Automatická prevodovka

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
jozef bb

Automatická prevodovka

Nový příspěvek od jozef bb »

Dnes sa mi objavil problém s automatickou prevodovkou na Jeepe Wrangler Rubicon 2011.Mal by tam byť automat MB.
Pri zaradenom D na ceste nezvyčajný zvuk podobný pískaniu pod kapotou.Po zastavení som zaradil P.Následne som
sa nemohol pohnúť ani na D, ani na R. Po vypnutí motora a spatnom naštartovaní sa na prístrojke objavil nápis "vyžaduje sa výmena
oleja".Ďalej sa auto pohlo,stav sa ale zopakoval po cca 5 km.
Je nízky stav oleja v automate? Je dobrý olej v automate Mopar alebo Shell od výroby? Auto má 55 000 km.
Prehliadka vykonaná 2x v značkovom servise.
Ďakujem.
jozef bb

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od jozef bb »

Auto bolo odtiahnuté do servisu.Totiž som prešiel na "D" cca 2km,potom pisklavý zvuk z prevodovky,prevodovka prešla sama do režimu
"N".Vypadá to na olejové čepradlo meniča.Po vypnutí motora ,som chvílu počkal a prevodovka ide normálne.
A scenár sa opakuje ďalej.Vyzerá,že vypadla najlepšia súčiastka Jeepu prevodovka MB.
jozef bb

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od jozef bb »

Po otvorení automatickej prevodovky v autorizovanom servise zistené poškodené a treba vymeniť :

- olejové čerpadlo
- hydromenič
- držiak valve body
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od Harley »

a nějakej tip na příčinu?
jozef bb

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od jozef bb »

Rozmyšlal som o všetkom aj chybe vodiča.To je nepravdepodobné,nakoľko som na prevodovkách 5,7 G tronik odjazdil cca 150 000 km.
Stalo sa to na bežnej ceste v meste pri zjazde z dlhšieho kopca.Poznám tie prevodovky a nastala zvláštnosť.Bežne pri zaradenom "D"
bez plynu sa auto rozbieha a preradí na vyšší stupeň.To sa ale nestalo, a to mi bolo podozrivé.Po zídení z konca prískanie
z prevodovky a zastal som.Teda nie offroad, ale bežná jazda v mestskej premávke.
Len tie tri kusy na výmenu vyjdú na cca 3000 EUR plus práca,olej.
Prevodovka 5 G tronik sa vyrába už 20 rokov a používa S 500...
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od TomaNovy »

Za ty prachy uz koupis novou prevodovku ... Zanovni by te mela prijit na cca 20k CZK + shipping ...

http://www.ebay.com/itm/2014-OEM-JEEP-W ... 62&vxp=mtr
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od Harley »

To ale není převodovka ale přídavka. :cigarko:

Já tuhle prodávám už přes rok a za pouhých 6000,-Kč. Tady,v ČR a poštovný by bylo v ceně.
jozef bb

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od jozef bb »

To je tzv.rozdelovacia prevodovka .Repasovaná automatická prevodovka sa v USA predáva údajne za 4 resp.5 tis.USD,
ale musíš dodať poškodenú.V tomto roku som doviezol z USA 4x súčiastky na JK ,a tie ma vyšli zhruba na dvojnásobok vrátane dopravy,cla...
Doprava bola letecká,možno pri lodnej by cena mohla byť nižšia.
jozef bb

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od jozef bb »

Wrangler stojí v dielni autorizovaného predajcu.Dávam si otázku, nie je cena za opravu prevodovky vysoká cca 4000 EUR,čo je
skoro polovica novej Fábie.
Ďalej si dávam otázku,čo ak sa pokazí po určitom čase? Dajú mi záruku 2 roky, ale len na tie diely,ktoré teraz vymenia.
Nemal som zmeniť na mechanickú?
:nototo:
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od PETARDAK »

Spíš to chtělo "zmeniť" servis :blbost: slušná realita je cca polovina :nototo:
Palo v Žilině by určitě měl jino "cenovou relaci" a hlavně práce 1A! :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od Harley »

Viz Petardak, do písmene. :todáš:
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od TomaNovy »

Jsem se uklik. Nova prevodovka v USA za 3.150 USD.

http://www.ebay.com/itm/ATS-Diesel-3069 ... ec&vxp=mtr

Ja v Cechach kupoval zanovni prevodovku na VW Touarega za 32k CZK ... mela najeto 25.000km a funguje. Neverim, ze na JK bude drazsi. Zda byla z bouracky nebo coorky netusim.


TN
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od Harley »

ale to vychází skoro na stejno,jako funglovka zde. K tý ceně si přičti ještě minimálně třicet tisíc na dopravu,clo a Dph a si na stejno a máš to s komplikovanou zárukou ,jestli s nějakou,dlouhej čas čekání a není u ní měnič.

A to hlavní,to je Chrysler automat 42RLE k benzínům 3,8L. Ta MB co je u novejch dieselů bude stát mnohem víc ,v Usa jí nekoupíš a na vrakáčích jich moc nenajdeš. V tom je i rozdíl cenovky o proti VW ,kde v koncernu ji používá řada dalších,běžnejch aut.Takže budou i na vrakáčích.

V zímě jsem dělal repas mojí převodovky,týhle 42RLE.Spálil jsem lamely zpátečky. Ale když už byla venku,tak jsem udělal komplet repas všeho uvnitř.Radši bych koupil jinou,někde starší ale nikde nic nebylo.Nakonec jsem se musel sám pustit do opravy. Jen v dílech mě to vyšlo na asi 15tis. Vše jsem dělal sám.Takže jestli si servis řekne se vším všudy kolem 40-50tis.i s repasí měniče(což já nepotřeboval)tak je to úměrná cenovka. Jen vyndání a nandání do auta bylo na dva dny.
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od TomaNovy »

Harley,

nechci s tebou polemizovat, jen ilustrovat, ze 3000 EUR jen za nahradni dily je trosku moc. Odkaz na cenu nove prevodovky v CZ jsem nikde nenasel.

Tomas
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická prevodovka

Nový příspěvek od Harley »

Slovo moc je relativní. Pokud máš na výběr,třeba sehnat jinou,tak je to moc,pokud ne,tak je to úměrný. Nezapomeň,že je to převodovka od MB.Na tu značku stojí vše jak na raketoplán.Není to americkej produkt,který jsou za zlomek ceny.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti