Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od PET77 »

Ahoj vsem,

uz nejakou dobu prochazimi toto forum a nasavam informace o zivote s Wranglerem. Jelikoz bych jej chtel letos konecne koupit (konkretne 12" Rubicona Unlimited V6 3.6), zasel jsem si k dealerovi pro informace o specifikacich a testovaci jizdu. Ikdyz mistni dealer (Belgie) zjevne zadneho loni neprodal (snad par sahar s dieslem), tak informace ktere mi dal byly dost kuse a na radu otazek odpoved ani nenasel. No co pokazil dealer napravila testovaci jizda. Musim rict, ze me moc prijemne prekvapilo, ze Wrangler se da pouzivat i na normalnich cestach a dalnicich - moc jsem to neocekaval:-) Az tedy na tu naftu, ktera mi prisla dost nesnesitelne hlucna... Co me ale stejne celkem vadi a odrazuje od koupe je:

- Rubicon nelze objednat s kuzi (proboha proc, kdyz je na udrzbu lepsi nez latkovy potah?),
- nelze si priplatit ani za vyhrivani sedacek,
- nevim (a dealer to neni schopen potvrdit), zda jsou lateralni airbagy standardem - podle ceniku priplatit rozhodne nejdou,
- umisteni zadni RZ je naprosto debilni - uprostred pod zadnim kolem je extra nalitek, ktery couha dolu z narazniku, na kterem je ta RZ - ta se podle mne musi po prvni jizde v terenu urvat...

Z toho mi plyne, ze (mimo dalsich event. uprav) bych si to auto musel koupit a hned to odvezk k calounikovi na:
- precalouneni do kuze,
- dodelani vyhrivani,
- zrejme se rozloucit s bocnimi airbagy,
- obratem vymenit zadni naraznik,
- nechat predelat umisteni RZ na US styl.

U ojetiny bych s potrebou uprav a dodelavek pocital, ale pokud si chci koupit novy?!

Taky jsem zvazoval import z US, kde to vse je uplne vpohode specifikovatelne, ale cenove mi to vychazi (zatim jen pres kalkulacku na strankach Denker) o zhruba 170.000,- draz, nez jsem jej schopen poridit tady.

Reknete mi, lze tohle nejak rozumne resit, nebo mam radeji na Wranglera zapomenout...?
Predem diky!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Harley »

Zkus jinýho prodejce. Kůže by měla bejt k dostání i u EU verze.I u US je příplatkem. Jeep to rozhodně nabízí i v dodatečným příslušenství.
To samý i vyhřejvání.
Nevím co jsou "laterální" ale jestli tím myslíš boční aerbagy,tak ty už jsou standartem několik let. Mylslím že ani nejde navolit verzi bez nich.To šlo někdy od 07 do 09 nebo tak nějak.Já je nemám u 07.

Zadní nárazník jinak nevyřešíš,než výměnou za US verzi,pokud nechceš pevnostní. EU verze má fakt nesmyslně SPZ a díky ní ještě hloupějc tažný. Předělání na US je jednoduchý,nic se nevrtá,neřežě. Jen potřebuješ US nárazník a držák SPZ. Má to jeden negativ. příjdeš o mlhovky,který US verze nemá.
Druhá,levnější možnost,tu přečuhující část uříznout a zbytek zaslepit. Pak dát držák SPZ na bok .Tím zůsatnou mlhovky.
Víc než předělání zadního nárazníku by mě vadil nárazník přední,kterej je neobyčejně ohavnej v EU variantě.Ten jde jen a pouze vyměnit.Tam řezání nepomůže.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Harley »

zatim nepotvrzen-PET77 píše:
Reknete mi, lze tohle nejak rozumne resit, nebo mam radeji na Wranglera zapomenout...?
Predem diky!
Jak zapomenout? Máš jinou možnost jinýho auta,který Ti nabídne ve svý kategorii tolik,co Wrangler???? Mě žádný nenapadá. Takže to co řešíš,jsou věci docela malicherný. Taky bych na nich trval,ale dá se jich dosáhnout i jinou cestou,než přímo při koupi novýho auta.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od PET77 »

Ahoj Harley
a diky moc za reakci!
No ta kuze do rubicona v BE fakt nejde, jen do sahary. Koukal jsem do DE a je to stejny. Doporucil bys nejakyho dealera v CZ (idealne Praha a okolo), ktery je v tomhle flexibilnejsi?
O naslednem precalouneni bych asi i uvazoval, akorat si nejsem jist, zda a jak je to jednoduchy s tema bocnima airbagama - ta kuze prece musi byt nejak extra perforovana nebo tak neco, aby "povolila" az ten airbag praskne, ne?

P.S. Taky mi prijde dost nahouby zadni lavice - je desne strma a na delsi cesty nepohodlna. Tak doufam, ze i tu bych vymenil za neco modernejsiho, ktera by sla treba trochu sklapet nebo tak neco. Kdyz uz to umi i Pajero, tak proc ne Wrangler?!
Honza1

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Honza1 »

zatim nepotvrzen-PET77 píše:Ahoj Harley
a diky moc za reakci!
No ta kuze do rubicona v BE fakt nejde, jen do sahary. Koukal jsem do DE a je to stejny. Doporucil bys nejakyho dealera v CZ (idealne Praha a okolo), ktery je v tomhle flexibilnejsi?
O naslednem precalouneni bych asi i uvazoval, akorat si nejsem jist, zda a jak je to jednoduchy s tema bocnima airbagama - ta kuze prece musi byt nejak extra perforovana nebo tak neco, aby "povolila" az ten airbag praskne, ne?

P.S. Taky mi prijde dost nahouby zadni lavice - je desne strma a na delsi cesty nepohodlna. Tak doufam, ze i tu bych vymenil za neco modernejsiho, ktera by sla treba trochu sklapet nebo tak neco. Kdyz uz to umi i Pajero, tak proc ne Wrangler?!
Kůže doobjednat jde, ale rozhodíš si balíčky výbavy a vyjde tě na cca 150 tis., takže nesmysl. Já to řešil po dohodě s prodejcem přečalouněním, auto mělo kůži již ve faktuře, takže je i obsaženo v pojistce. To je důležité, když budu někde stát bez dveří a nějakej ocas mi to pořeže. Airbagy v sedačkách nejsopu problém, to už umí každý čalouník. Ostatní věci jsou fakt prkotiny, jak píše Harley. Dozadu zkus implantovat sedačky z Bentleye... :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Harley »

Prodejce tady Ti neporadím. Já auto nekupoval nový.Zkušenosti má třeba Honza.a jak píše,nějak to jde. Těch stopade je fakt raketa.V USA to příjde asi na 900Usd,při objednávce novýho auta. Honzovo přečalounění jsem viděl a je to perfektní práce na úrovni fabriky. Nicméně,existují i firmy v USA,který prodávají kožený přečalounění(né jen potahy) na JK a můžeš si naporoučet ,barvu,kombinaci i typ kůže.V cenách nějak do tisícovky USD.Třeba od firmy Katzin,která ty kůže dělá i přímo pro fabriku Jeep. Na boční aerbagy samozřejmě myslí.
Ta zadní lavice,no nevím. Mě to divný nepříjde,nesedím tam. Udělat s tím nic asi nepůjde .V sedače je středovej pás a narušil bys jinou sedačkou funkci pásů a bezpečnost. Ber to tak,že Pajero není offroad ale SUV a Wranglere je teréňák,tak některý věci musíš brát a co je tam příjemnýho a pohodlnýho,jako velkej bonus ,kterej není běžnej u takovýho typu auta.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od PET77 »

Ad Honza)
To precalouneni Ti poresil rovnou prodejce? Me to tu takto nabizeli, ale kvalitou praci v BE moc nadseny nejsem, tak se bojim, abych pak nelitoval. To uz mi prijde sikovnejsi objednat rovnou ty hotove potahy ala Katzkin... Btw. kdyz jsem koukal na origo us stranky, tak tam se nechaji naspecifikovat i sedaky s lepsim bocnim vedenim! Musim, rict ze tak tlustej, abych v tech se co standardne daval neplaval, zatim nejsem, takze skoda, ze pro EU nejsou k dispozici...

Ad Harley)
No ja to auto hodlam pouzivat jako primarni rodinny auto s tim, ze se v nem clovek musi byt schopen presunout 950km vkuse. Takze resim i veci, ktere Ti asi prijdou smesne...:-)
Jo a poradis mi kde pak nasledne sehat sadu na predelani umisteni/osvetleni RZ pod svetlo nalevo - aka US?


At tak ci onak, sice prijde trochu ulitly, koupit novy auto a jeste nez zacnu jezdit si tam samo domo dodelat x veci (kuzi, vyhrivani, orezat zadni naraznik a premistit znacku...), ale asi to nakonec dam:-)

Kazdopadne diky panove za informace, jsem prekvapen, jak malo o Wranglerech vi sam prodejce - clovek si vsecko musi zjistit sam...
Honza1

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Honza1 »

Já si tím prošel taky. Přišel jsem do prodejny, uviděl wranglera a objednal ho. A to jsem ještě nevěděl, jak bude vypadat, protože se akorát pekl nový model. 6 měsíců jsem se těšil a pak teprve začal zjišťovat, co jsem to vlastně koupil. Představa, že je to hotové auto byla dost naivní. Už na něm makám rok, a teprve se to začíná blížit, ale konec v nedohlednu. Ale zas se nenudím :nototo: A doma říkaj: Kdo si hraje, nezlobí. Tak hodně štěstí!!!!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Harley »

PET77 píše:Ad Honza)


Ad Harley)
No ja to auto hodlam pouzivat jako primarni rodinny auto s tim, ze se v nem clovek musi byt schopen presunout 950km vkuse. Takze resim i veci, ktere Ti asi prijdou smesne...:-)
Jo a poradis mi kde pak nasledne sehat sadu na predelani umisteni/osvetleni RZ pod svetlo nalevo - aka US?


At tak ci onak, sice prijde trochu ulitly, koupit novy auto a jeste nez zacnu jezdit si tam samo domo dodelat x veci (kuzi, vyhrivani, orezat zadni naraznik a premistit znacku...), ale asi to nakonec dam:-)

Kazdopadne diky panove za informace, jsem prekvapen, jak malo o Wranglerech vi sam prodejce - clovek si vsecko musi zjistit sam...
Já mám JK jako jediný,rodinný auto,který používám doslova denně. Nemám ho jen na občasný víkendový poježdění.
Držák SPZ na bok,koupíš normálně u prodejce Jeep (nebo tam kde prodávají ND na US auta)jako ND pro US verzi. Není to ani drahý.

Mě třeba vůbec nepříjde ulítlí hned něco předělávat na fungl novým autě.Naopak! Vše se dobře montuje,je to čistý a nezarezlý. Já sem an tohle zvyklej ze svý práce,kdy běžně prodám zákazníkovi a nebo on si přiveze ještě nejetý HD a já ho celý rozeberu a v lepším případě použiju je rám a motor a vše ostaní předěpám a dám jiný díly. Někdy se dotkne úprava i toho rámu a i toho motoru. Jak bys chtěl dosáhnout něčeho,co se běžně neprodává??? Stejný je to i tady u Jeepu. Naopak můžeš být rád,že existuje stovky firem,který Ti nabízej alternativy na individuální úpravy a změny,který budou ušitý přesně dle Tvých představ a potřeb. Jiná značka auta v tomhle segmentu Ti takovou pestrost nenabídne a už vůbec Ti nenabídne ani to v základu,co Wrangler. Snad ještě LR Defender. Ale to už je auto až moc pracovní a luxus,který může mít Wrangler je u něj těžký dosáhnout.

Možná se Ti zdá,že mluvím u Wrangleru až moc zažraně ale koukni se na to objektivně a postav vedle JK Unlt. všechny jeho konkurenty a porovnej . Moc jich není . Defender a MB "G" . Jakýkoliv jiný auto není srovanavatelný. S toho prostě musíš vycházet .
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Harley »

PET77 píše:Ad Honza)
Kazdopadne diky panove za informace, jsem prekvapen, jak malo o Wranglerech vi sam prodejce - clovek si vsecko musi zjistit sam...
Dokud budou v autosalonech prodávat teplouši v oblekách s kravatou a po práci odjíždět domů jinou značkou auta,než kterou prodávaj,tak se nikdy nic o produktu co prodávaj,nedozví.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od PET77 »

Ok panove:-)

No ono ani dodaci lhuta neni moc zazracna, vyhrozuji ze 5-8 mesicu, tak uvidime jak to vse dopadne.

Pokud uz jsi kazdopadne Harley mluvil o tom srovnani, tak do terenu, kterej je v EU "bezne k dostani" se vysplha docela hodne aut (viz Youtube), ale zadne nema to charizma co Wrangler. Ja sam jsem spis na veteransky auta, to co se dneska prodava, nema vubec zadny charakter. U Wranglera dost ocenuji prave tu vizuelni tradici, na ktery setrvava...

Tak drzte palce, at to vsechno dopadne a at se jeste letos svezu:-)
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Harley »

Já nemluvil o průjezdnosti terénem . To nakonec je spousta aut v kategorii SUV,který toho v továrním provední projedou víc,než ten Wrangler, ale srovnával jsem jen auta který jsou ve stejný kategorii jako Wrangler ,v kategorii Offroad.A ani mezi nima jsem nehledal výhody v terénu jen co nabízí při koupi.Cena,komfort,variabilita ale i ten image a jistou historii pod.

Rozhodně držím palce a dobře kup! :todáš:
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od PET77 »

Harley píše: nakonec je spousta aut v kategorii SUV,který toho v továrním provední projedou víc,než ten Wrangler,
hmm, to mne taky tak mimochodem napadlo, proc si vlastne kupovat wranglera/off-road, kdyz podobny vykony uz dneska nabidne kdejaky SUV a to v o dost pohodlnejsim baleni...:-)
Honza1

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Honza1 »

PET77 píše:
Harley píše: nakonec je spousta aut v kategorii SUV,který toho v továrním provední projedou víc,než ten Wrangler,
hmm, to mne taky tak mimochodem napadlo, proc si vlastne kupovat wranglera/off-road, kdyz podobny vykony uz dneska nabidne kdejaky SUV a to v o dost pohodlnejsim baleni...:-)
Tak o tomhle bych se tu být tebou nerozepisoval :down: :down: :down:
Jsi na JWC fóru. Již na začátku čti, že Wrangler není jen auto... a o tom to je... to ti žádný sebelepší SUV nedá, když někam přijedeš bez střechy a dveří, všichni z Q7 a pod stahují ocas a klidí se z cesty :blééé:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Wranglera reloaded - problem se specifikaci

Nový příspěvek od Standa »

:todáš: :cheche: :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti