sady, společně s pneu 285/70 r17 bez změny převodu?
JKU 2.8 Mountain automat 2010
Na 265/70 by to asi vypadalo divne a zadne pneu MT mezi nejsou...
Disky chci zachovat origo. Do zmeny prevodu jit nechci....
Budu vděčný za každou radu či názor.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

Mám ty samý kola a lift ale benzín s jen 4st. automatem na rozdíl od Tebe. U nafty máš o něco lepší spodní krouťák a pětikvaltovej automat. Máš ale převody 3,73. Já měl fabricky 4,10 jako Rubicon.Dva roky jsem to vydržel ale bylo znát,jak se s většíma pneu auto trápí a hlavně převodovka. Né v terénu a nebo na rozjezdy,to vždy mělo odšťuch ale dynamika při běžný jízdě.Třeba tak kolem 70 až 90Km/h,kdy potřebuješ přidat ale ono to nemá sílu a jen se to mdle rozjíždí. Dal jsem převod 4,88 a je to tak akorát.Klidně jsem mohl dát 5,13.
Asi se s tím dá žít ale není to ono. Já nepotřebuju mít maximálku ale sílu.
Uživatelský avatar
Zemi
malej kecal
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009, 16:13
Bydliště: Žebrák, okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Zemi »

Díky Harley,
mám tedy pořád nad čím přemýšlet....
Asi to vezmu popořadě.... Dám podvozek, podložky pod kola, uvidím jak to bude vypadat na origo pneu..... Kdyz by to bylo schudne, dam MT 265/70,kdyz ne, pujdu do 285/70 a uvidim....
Když by to byl opravdu lenoch, musel bych řešit jiný převod, asi 4.10?? Tomu jsem se chtěl ale vyhnout.... 16 disky na auto nedostanu, nebo se to týká jen rubicona? Pac v šestnáctce by se asi nějaká pryz 275/70 našla.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

Těma 265/70x17 si moc nepomůžeš,ba naopak pohoršíš.Budeš mít menší pneu než jsou fabricky,jen o cenťák širší. Teď tam máš 255/75x17 což jsou přesně 32,1" a ty 265tky jsou 31,6"

http://jeep.avtograd.ru/tires/index.htm

16" tam dostaneš,desítky ještě neměly větší kotouče,takže Rubi i neRubi mají vše stejný.
Uživatelský avatar
Zemi
malej kecal
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2009, 16:13
Bydliště: Žebrák, okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Zemi »

No jak jsem psal, mám nad čím přemýšlet....
V každém případě Ti děkuji.....
Jiné převody jsou asi za raketu, předpokládám.....
Dělal jsem přední diferak na svym CJ a nestačil jsem se divit.... Ale co je dneska levný, že..... :wink:
erikfury

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od erikfury »

Harley píše:Mám ty samý kola a lift ale benzín s jen 4st. automatem na rozdíl od Tebe. U nafty máš o něco lepší spodní krouťák a pětikvaltovej automat. Máš ale převody 3,73. Já měl fabricky 4,10 jako Rubicon.Dva roky jsem to vydržel ale bylo znát,jak se s většíma pneu auto trápí a hlavně převodovka. Né v terénu a nebo na rozjezdy,to vždy mělo odšťuch ale dynamika při běžný jízdě.Třeba tak kolem 70 až 90Km/h,kdy potřebuješ přidat ale ono to nemá sílu a jen se to mdle rozjíždí. Dal jsem převod 4,88 a je to tak akorát.Klidně jsem mohl dát 5,13.
Asi se s tím dá žít ale není to ono. Já nepotřebuju mít maximálku ale sílu.
Harleji,
Platí to i u TJčka 4,0l 130 kW?
A jak je to se spotřebou? Podle tabulky
http://tinypic.com/view.php?pic=30a6dr8 ... m77db9Vqyw
by měla být větší spotřeba. Na kolik naroste?
Rozhoduju se zda dát 4,10 nebo 4,56. Podle toho co píšeš tak jasně 4,56, ale bojím se extrémního nárustu spotřeby.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

On není důvod,proč by měla jít spotřeba nahoru. Motor je míň zatížen a tudíž nespotřebovává tolik energie. Motor se sice točí v o něco vyšších otáčkách ale blíž ke špičce krouťáku ,je pružnější.
Mě se spotřeba ve městě,kde jsou neustálý rozjezdy a akcelerace lehce snížila. Mimo zůstala na stejno.Je to i tím,že já jezdím i na dálnici stále stejný otáčky,o něco pomalejc na Km/h .
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Vojta »

Ahoj, mám na JK 2,8 CRD RUBI kola 315/70/R17 MT (což je asi 34.4"). Lift asi 2,5". Alternativně jsem tam měl asi čtvrt půl roku původní kola 255/75/R17 (32"), protože ráfek u jednoho toho většího jsem prorazil povoleným brzdovým třemen, že Harleji:-)! Čtvrt roku proto, protože jsem byl línej je přehodit zpátky na ty větší. Ráfek zavařili.
Mezi náma jeepařema, jak krásně a klidně se to řídí s těma menšíma 32"! Akorát to přes podložky hůř vypadá, protože mám široké blatníky Buschwackery . Jede to mnohem tišejc, řídí se lehčejc, nereaguje tolik na podélný vyjetý koleje, nedrncá tak, ty MT jsou tvrdý, akorát v sebemenším bahně hned končíš.
Moje poznatky- s dieselem vůbec neřeš stálý převody v difu. Motoru je to fuk a chová stejně s kolama o 2,3" většíma a s brutálním vzorkem. Dokonce jsem na ten čtvrtrok neřešil ani softwareovou změnu obvodu kol Procalem, což jsem přeci jen na ty 315ky udělal, aby to řadilo jak má, ale ani to není nutný, převodovce je to taky fuk. Nepoznatelnej rozdíl.
Dobrej kalkulátor rozměrů a chyb tacho atd. je dole na odkazu.
Jezdím a autem normálně po silnici i v terénu, občas musím i na 4x4L, tahám karavan a pořád to má rezervu.



https://www.tacomaworld.com/tirecalc?ti ... -315-70r17
JaneK
malej kecal
Příspěvky: 30
Registrován: 15 úno 2013, 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od JaneK »

Jsem tehoz nazoru. Nechal jsem si poradit, dal prevody a vysledek je horsi nez puvodni a to bylo 4,1 a 35". Vic to zere, min to jede, huci, ze jsem si neurazil ruce kdyz jsem to kupoval. Dej to tam nebo si kola pujc a uvidis, ze nebude nic treba. Diesel se s tim popere. :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

Nevím,komu Vy dva odpovídáte ale jeden má v JK převod 3,73 a druhej má TJ s manuálem a 3,21 (možná dokonce 3,07) převod. Oba máte Rubicon s výchozím 4,10.

TJ se čtyřlitrem jsem měl a 3,73 měl co dělat s 31" pneu. Jestli to bude číst Radek66,ktetrej auto po mě koupil,může říct jaký to bylo s 32 a následně 33" ,který na něj potom dal.

K JK. Manuálový naftový JK Rubicon točí stejně jako b to samý s automatem mělo 5,13



Obrázek
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

Pokud chceš lítat s autem 200 tak nech rychlý fabrický převody a dej větší pneu. Jestli chceš jezdit klidnou ale silnou jízdu s pořádným odšťuchem dej nejmíň 4,56
JaneK
malej kecal
Příspěvky: 30
Registrován: 15 úno 2013, 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od JaneK »

:cigarko: odpovidam, ze 2.8CRD 4,1 prevod utoci 35" v pohode. Kdyz jsem dal na radu starsich a dal 4,88 je to horsi, pretocene, zrave proste horsi. S kombinaci s rubikoni redukci 4:1 az hruza. Mam osobni zkusenost a docela drahou. Kdyby to slo vratit, vratil bych to. To je cele. Takze uz vim ze mu to 33" zvladne bez regearingu. :kaficko:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

Má 3,73
JaneK
malej kecal
Příspěvky: 30
Registrován: 15 úno 2013, 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od JaneK »

A necele 33" :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz JKU Podvozek 2,5 pneu33 převody???

Nový příspěvek od Harley »

To je to hlavní nepochopení,proč se mění převody .Kvůli pocitu,že to motor zvládne. Zvětšením pneu jak obvodem tak i jejich váhou a odporem se současně přetěžuje vše od motoru přes převodovky,kardany a stálý převody.Bez ohledu na sílu motoru jsou prostě víc zatíženy spojky,kříže a prostě vše co má co do činění s přenosem krouťáku z motoru.

Kolega má o půl tuny lehčího Mustanga s krouťákem skoro 800Nm už skoro od volnoběhu a měnil převod ze 3,73 na 4,10. A to jezdí fabrický rozměr pneu a je to manuál!
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů