Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Jelikož v rámci jiného tématu proběhla diskuze, že se liší brzdy mezi ročníky Wranglerů, tak při dnešní projížďce na čerstvém sněhu mně napadlo obě verze vyfotit.

Asi je na první pohled patrné, jak moc se liší. Nevím v kterém roce se to láme, ale rozhodně už 2010 má kotouče vážně o hodně větší - sotva se vejde brzdič do 17" disku. Naopak u verze 2007 bych řekl, že se vejdou brzdy do 16" disku.

Takže opravdu - 2010 má silnější brzdy, Quod erat demonstrandum
Přílohy
2010
2010
2007
2007
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Harley »

Jj už jsem si to tehdá ověřoval . Je to jen záležitost EU verzí. Když jsem se na to ptal na US fóru ,tak nikdo o tom nic nevěděl a ni neslyšel.
Na ty starší se daj nandat i některý patnáctky.
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Mně by k tomu zajímala jediná věc - jestli je možné ty větší disky a brzdiče dát i na 2007 verzi, a jestli není nutná výměna něčeho dalšího.

Řekl bych, že ano, protože například Teraflex dělá tuhle sadu - http://www.quadratec.com/products/12700_4200_07.htm. nicméně prodává taky toto : http://www.quadratec.com/products/12700_4207.htm, a byť je to jen "doporučená" položka, tak bych moc nedal za to, že to bude dost důležité pro výsledný efekt. Nebo ne?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Harley »

Ohledně Teraflex kitu to bude nutný,jelikož se změní počet pístků. OEM jsou jednopístkový,tady jsou dvoupístkový.
Ty větší OEM brzdy jsou akorát větší kotouče ale brzdiče dál jednopístkový. Takže ty OEM nebudou vyžadovat jinej hl. brzdič. Taky jsem v parts catalogu nenašel jiný P/N pro hl. brzdič. Takže když se daj jiný kotouče,držáky brzdičů a brzdiče,tak to jde jen přehodit.
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Harley píše:Ohledně Teraflex kitu to bude nutný,jelikož se změní počet pístků. OEM jsou jednopístkový,tady jsou dvoupístkový.
Ty větší OEM brzdy jsou akorát větší kotouče ale brzdiče dál jednopístkový. Takže ty OEM nebudou vyžadovat jinej hl. brzdič. Taky jsem v parts catalogu nenašel jiný P/N pro hl. brzdič. Takže když se daj jiný kotouče,držáky brzdičů a brzdiče,tak to jde jen přehodit.
Pravda, to jsem si nevšiml, nějak blíže jsem si tu sadu neprohlížel. Takže ty evropské brzdy by na to jít měly, tak třeba to jednou "upgraduju" :-)

Když už jsme u těch brzd - zadní jsou nějak odlišné od starších aut s D44, které měly kotouče, nebo je tam nějaká změna k lepšímu? Obávám se, že se to bude asi dost lišit, ale zkrátka se raději zeptám.

Proč se tak ptám - ono mně totiž zbyl doma conversion kit od teraflexu, který je pro D35 non-c-clip a D44 - už jsem se nedostal k namontování - který v podstatě obsahuje kompletní zadní kotoučové brzdy. Sice bych ho raději prodal, ale spíš to vypadá, že mně zůstane už na věky doma, tak bych aspoň něco zužitkoval...
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Tom »

netušim. Ony ty converse kity jsou hlavně pro bubny a ty JK nemá...
Jiras

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Jiras »

Potřeboval bych provést s někým směnu držaku brzdiču a kotouču na jkčku mám velké brzdy model 2011 Nasvém jk mám kola 16" které mi max vyhovují proto že se nevejdou diky větším brzdam mám to rešeno podložkama jenže kola moc vyčuhují ven a v terénu dřou o blatníky občas .kotouče mají najeto 30000 puvodní destičky.Jestli by mněl někdo zájem ať se ozve .
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Jiras píše:Potřeboval bych provést s někým směnu držaku brzdiču a kotouču na jkčku mám velké brzdy model 2011 Nasvém jk mám kola 16" které mi max vyhovují proto že se nevejdou diky větším brzdam mám to rešeno podložkama jenže kola moc vyčuhují ven a v terénu dřou o blatníky občas .kotouče mají najeto 30000 puvodní destičky.Jestli by mněl někdo zájem ať se ozve .
Což o to, já bych i vyměnil :-) Pokud platí, co píše Harleyi, tak by to mělo být záměnné, a disky mám všechny 17", a menší nechci, takže klíďo si to "prohodím". Akurát to chce nějakou práci atd., a navíc není známo, odkud jsi, takže netuším, jak to udělat (anžto auto potřebuju na denodenní ježdění, tak delší odstávka moc nepřichází do úvahy). Ale jsem pro každou srandu, a tohle by neměl být teoreticky žádný problém.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Harley »

Kdyby ste se nedomluvili,tak bych se hlásil do pořadí. i já jsem schopen tu práci provést.
Jiras

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Jiras »

Moc mně těší vaš zaujem jsem z Chomutova drsny sever.Po domluvě mužu autem klidně přijet a domluvit se jak postupovat . Podle mě je to prace tak na tri hodiny max. Realizaci výměny buď na obou autech nebo přivezu dily uz demontované já auto používám také skoro denně ale nemám problém ho odstavit a díly sundat. Rád bych předem vyskoušel učinnost menších kotouču jaký je to rozdíl .
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Jiras píše:Moc mně těší vaš zaujem jsem z Chomutova drsny sever.Po domluvě mužu autem klidně přijet a domluvit se jak postupovat . Podle mě je to prace tak na tri hodiny max. Realizaci výměny buď na obou autech nebo přivezu dily uz demontované já auto používám také skoro denně ale nemám problém ho odstavit a díly sundat. Rád bych předem vyskoušel učinnost menších kotouču jaký je to rozdíl .
Ucinnost je znatelne mensi. Jezdim obojim, a mensi brzdy staci, auto brzdi slusne, ale ty vetsi jsou znat. Ted jsem kupoval nove desky, takze se to zlepsilo, ale rozdil to stale je. Treba se zastav, a muzem to projet a uvidis. Bydlim kousek od Rican u Prahy.
Jiras

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Jiras »

Ozvu se a doladíme až se vrátím z dovolené
Jiras

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od Jiras »

Tak jsem zpět z dovolené tak příští tyden mužeme doladit a provést výměnu těch brzd když bude záujem můj kontakt 775 654778
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Ted jsem na dovolene zase ja :-)
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v brzdách 2007 vs. 2010

Nový příspěvek od XaX »

Jsem zpet, akorat auto je jeste stale v servisu...
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů