Tlumiče

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Tlumiče

Nový příspěvek od Lelek »

Tak vážení! Do této rubriky budu psát svoje zkušenosti s novými tlumiči Teraflex, které jsem právě i přes silnou nepřízeň počasí namontoval. Nahradil jsem své stávající tlumiče ProCompy, které byly dost tvrdé a po testech v Rumunsku byly načnuté všechny, nejenom zadní, jak bylo domníváno. Všechny horní silentbloky byly vymlácené a jeden pravý zadní byl dokonce úplně rozlomen. Tak jsem právě dokončil v dešti tu výměnu a už se moc těším, až podniknu testovací jízdu. Podle Tomáše by měly být super - tak je jako první testovací zkušební jezdec prověřím. Nezastírám, že si od nich hodně slibuji. Tak se těšte :lol:
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Tak jsem nevydržel a přeci jen jsem byl navečer nové Teraflexy vyzkoušet. Mohu srovnávat jen s původními ProCompy, ale ty nové jsou úplně suprové :up: Autíčko se jen houpá a není to jen tím, že zatím nemám zapojen stabilizátor přední nápravy, který také testy v Rumunsku nevydržel. Takže první poježdění dopadlo nad očekávání a už se těším na nějakou delší jízdu a trochu toho terénku, jak si to všechno užiju. O dojmy se opět podělím. :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Jen podotýkám, že na silnici lépe drží auto které má tlumiče velmi tvrdé, nikoli měké - ano, jízda na tvrdém podvozku není zrovna nejpříjemnější, nicméně tvrdý podvozek znamená rychlý podvozek a to znamená že tvrdý tlumič vrátí kolo k dotyku s vozovkou dříve než měký tlumič = auto neodskakuje, v zatáčkách se nenaklání a k převrácení v podstatě nemůže dojít. Nicméně pohodlí je menší. Takže zde je nutno dobře zvážit zda volit větší pohodlí za cenu "rizika", nebo tvrdý sportovní podvozek, který ale drží auto na vozovce jako přilepené.......
Nemá to nicméně nic společného se životností - to je samozřejmě věc druhá. Nicméně buďte si jisti, že veškeré komponenty na veškeré díly se tak jako tak dnes vyrábějí v Číně, jen ty nálepky "quality control" a " made in xxx" se lepí u "jakobyvýrobce".........Takže v principu životnost velmi podobná.....Bohužel..........................
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Toto je moje poslední shrnutí z nových tlumičů. Mohu zodpovědně prohlásit, že jsem si nikdy tak jako ted´, jízdu Wranglerem neužíval :lol: Tlumiče Teraflex mohu zájemcům vřele doporučit. A protože jezdím zatím stále bez předního stabilizátoru, pro zájemce doporučuji též pořídit si odpojovací stabilizátor a ten do terénu odpojovat. Budete koukat, jak si to užijete. A vo tom to je :lol:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

Už mohu také potvrdit. Tlumiče maj charakteristiku srovnatelnou s originálama, kolo kopíruje nerovnosti bez problémů - neodskakuje a přitom vraník neposkakuje, nýbrž se přijemně vlní! A ke zpracování - odhadem tak o 200% lepší. Kdo má zájem může odzkoušet na mém krasavci a sám posoudit!
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host