Otevřený vzduchový filtr

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Krtek »

Ahoj. Pro dobré zkušenost s KN filtrem na TJ jsem se rozhodl pořídit totéž i na JK 2,8 CRD. Bohužel jsem narazil. U KN jsem na diesel nenašel nic. Našel jsem něco od Greenu. moc se mě ale nezdá ten tvar.

http://tuning.autodoplnky.cz/filtry-gre ... s107705729

Máte někdo zkušennost s otevřeným filtrem na 2,8 CRD?
Díky za radu
Dr.Ti.

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

U dieselových motorů v tom velký přínos nevidím... a navíc je tedy jasné,že bahno a brody už jezdit nebudeš :tožvitaj:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Radek 66 »

Ale japato :bit:
Mluví o filtru, ne o sání tedy ne FIPK :wink:
KN ho dělá, má číslo 33-2364
A zdá se, že je stejnej jako pro benzín 3,8
:tožvitaj:
Přílohy
33-2364.jpg
Dr.Ti.

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Tak to jsme si nerozuměli :pako: , já měl na mysli sání, tedy FIPK,tam opravdu nijaký smysl pro diesel nevidím,samotný filtr KN samozřejmě svoje výhody má,především trvanlivost při správné údržbě a pak i úsporu. :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Harley »

On to Krtek nešťastně nazval.Jen vložka do filterboxu není otevřený filtr nebo sání.Je to jen volněji propustný filtr.
Vložka má jistě plus ale jen pro praktičnost údržby a po pár vyprání i ekonomiku.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od meett »

on krtek je poslední dobou nešťastnej celej :cheche: :cheche: :cheche:
filtr do krabiček .... :fuj: :fuj: :fuj:
jestli to nemá posunutý víc došikma od tý haubny :cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Tom »

benzinovej filtr je jinej od ropáka! Tak jak to je popsaný u toho Greena, tak by to mohlo být ok. Schema je pouze přibližné! Mě osobně ale KN a podobný pro ropáka nedoporučovali, hlavně kvůli tomu, že je nadměrně zatížená váha vzduchu a rychleji odchází... nárůst výkonu u ropy neznatelný...
to mé poznatky a proč ho nemam...
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od Radek 66 »

Aha.
No já čerpal tady kde ho inzerují pod stejným číslem.
http://www.racimex.de/content/de/quickf ... zeigen.y=6
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím :tožvitaj: ,ani na origo stránkách http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx motor D 2.8 pro JK neznají tudíž K&N filtr se nedělá, jinak souhlas s TOMem :todáš: impregnovaný(mastný) filtr může u "diesla" napáchat víc škody než užitku.
FAJER

Re: Otevřený vzduchový filtr

Nový příspěvek od FAJER »

len velmi nerad to pisem a obzvlast s ohladom na moje vlastne odporucania....
odporucil som mnoho mnoho znamim KN filtre aj cele FIPK., ako na GAS tak aj na DIESEL,
po niekolko x skusenostiach v VW a AUDI, a posledne aj mojeho vlastneho DIESEL motora mam hotovu hruzu s pouzitia KN.
Neveril som a tak som teda pobral k praxi mechanika co toho ma podstatne viac za sebou ako ja .
Brachovia Janko a Miro KUCERKOVCI s TN .. najprv som neveril a potom som to uvidel na vlastne kukovadla.
Filter prepusta vacsie castice a pri preplnovanych motoroch , ktore dokazu cez filter prervat aj znacne vacsie zrno ako origo filter, nasleduje "opieskovanie" lopatiek turba a jeho nasledna destrukcia., take to odfukovanie.
na vlastne ociska som ocumoval niekolko motorov OOOO a ich turba, a nakoniec aj moje chudatko TOURAN 2.0PD.
Smutne konstatovanie ; KN je sice fajn (je to otvorenie prietoku citit najma v nizkych otackach) ale zivotnost turba (a pravdepodobne aj motora) skracuje cca o 30 a viac perc..
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů