Jaké tažné za JK?

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od PET77 »

Ahoj lidi,

ještě řeším v souvislosti s objednavkou JKU tažné - zda rovnou od dealera nebo až dodatečně.

Vzhledem k tomu, že chci stejně přehodit značku z narazniku (ano kupuju EU verzi) pod svetlo a ten plast oriznout, nechci koupit EU tazne, ktere couha dolu jeste o dalsich 10 cm pod tim odlitkem znacky, abych zbytecne nesnizoval zadni najezdovy uhel. To uz bych spis radeji koupil neco, co prodavaj amici, viz napr. tady http://www.4wd.com/Jeep-Hitches-Hitch-P ... n=CRT13432 a do toho prislusnou nasadu. Tohle sedi tesne pod tim jejich "nizkym" naraznikem a daji se k tomu dokoupit nastavitelne nasady podle vysky liftu auta...

Otazkou je nicmene, zda se takove tazne prodava i v EU a zda je v EU zapsatelne do TP?

Jak se k tomuhle postavit?
Predem diky za vase zkusenosti!
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od PET77 »

Tak uz jsem neco nasel:
http://www.amsa.cz/jeep/taznezarizenije ... uby--JP09-
Neni to sice tak universalni jako to z US a i to foto je dost zavadejici (doufam, ze je jen orientaci, protoze ten zakres relativne odpovida). Tak se zkusim u prodejce poptat, snad to bude ono...
Kazdopadne tahle varianta uplne neresi ten problem co s tim, az dam na auto lift...
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od elvis »

Já mám tedy TJ a tažný mám vyndavací - klíčkem odemknu vyndám nebo nandám a je to.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Harley »

Jediný tažný ,který má hlavu a patu a je do něj nespočet různejch doplňků,krom různých výšek koulí přes nosyče kol,lyží,bagáže,různý háky,držáky navyjáků až po cestovní svěráky, je US 2" tažný.
Bohužel,běžným způsobem nejde v EU zapsat.Takže buď tam dát tu EU nepraktickou vopičárnu a nebo to nechat zapsat neběžným způsobem.
Já mám US tažný,pochopitelně!
PET

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od PET »

rozumim:-) v tom pripade se prijdu preptat na detaily, az mi ten plechac dorazi...
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Tom »

držák US 2" je velmi praktický. Mam je skladem. Do TP lze zapsat jen pod jiným EU tažnym.
Uživatelský avatar
Ricardo
BumbleBee
Příspěvky: 155
Registrován: 05 čer 2007, 09:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Ricardo »

Kdyby byl zájem tak EU tažné mám na prodej i s dokladem,starší,cena na domluvě.

Ricardo
608771177
dickee

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od dickee »

Také jsem řešil tažný, když jsem auto kupoval. Ze svého starého Jeepa (veterána) jsem byl zvyklej na oko a hák (jenže to mne moc rozmazlilo), to totiž nemá chybu, ale na nové auto je to samozřejmě problém a tak jsem to vyřešil tažným demontovatelným EU. Pravda je, že když se jede do terénu tak doporučuji sundat, protože nájezdový úhel je opravdu podstatně snížen, ale na normální silnici a lehký terén jako polní cesty apod. dostačuje. Nekupoval jsem však origo od Jeepu, ale neorigo od jiného značkového výrobce. Atest a vše potřebné to má, tažná váha nad limit mého wraníka a cena cca o polovinu nižší než origo.
Radar

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Radar »

Ahoj všem, mám JK z roku 2010. Rád bych na něho umístil tažné oko. Mám válečný vlek za jeepa a rád bych jej bral sebou. Můžete mě někdo poradit kdo by mě oko nainstaloval?
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Přílohy
ImageHandler.jpg
ImageHandler.jpg (6.21 KiB) Zobrazeno 17890 x
Radar

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Radar »

Moc děkuji za radu. Jdu se na to mrknout.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Tohle taky funguje :todáš:
90x65 vejde bez demontáže basáku.
Přílohy
JK tažné 003.jpg
JK tažné 002.jpg
JK tažné 001.jpg
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Harley »

To sis vyráběl? Pěkný! Taky se chystám vytvořit nějakou takovouhle universální plošinku.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Tak jen pár poznatků:
Pro US tažný je to jednodušší - koupíš u nás snadno i euro profil 50x50 x 4 nebo 5
( bohužel US má 2x2" cca 50,8 ale řezat origo adaptér jsem nechtěl )
Vůle se ale pak dá řešit textilní páskou - něco jako kobercovka, utlumí to slušně.
Pro euro tažný a kouli koupíš pákovej závěs, nosič si uděláš jak potřebuješ, spojení je tuším 4 šroubama M10.
Homologace - to už je tak nějak na každým co si troufne vozit.
Já dal odrazky a LED obrysovky abych je moc nedráždil.
Rozměr je cca 90x65 ( + profil 50x50 ) na to pozor, moc místa v kufru na to není.
Bez basáku tam vleze cca 110 x 75 , což je i lepší pro nosiče kol.
Já potřeboval nosnost 200 kg a víc, profily jsou proto 20x20 někde 30 a všechny 2 mm.
Bohužel kvůli pevnosti a materiálu 2 mm pak celý nosič váží přes 20 kg.
Tady je trocha inspirace
http://www.zadninosic.cz/Katalog.pdf
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tažné za JK?

Nový příspěvek od Harley »

Tak co se výroby a použití materiálu,včetně vymezení vůle kobercovkou týče,tak stím už mám zkušenost,když sem si vyráběl nosyč na bicykl.. Jenže přibyly další dvě kola a musím ho rozšířit.Chtěl bych to udělat cestou takový hle plošiny,na který buď dám lyžiny na kola a nebo nějakej košík.
Přílohy
100_0851 (2).jpg
100_0846 (2).jpg
100_0847 (2).jpg
100_0840.jpg
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů