manuální převodovka

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

manuální převodovka

Nový příspěvek od elvis »

Občas se mi stane, když jedu někam dál než okolo baráku, že mi vy padne 3 nebo 5 - tka. Nemá s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Jirka »

Mně to dělalo taky. A i jiný kvalty-hlavně čtyřka......... Hlavně na hrbatý silnici kde auto skákalo.

Myslím si, že ta gumová manžeta je strašně tvrdá a vrací páku zpět do původní polohy..... Nahradil jsem jí šitou, koženou manžetou a vypadávání mi přestalo.......

Je ale fakt, že já mám ještě 1" body lift, takže u mně působila ta síla manžety na řadící páku ještě o něco výš, než normálně.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Harley »

Na stejnej problém si stěžoval Dr.Ti. když měl krátký JK s manuálem. Příčina byla v tý manžetě.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od elvis »

Dík za odpověď, pokud je tomu tak, tak fajn, to se dá lehce odstranit. Ale mě připadá, že když třeba trojka vypadne, tak když ji tam dávám zpět, tak má takovej gumovej odpor a zase vypadne i když se jí tam snažím nacpat větší silou. Když zastavím a znova se rozjedu tak tam jde dát normálně, zacvakne a drží.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od elvis »

elvis píše:Dík za odpověď, pokud je tomu tak, tak fajn, to se dá lehce odstranit. Ale mě připadá, že když třeba trojka vypadne, tak když ji tam dávám zpět, tak má takovej gumovej odpor a zase vypadne i když se jí tam snažím nacpat větší silou. Když zastavím a znova se rozjedu tak tam jde dát normálně, zacvakne a drží.
Tak je to tou zasr---u gumovou manžetou. Má na ní zřejmě vliv i nízká teplota která dnes u nás byla. Ráno jsem vyjel a hned mi vypadla i 1čka. Tak jsem se nas--l a za jízdy tu manžetu vytrhl z objímky a ejhle již tam kvalty skáčou skoro samy.
Ještě jednou dík za typ, spadl mi kámen ze srdce. Dneska je mi 67 a tak bych nerad kvůli takovejm banálním závadám dostal infarkt
Myslivec ze Zlína
hodně velkej kecal
Příspěvky: 142
Registrován: 17 pro 2012, 18:51
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Myslivec ze Zlína »

Tak všecko n e j d e l š í a hodně šťastných kilometrů!!! :pivko: :pivko:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Harley »

Pání! To si takovej starej (-ší) řízek? Tak to blahopřeju! :tožvitaj:

Jo s chladem se top začlo projevovat.Dle doktora.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od elvis »

Kluci dík za přání a až se bude někde něco dít (a já ještě budu naživu), tak se přijedu podívat.
Chtěl bych se stát příznivcem, abych sem mohl hodit nějaký fotky, ale nevím jak to udělat.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Jirka »

Pošli mi je na mail:

jirijeep@jeepwrangler.cz

a k tomu nějakej jednoduchej popis auta = r.v., typ, apod...... :todáš:

A neboj, brzy bude možnost se potkat.... :wink:
Jinak - kdybys chtěl, střih na tu manžetu má jeden čalouník pro mne schovanej - říkal jsem mu, že takových bude víc :wink: Takže stačí říct a máš ji. :todáš:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od elvis »

Jirko dík, Jeepa umeju, vyfotím, a fotky pošlu a možná, že se umeju i já a vyfotím se sním.
Tu manžetu možná zvládnu sám (jeden čas jsem se živil šitím) a jestli mi to nepůjde, tak tě o ní poprosím.
Jinak dneska jsem tu harmoniku sundal (a samozřejmě při tom utrhal ty plastový nýtky co se tváří jako šroubky).
Kouli se mi podařilo velmi lehce sundat (aniž bych si vyrazil zuby a prorazil střechu), podle posledního příspěvku v tématu "řadicí páka".
No a pod ní se objevilo překvapení, a to další manžeta, která neseděla na svém místě a ta pěnová guma co těsní tu díru k převodovce. Ta taky neseděla na svém místě a to z důvodu, že byla částečně ožraná a v jednom místě zcela překousaná nějakým zvířátkem. Zřejmě mu asi nechutnala, protože ty kousíčky se válely všude kolem. Naštěstí ten kabelovej svazek co tam tudy vede je netknutej. Tu pěnovou gumu jsem prozatím, než se mi podaří , bůhví jestli, sehnat originál, nahradil molitanem. Manžetu nacvakl na místo a řadí to samo. Takže teď jenom nechat ušít ten pohledovej pytlík a "je to".
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Jirka »

Jooo, už si vzpomínám... Já mám body lift, takže ta pěnovka je samo pryč a vše mám utěsněné pěnou :wink: :cheche: Funguje naprosto super :cheche:

Jinak - ty nejtky jsem samozřejmě utrhal taky, ale když jsem tam nasadil tu koženou manžetu - má samozřejmě na konci gumu, aby držela na místě, tak jsem to tím vrchním rámečkem jenom přiklopil s tím, že to nějak budu muset řešit - a ono to docela v pohodě drží na sobě jenom třením. Tak jsem s tím už nic nedělal..... :todáš:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od elvis »

Jirka píše:Jooo, už si vzpomínám... Já mám body lift, takže ta pěnovka je samo pryč a vše mám utěsněné pěnou :wink: :cheche: Funguje naprosto super :cheche:

Jinak - ty nejtky jsem samozřejmě utrhal taky, ale když jsem tam nasadil tu koženou manžetu - má samozřejmě na konci gumu, aby držela na místě, tak jsem to tím vrchním rámečkem jenom přiklopil s tím, že to nějak budu muset řešit - a ono to docela v pohodě drží na sobě jenom třením. Tak jsem s tím už nic nedělal..... :todáš:
Jakou pěnu máš na mysli? Já jsem ty nejtky odvrtal prům. 4 a mám na to připravený krátký ( 12mm) černý imbusy + samojisticí matky.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: manuální převodovka

Nový příspěvek od Jirka »

Normální pěnu ve spreji - třeba na zapěnění oken :cheche: Protože moje kastle je výš a ta pěnovka tudíž stejně netěsnila - bylo to nejlepší řešení a velmi rychlé......
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů