PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím, přátelé wrangleristi,na mé JéKáčko jsem sám vyráběl přední i zadní pevnostní nárazník.Oba nárazníky jsou navrženy pro maximální funkčnost,optimalizaci nájezdových úhlů a v předním je integrovaný naviják 12.000lbs.Vyrobeny jsou ze speciálních pevnostních plechů pro automobilové konstrukce a kombinací síly mat. 4;3 a 2,5mm je dosaženo požadované pevnosti při velmi přijatelné váze.Po svaření a broušení je provedeno jemné pískování a povrchová úprava dvojvrstvým komaxitem "černý pololesk".
Řada z Vás nárazníky viděla a všichni se vyjádřili pochvalně o vzhledu a špičkovém dílenském provedení.
Pod "tlakem" kamarádů připravuji výrobu malé série předních a později i zadních.Samozřejmě jsou možné při výrobě invididuální změny vzhledu(kratší provedení,zapuštění mlhovek,jiná příprava pro montáž navijáku např:warn power plant,přední"hrazda"aj.) Zadní by měl vzniknout i ve verzi s nosičem rezervy a dalšího vybavení.
Velmi rozumná by měla být i cena,v provedení jako na mém JK:přední cca 9.000,- a zadní 12.000,- včetně povrchové ůpravy, montážního materiálu a tažných"šeklů".
Prosím, pokud by byl předběžný zájem o sdělení sem,do SZ a nebo nejlépe telefonicky.(777 558 112)

Děkuji za Váš čas, zdraví PETARDAK-Aleš
JK-20ky 015 (Large).jpg
JK-20ky 021 (Large).jpg
JK-20ky 012 (Large).jpg
Snímek 080 (Large).jpg
Honza1

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Honza1 »

:todáš: ten přední je fakt pěknej, škoda, že už mám, neváhal bych.
Uživatelský avatar
Xbike
malej kecal
Příspěvky: 9
Registrován: 22 zář 2011, 17:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Xbike »

super :todáš: :todáš: :todáš: jak si dovezu JKčko, určo se ozvu a budu chtít předek i zadek na nového mazlíka :wink:
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím,děkuji za ohlasy a zatím co výroba pár "vzorků" předních pevnostňáků na JK už běží :wink:
Dovolím si pochlubit se :redface:, synátor jezdí s grandem ZJ-5.9 a po ročním nátlaku jsem "podlehl" a spáchal pev.nárazníček s přípravou pro naviják i jemu.
výroba př.ZJ 044 (Small).jpg
výroba př.ZJ 024 (Small).jpg
výroba př.ZJ 028 (Small).jpg
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím :tožvitaj: tak jsem"spáchl" několik předních nárazníčků pro JK.
Jedná se vlastně o vylepšený klon nárazníku na mém JEEPu.Materiál je speciální pevnostní plech tl.4 a 3mm,povrchovka třívrstvý komaxit+vnitřek antikorozní vosk.
Hlavně si vyměnily místo SPZ a průvlak pro lano navijáku,který na spodní hraně, byl v hárdoffroadu dost zranitelný.
Na přání několika z Vás,sem stvořil i zapuštěné uložení pro origo mlhovky,což ze zámečnického hlediska byl excelentní oříšek :blb: a již to nemíním opakovat ani "kdyby pevnostňák zlatem vyvažovali" :cheche:
Odvodil sem několik verzí od ultra krátkého (pro nejtvrdší offrouďáky ) až po variantu s mlhovkama a bez možnosti instalace navijedla pro civilněji smýšlející estéty
Váha v dlouhé verzi je pod 25kg a "kraťas" kolem 20kg.
Víc na přiložených fotkách a samozřejmně nárazníky jsou záhy v inzerci...
JK-nárazníky 06.2012 005 (Small).jpg
JK-nárazníky 06.2012 006 (Small).jpg
JK-nárazníky 06.2012 012 (Small).jpg
JK-nárazníky 06.2012 021 (Small).jpg
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Standa »

Moc pěkná práce, kdysi jsem s kamarádem vyráběl pevnostňáky na TJ, takže si to dovedu představit.... :todáš: :todáš: :todáš:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Henry »

Zdarec Aleši,
hezká práce ... holt valaši sou kluci šikovný :todáš:
Nebudeš páchat třeba i zadní na TJ? Když už ho máš taky .... třeba bych se podílel na vývoji a přiložil ruku :wink:

tožtak

jo a kdyžtak pošli foto já ti hodím do inzerce, ale tady si to zvládnul ...
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od cihlík »

super Aleši, krásná práce!!!...a co takhle ten nejkratší s mlhovkama mezi šekly, jak to mívaj ameriky, to by nešlo? :wink: ....ja vím asi mě zabiješ :bit: :bit: :bit: ....a zadní pevňostňák s dvěma zabudovanými světly (mlhovka couvačka, případně směrovovými couvačkami) a případným nosičem rezervy tam asi nemáš co? :bit: :bit: :bit: ...jsem se jen zeptal :wink: ...ale jinak palec hore :todáš:
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od PETARDAK »

cihlík píše:super Aleši, krásná práce!!!...a co takhle ten nejkratší s mlhovkama mezi šekly, jak to mívaj ameriky, to by nešlo? :wink: ....ja vím asi mě zabiješ :bit: :bit: :bit: ....a zadní pevňostňák s dvěma zabudovanými světly (mlhovka couvačka, případně směrovovými couvačkami) a případným nosičem rezervy tam asi nemáš co? :bit: :bit: :bit: ...jsem se jen zeptal :wink: ...ale jinak palec hore :todáš:
Vraždit zatím nebudu :tožvitaj: :cheche: .Z mého pohledu, kraťas s mlhovkama by trošku strácel logiku hárd-off :blbost: ,neb už by nezbylo místo na integrovaný naviják ke kterému každý,dřív či později dojdem :todáš: a pro denní provoz mi naviják nad nárazníkem připadá příliš provokativní na "pomahače-chraniče".
Ale koukni na moje JK,i "dlouhá verze" je velmi úzká cca k vnitřní hraně kola... a v terénu obrys auta nezvětšuje,ale případné stromečky,křoví a vzrostlou trávu odklání pod kolo a "odhání" od řídicích tyčí a kloubů poloos....

A s výrobou série zadních na JK,se počítá tak srpen spíš září. Samozřejmě mlhovky i nosič rezervy je možno :cigarko: chce to jen, ozvat se předem a dohodnout požadavky na vzhled+doplňky a potažmo cen-offku :wink: .Při výrobě po jednom kuse by fak cena byla kosmicky jinde :nototo:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od cihlík »

no jde to usporadat i s navijakem i s mlhovkami :wink: a je to stale off http://www.jk-forum.com/modified-jk-tec ... ers-28587/ :wink: ....anebo neuvazoval jsi u tech dlouhych zahnout konce nahoru smerem k podbehum a ne to delat do roviny, aby tak nezavazely? http://www.rampagejeepaccessories.com/R ... mited.html
http://www.etrailer.com/Bumper/Jeep/Wra ... 0121076348 ....jinak do zadu by se mi libilo neco ve stylu http://www.americanfourwheeler.com/imag ... er_001.jpg
http://mudflaps.com/images/F32041113.jpg
ty jsou skvele :todáš: :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Harley »

Nezvedat konce!!! :fuj:
Aleši,pokračuj v dizajnu jak si začal,ten je super a originální.Proč dělat kopie něčeho,co už někde existuje.

No tohle je přímo votřesný!!! :fuj: :fuj: http://www.rampagejeepaccessories.com/R ... mited.html
Na to mám problém se jen podívat,natgož to mít na autě. To úplně kurví vzhled Wranglera.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od PETARDAK »

Marku,dyk sem Ti to psal :bit: mlhovky dovnitř = naviják nad nárazník = 1.na denní ježdění dráždidlo na orgány :blééé: a hlavně 2.zakrytého "půl" chladiče což taktéž nemusí být vždy zcela optimální....

A vzhled, je vždy věc osobního názoru a vkusu,za mně, než tuhle vopičárnu :fuj: http://www.rampagejeepaccessories.com/R ... mited.html
To už rovnou AEV který má samozřejmně design :todáš: a taktéž dvě ale:
-stojí 3x až 4x víc než moje nárazníky....
-váží min.2x-3x víc než moje... a přední pružiny Ti záhy poděkují :pako: a věřím že hlavně u "kraťase" ta váha na čumáku i "zamává" s jízdníma vlastnostma....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Harley »

Tak,tak :todáš:

Cihlíku,měnil si někdy žárovku v předním světlometu? Jestli jo,tak víš,že s vystrčeným navijákem bys řval jak tur ,než bys sundal masku. Ta je problém sundat i u AEV nárazníku. A bes sundání masky se k žárovce nedostaneš.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od PETARDAK »

[quote="Henry"]Zdarec Aleši,
hezká práce ... holt valaši sou kluci šikovný :todáš:
Nebudeš páchat třeba i zadní na TJ? Když už ho máš taky .... třeba bych se podílel na vývoji a přiložil ruku :wink:

tožtak

Zdravím a všem děkuji za chválu :redface:
2Henry, TJ ladím do podoby hárd-off a dle toho vypadají i extrémně minimalistické nárazníky které už jsou skoro hotové. Ale spáchat něco civilnějšího (tak koncem léta)není problém,šak to máš do NJ přes kopec, tož nekdy cinkni (tel.777 558 112) stav sa na kafe a neco vymudrujem :todáš:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: PEVNOSTNÍ NÁRAZNÍKY - výroba

Nový příspěvek od Henry »

PETARDAK píše:
Henry píše:Zdarec Aleši,
hezká práce ... holt valaši sou kluci šikovný :todáš:
Nebudeš páchat třeba i zadní na TJ? Když už ho máš taky .... třeba bych se podílel na vývoji a přiložil ruku :wink:

tožtak

Zdravím a všem děkuji za chválu :redface:
2Henry, TJ ladím do podoby hárd-off a dle toho vypadají i extrémně minimalistické nárazníky které už jsou skoro hotové. Ale spáchat něco civilnějšího (tak koncem léta)není problém,šak to máš do NJ přes kopec, tož nekdy cinkni (tel.777 558 112) stav sa na kafe a neco vymudrujem :todáš:
OK strýcu, budu na to myslet ... a kdyby si zase jel někdy náhodou okolo mne, tak neváhej ciknout ... taky ti najdu nějaké kafe
(mob. 602539161).

tožtak ogare, už se těším co z toho TJ vymazlíš ... :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů