Xenonové žárovky

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Zdeněk Viktorin

Xenonové žárovky

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

Ahoj,

chci se podělit o velmi dobrou zkušenost s náhradou běžné žárovky H4 ,za H4 XENON PRISMA POWER PLUS.
Výhodou této žárovky je,že nemusíte nijak upravovat patici atd,pouze zaměníte klasickou H4 za novou H4 XENON........ .
Svítivost je velmi podobná xenonovému,bílému světlu a je cca o 50% větší než u běžné H4.už nemusím montovat přídavná dálková. :up:
Žárovky mají homologaci a záruka je tři roky.

Podrobné info na http://www.franotex.de
Zdeněk Viktorin

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

Prisma Power Plus Xenon Lampen erreichen ein strahlend weißes Licht bis ca. 4000 Kelvin, dass dem Xenon- Licht mit ca. 4500 Kelvin sehr ähnlich wirkt.
Xenonové svtlo svítí cca 4.500 Kelvinů a H4 Prisma Power Plus Xenon Lampen cca 4.000 Kelvinů.
To je velmi podobné a proto dobré!!! :up:
Doba svícení cca 1.000 hodin a životnost 2-3 delší než u normální H4.
No,nekupte to!!!! :up:

Danke ! :cheche:

Viki
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Hoši, nechci dělat moc chytrýho, ale...
Údaje v Kelvinech vypovídají o teplotě světla, to znamená jeho barvě. Xenon - 4 500 Kelvinů, světlo modré, denní - bílé světlo cca 5 500 Kelvinů. Svítivost, měřená v Kandelách na plochu (Cd/m2), je daná konstrukcí zdroje a materiály. Klasická žárovka a její vlákno rozžhavené v (tuším) dusíkové atmosféře, halogenová žárovka - vlákno svítí v halogenovém plynu, u xenonových výbojek svítí sám plyn xenon. Různé světelné výkony u halogenových žárovek jsou tu proto, že jsou různé mechanické konstrukce a různé složení plynů v žárovce. Těch 50% světelného výkonu navíc se mi prostě zdá "podezřele" moc. Až mi Viki rozsvítíš :wink: , kouknu a uvidím. :up:
Nevíte někdo, jakou má světlomet u Wranglera s H4 svítivost? Mám totiž v práci Cd metr, ale má rozsah jen do 20 000 Cd/m2. Pokud bude rozsah stačit, mohli bychom si pak skutečnou svítivost změřit.
Zdeněk Viktorin

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

To máš sice pravdu,ale já netvrdím něco jiného. To,že je vlákno u žárovky rožhaveno na cca 4000 Kelvinů,dělá tu podobnost svitu Xenonu.(4500Kelvinů)
A vo tom to je!!
Já musím taky napsat,že je mi naprosto jedno,jak je co horký a jaký jsou toho parametry.Důležité je,že naprosto jasně je vidět ten rozdíl. :up:
Už to mám i na motorce(Suzuki GSX 1400) a bomba.
Někdy je vědecký přístup trochu směšný :cheche: .
Praxe ukáže co je dobré a co není.
Naposledy upravil(a) Zdeněk Viktorin dne 20 čer 2007, 10:25, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk Viktorin

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

To jsem moc rád. A to máš jen neznačkový Elty! Ty Prismy jsou fakt ještě lepší.
Je důležitý,že Ti to příjde lepší na viditelnost,to přesně oceňuju já.
A co Honza? Taky máš nějaký názor?
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenonové žárovky

Nový příspěvek od radek »

Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů