Vypínatelný přední stabilizátor

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Pavel

Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Pavel »

Ahoj kamarádi, moje problémy s JK 2008 spočívají v předním stabilizátoru. To jsem zjistil až s technikem na uchu, když kontrolky na palubce svítily a blikali jak pominuté. Vyústilo to až zastavením vozu. Pomohlo jen odmontování ochranného plechu a rozpojení svorkovnice. I po důkladném vyčištění svorkovnice a zpětné montáži není tento díl spolehlivý. Vydrží i několik týdnů v pohodě, pak stačí i mírný deštík a vše se opakuje. V servisu na Chodově mi řekli, že to je běžná závada a těchto dílů vyměnili několik například Čezákům. Údajná cena stabilizátoru je prý 64 000,- a to se mi zdá za kus železa dost přemrštěný..., nejsem ČEZ. Existuje nějaké jiné řešení? Díky za radu, Pavel.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Harley »

Vyjímečný to fakt není. Rada je,vyhodit ten elektrickej bazmekt,dát tam stabilizátor jednodílnej bez rozpojovače a pokud jezdíš do terénu a využíváš odpojení stabilizátoru,tak dej manuálně rozpojovatelný jeho táhla.Tak jak to vždy bylo na všech Jeepech a jak to maj seriózní offroadeři(pokud vůbec mají stabáíky! :cigarko: )

Podívej,kolik toho existuje!:

http://www.quadratec.com/products/produ ... +Bar&c=127

Jinak ta elektrická věc co ti nabízej za šest pětek,stojí v USA necelejch 1500Usd
http://www.quadratec.com/products/52446_112_07.htm
Pavel

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Pavel »

Díky Harleyi, to jsou fakt netušený možnosti... Mám to trošku zvedlý, o 2", Možná tam zatím ten elektrický nechám, protože je seplý, tedy funkční, jenom bych koupil ty rozpojitelné "kosti". S dovozem nemám zkušenosti, ještě jsem nic nekupoval, jak to probíhá? Nebo přes koho? Máš s tím zkušenosti? Pak už zbývá jen tu blikající kontrolku nějak ošálit... Díky moc za odpověď. :kaficko:
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od PETARDAK »

RUBICONí odpojovač odchází vcelku všem, ale netřeba nic kupova, nejjednodušší je úprava orig elektronického odpojovače na manuální, jak to běžně řeší v US. Písni na motoservisales@seznam.cz a přepošlu Ti k tomu ňáké info.
janoma1

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od janoma1 »

PETARDAK píše:RUBICONí odpojovač odchází vcelku všem, ale netřeba nic kupova, nejjednodušší je úprava orig elektronického odpojovače na manuální, jak to běžně řeší v US. Písni na motoservisales@seznam.cz a přepošlu Ti k tomu ňáké info.

ahoj mohol bi si mi dat blisie info ako opravit ten odpojovac stabilizatorov prestalo mi to fungovat
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od PET77 »

tak treba tady to mas pekne zdokumentovane
http://www.jk-forum.com/jk-write-ups-39 ... od-250055/
event. si to nech z US rovnou poslat - v nekterych shopech to maji jako dil...
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Vojta »

Nevíte někdo, komu ten odpojovač Smartbar odešel, jestli k vypnutí blikající kontrolky SWAY BAR stačí odpojit ten konektor od stabiliku? Nebo to pak bliká dál a musí se to StarScanem naprogramovat tak, že to je jakoby verze bez SmartBaru? A jde to blikání vypnout AEV ProCalem? Sichruju se, až mi to taky odejde. Jako postupně všem, i když moc nebrodím. Asi ta příšerně složitá a zbytečná elektronika (to všechno mohl zařídit ECU a ve Smartbaru b byl jen motor a nějaké koncáky) shnije jen účinkama deště. Myslím, že soudruzi z Detroitu (AAM) někde udělali chybu.
ravolf
hodně velkej kecal
Příspěvky: 346
Registrován: 16 led 2007, 10:34
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od ravolf »

Blikající kontrolku vypneš jednoduše AEV Procal modulem.
Honza1

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Honza1 »

Já jí vyřešil černou duckpáskou :cheche:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od meett »

je to velká bolest a souvisí to s celou kabeláží, když chceš aby to fungovalo tak tech 64 tis. proste musíš dát.
jinak mám jeden stabík s vypínačem/ rozpojovačem k nahlédnutí kdyby si chtěl vidět jak to vypadá.
problém je opravdu ve výměněně celého kabelového svazku. ten je napojen na počítač a opravdu nestačí jen vyměnit samotnej stabík.
jozef bb

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od jozef bb »

Včera mi začala na Rubicone blikať kontrolka" sway baru".Za suchého a slnečného počasia. Vypadalo to na koniec elektrického odpojovača tyčiek stabilizátorov.
Dnes sa mi podarilo odpojiť konektor od svorkovnice.Oboje som vyčistil vodou,bolo tak hodne blata,piesku.
Následne som to vysušil a nastriekal kontoxom a pripojil konektor do svorkovnice.
Stal sa zázrak "sway bar" funguje ,obnovili sa napaťové hladiny,kontrolka samozrejme nebliká.
:hopsa:
jozef bb

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od jozef bb »

Predčasná radosť.
Kontrolka "sway bar" opať bliká.Nepomáha ani kontox.Odpojovač stabilizátorov asi odišiel do večných
lovíšť.Počkám 3-4 dni a odpojím kontrolku "pro call" modulom a jazdím bez odpojovača ,ako na športe alebo sahare.
Zbohom rubicon.
:frown:
Honza1

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Honza1 »

Zkus to celý rozebrat. Vyndej stabík ven, rozhoď to, a rozeber elektrickou část. Motorek asi rozchodíš, důležitá je deska s milionem součástek. když bude smrdět, a bude černá, jsi v pytli. Třeba se ještě povede vysušit a zprovoznit. Problém není vlhkost v konektoru, ale uvnitř stabilizátoru.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Vojta »

Jsem zvědavý, kdy to potká mě, protože nesnáším blikající kontrolky. Možná by to chtělo preventivně ten modul elektroniky vyndat, ten zelený zoxidovaný plošňák namazat nějakou ochrannou vrstvou, nebo to celý naplnit trafoolejem a bude pokoj. Není problém to předělat na ruční vypínání nebo to nechat seplý, přiznejme si, kdo z nás to v terénu kolikrát odpojil (já asi 2x za 5 let a občas jedu dost velký hrby) , ale problém je jak ošálit tu kontrolku jinak, než štípačkama.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínatelný přední stabilizátor

Nový příspěvek od Harley »

Pak se ti rozsvítí jiná kontrolka,že máš chybu na kontrolce stabíku. :cheche:

Já moc do terénu nejezdím ale když už,tak jedině s odpojeným stabíkem.Nedovedu si představit jezdit se zapojeným stabíkem. Elektrickej díky bohu nemám,odpojuju manuálně a je to práce dvě-tři minuty.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů