Baterie OPTIMA

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Fanda

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od Fanda »

přípojuji se do diskuze
baterie OPTIMA vydržela přesně 2 roky +2 měsíce.
Již NIKDY více.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od Jirka »

No nevím... já měl jednu modrou ještě v YJ. Měl jsem ji 4 roky, dvakrát se podařilo ji komplet vybít, vždy bez problémů nabita, pak šla s autem ještě pryč.

Teď mám žlutou, točí sedmým rokem, naprosto bez problémů......................
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od Henry »

Přátelé, potvrzuji zkušenost s Jirkou ...
žlutou mám již v druhém TJčku více než šest let ... 2x jsem ji vybil vlastní vinou do mrtě na 6V a znovu nabil
sem tam naviják, expedice, 14 dní lednička v kuse ve 40C teplech, spousta elekroniky v autě, 2 koncáky na zvuk, vysílačka a další blbosti, však mě znáte ... a baterie zatím jede. Neříkám, že je již ve 100% kondici ale jede.
Takže problém je ve špatném režimu nabíjení zejmena u JKček, kdy dochází k přebíjení a při delších trasách k přehřátí a vytečení až skoro explozi baterky.
takže tak bych to viděl čus
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od Harley »

Harley píše:Mě v Grandu vydržela dva roky. A to nikdy jsem jí nevybil(což Optimě by nemělo vadit) a ani jsem jí nezatěžoval třeba navijákem. Novej majitel auta jí pak musel párkrát dobíjet až vydechla úplně. Ale musí se nechat,že naní auto startovalo dokonale.
JaneK
malej kecal
Příspěvky: 30
Registrován: 15 úno 2013, 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od JaneK »

6 let na mesic presne. Rok stala, 5 let makala. Chcipla o pulnoci u pumpy, po 400km nepretrzite ceste. Odesla tise, najednou a bez zbytecnych problemu. Jen si trochu psoukla po prevarenych bramborach. Zrejme pro snazsi identifikaci zavady. :todáš:
Nahrazena zase zlutou. Opet ji verim :wink:
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od Vojta »

To, že Optimy v JK odcházejí , je podle mě tím, že jim je horko. Režim nabíjení je v pořádku, kontroluji ho průběžně dig. voltmetrem zastrčeným v konektoru zapalovače. Napětí OK. Ale kontroluji i teplotu baterky sondou teploměru pod ní, a v létě má moje baterka Varta 60st i víc. A Optima je v originále ještě víc nacpaná do držáku a obalená takovým hadrem, tak je možná ještě teplejší, nevím, když jsem ji tam měl, tak jsem jí teplotu ještě neměřil.
JaneK
malej kecal
Příspěvky: 30
Registrován: 15 úno 2013, 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie OPTIMA

Nový příspěvek od JaneK »

Dobijeni je v poradku. Voltmetr mam stale na ocich a konecne napeti je 14,8V ani o setinu vic. Kalibrace a porovnani pres OBD. V papirech od Optimy je mezni napeti uvedeno do 15V. Na teplomer cekam jiz 3. mesic , cinan nema cas. Pak bude k dispozici i teplota. Kapotu mam Ventilovanou, co vic pro to udelat. 6 let mi nepripada na dnesni dobu malo. Ovsem 7200,- za baterku take ne.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host