Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

Protože se to asi může stát i někomu dalšímu, tak popíšu své aktuální trable s autem. Pořídil jsem JK rok 2007, dovezeno zřejmě v roce 2007. Nemá na rámu vyražený VIN.

Důsledek? Měl jsem sice evidenčku, kterou mně udělal ještě předchozí majitel při STK (dělal ji těsně před prodejem, tedy udělal i evidenčku na mé jméno), ale protože na ní bylo datum předcházející datumu na kupní smlouvě, tak ji na úřadě neuznali. Chtějí evidenčku novou. Jenže - auto nemá vyražený VIN (jen klasicky štítek za oknem atd.). Důsledek? Nepřihlásím jej, dokud VIN nebude (resp. nebudu mít evidenčku, kterou bez VINu nedostanu).

Zatím co jsem zjistil - úřad mně musí dát svolení, nechat vyrazit VIN dodatečně. Pro tento účel ale musím předložit doklad o nezdařené evidenčce. Co víc - musím předložit papír, který mně dá Chrysler (resp. Fiat - ale překvapivě, na oddělení homologací Fiatu to není, zřejmě to dělá nějaký externí subjekt) o tom, že vozidlo bylo vyrobeno pro trh, který nevyžaduje vyznačení VIN na rámu. Stojí to 2000, posílají to na dobírku, a stačí jim poslat sken velkého TP a protokolu o nezdařené evidenčce.

Až tedy úřadu předám protokol od Chrysleru, protokol z evidenčky (nezdařené), tak snad dají svolení k vyražení VINu. To si někde nechám udělat, poté s potvrzením opět dojdu na úřad, a tam vyznačí do TP, že VIN byl vyznačen.

Zádrhel je, že nejsem majitel v TP, takže to musí nejprve povolit úřad, že to smím udělat (i když jsem majitel podle kupní smlouvy, to je zdá se nezajímá).

Takže pokud se nikdo na téhle strastiplné cestě nezasekne na nějaké byrokratické blbosti, tak je možné, že tak za 2 týdny budu mít auto konečně oficiálně přihlášené :frown:
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

Jo a co jsem tím chtěl říct - když budete kupovat ojeté US auto, tak si určitě nechte ukázat majitelem, kde to má vyražený VIN :-( A případně ať si to majitel vyřeší sám, než to prodá...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od Harley »

To je divný,že tam VIN nemáš. Mám US verzi 07 rok a VIN vyražen fabrikou mám. Auto je s Floridy. Měl jsem TJ 04 rok,Californie a taky VIN tam byl.
Koukal si se pořádně? A proč si ho nevyrazíš sám? Tam,kde má bejt. I ti maníci na úřadech to razí normálníma raznicema.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od Tom »

souhlas s Harleyem!
Problém je že VIN bejvá slabý, nebo pod nátěrem a nebo zarezlý... Pak se při jeho hledání drbe rám a VINko mizí...
Jak psal Harley, nastudovat místo kde má bejt, chemicky očistit rám na kov a VINko obnovit
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

Heuréka!!!!

Tak bych řekl, že na všech STK a zvlášť té jedné konkrétní sedí banda idiotů, nebo dokonce darebáků. Protože mně tvrdilo už X lidí na STK, že prostě Jeepy VIN vyražený z výroby nemaj atd., a že se to nechává vyrazit dodatečně tady u nás při dovozu. Dokonce mně tvrdili, že to musejí dělat i pro evropské verze až tady v čechách atd. A když vám borec z Chrysleru řekne, že vám vystaví potvrzení, že VIN kód na autě vyražen od výroby není, a že dle ceníku to potvrzení stojí 2000, a dělají to pro Jeepy "běžně", tak vážně nevím, co si o tom mám myslet.

Ještě vám ochotně poradí, kdo vám to VINko vyrazí.

Tímto se hluboce klaním Harleyi a Tome, a máte u mně panáka :-) :todáš:

Ráno jsem totiž nemohl dospat, tak jsem si přečetl maily, a mimo jiné vaše reakce, a nedalo mně to, s baterkou a kartáčem jsem si vlezl v té kose na beton pod auto, a začal pucovat. A netrvalo ani deset minut, a už lezl zpod laku, jak ho tam v denveru (nebo kde to vlastně) vyrazili - Ecce VIN:
Přílohy
20121018_064126 (800x333).jpg
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od Harley »

:todáš: Super! Od toho takový fóra jsou.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od Tom »

:todáš: :cheche: :cheche:

hlavně to kasírování, to jsem se takhle nenasmál už dloho! To fakt nemá chybu!!!!!
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

Tom píše::todáš: :cheche: :cheche:

hlavně to kasírování, to jsem se takhle nenasmál už dlouho! To fakt nemá chybu!!!!!
Jo, mne to tak vesely neprislo, ale fakt je, ze kdybych nahodou nenapsal sem, tak jsem zaplatil za neco, co jsem nepotreboval, a myslel bych si, jak mne pomohli.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od Tom »

jasan, je to hóódně smutný... mě jen rozesmálo, že místo jednoduché pomoci tě pošlou od čerta k ďáblu a ještě si to naúčtujou! :down:
Jak klasická situace... :blb:
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od PET77 »

jeste nezapomen na to, ze u US aut musis mit v TP vetsinou zapsanych jeste hromady dalsich vyjimek (svetla, pasy, atp.), jinak pak budes mit problemy na pravidelne technicke a v pripade prodeje i na evidencni...
viz pro inspiraci napr. tady: http://www.jeepforum.cz/attachment.php?aid=448
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

PET77 píše:jeste nezapomen na to, ze u US aut musis mit v TP vetsinou zapsanych jeste hromady dalsich vyjimek (svetla, pasy, atp.), jinak pak budes mit problemy na pravidelne technicke a v pripade prodeje i na evidencni...
viz pro inspiraci napr. tady: http://www.jeepforum.cz/attachment.php?aid=448
Já už tam leccos mám, pro představu:
- štítek vozidla neobsahuje údaj o největší povolené hmotnosti, a ostatní hmotnosti jsou uvedeny v lb a kg
- přední sdružené světlomety a zadní skupinové svítilny nejsou homologovány
- vozidlo není vybaveno štítkem s hodnotou základního sklonu potkávacího světlometu
- vozidlo není vybaveno bočními směrovými svítilnami (??? - na blatnících jsou, ale asi nestačí)
- výstražná činnost směrových svítilen není signalizována sdělovačem červené barvy
- boční a zadní odrazky nejsou homologovány
- pásy nejsou homologovány

Ovšem na technické pak ještě prudili se zrcátkama, že ani ty nejsou homologované, a ještě se jim pár věcí nelíbilo.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od PET77 »

pak jsi ok:-)

jinak mezi nami, pokud to tam mas zapsane takto jaks to prepsal, tak by me zajimalo, kdo to delal. ty definice a moznosti vyjimek jsou jasne dane zakonem/vyhlaskou. to cos napsal ty, ale z jedne poloviny neodpovida a z druhe poloviny na to takto vyjimka udelit nelze...:-)
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

PET77 píše:pak jsi ok:-)

jinak mezi nami, pokud to tam mas zapsane takto jaks to prepsal, tak by me zajimalo, kdo to delal. ty definice a moznosti vyjimek jsou jasne dane zakonem/vyhlaskou. to cos napsal ty, ale z jedne poloviny neodpovida a z druhe poloviny na to takto vyjimka udelit nelze...:-)
Nee, je to napsáno trochu jinak, hlavně obšírněji, a dělala to DEKRA.
Uživatelský avatar
XaX
malej kecal
Příspěvky: 49
Registrován: 23 dub 2012, 08:50
Bydliště: Svojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s přihlášením vozidla bez vyraženého VIN kódu

Nový příspěvek od XaX »

Jo a OK stejně nejsem, když mám 4" lift a pevnostní nárazník vepředu ;-) Což je na STK k smrti dráždí :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů