ESP

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Honza1

ESP

Nový příspěvek od Honza1 »

Včera jsem trochu blbnul v terénu a vymet jsem v rychlosti větší díru pravým předním kolem. :blb: Zbytek odpoledne v pohodě, na silnici při rovné jízdě máml pocit, že mám volant natočený doleva, ale auto nikam netáhne ani po puštění volantu. Ale asi po 20km mi začala trvale svítit kontrolka ESP, takže asi nefunguje. Auto jede, ale nemám z toho dobrý pocit, nevíte co s tím? :nototo: Díky
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

Narovnej volant aby byl na 100% rovně při jízdě rovně. Jak budeš moct,tak na geometrii a srovnat to,co se hlo a co způsobilo pootočení volantu.Aby si měl funkční ESP tak zatím sám narovnej volant,sice geometrie bude stále rozhozená ale nebude na Tebe nic svítit.
Volant na střed se dá narovnat jednoduše,patnácka klíč a povolit dvě matky na štelovacím rukávu tyče řízení.
ESP je momentálně ve stavu nouze a "odpojený" .To se stane vždy,je-li delší dobu volant při jízdě rovně mimo střed.
Honza1

Re: ESP

Nový příspěvek od Honza1 »

Tak díky, hotovo. Po geometrii je už zase vše jak má být. :hopsa: :hopsa: :hopsa:
Vojta

Re: ESP

Nový příspěvek od Vojta »

Včera po jiízdě asi 50km po různých silnicích , na mě u chuchelského závodiště auto cinklo gongem a rozsvítila se kontrolka ESP/BAS a symbol auta ve smyku. Ten můžu vypnout tlačítkem vypnutí ESP. Kluci, co mám s tím dělat? PROCAL modul mám, volant je (po liftu) srovnaný už dávno, asi před 20 000. Udělalo to poprvé a nechce to samo zhasnout. Dík za rady, do servisu se mi po zkušenostech moc nechce...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

Vyvolej důvod závady . Tipuju na nějaký špatný senzor v kole.

Jinak ESP tlačítkem vypnout nelze.Jde jen omezit .
FAJER

Re: ESP

Nový příspěvek od FAJER »

tak tak, a ked uz si myslis ze je vypnute a mozes robyt s autom co xces, tak zrazu sa rozhodne ESP zasahovat do -tvojeho programu :-) ., proste nieco ako manzelka..
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

Mám extra vypínač na komplet ESP systém.Pak jde driftovat a nebo dělat donaty. :todáš: :cheche:
FAJER

Re: ESP

Nový příspěvek od FAJER »

napodobna tema je ABS pri zjazde po mokrej luke.. ty chces brzdit a ABS nechce.. cela ta elektronika v aute mi tak trochu pripomina manzelske spoluzitie :cigarko: , skoda ze doma nemozem vytiahnut poistky ....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

:cheche: :cheche: :todáš:
Vojta

Re: ESP

Nový příspěvek od Vojta »

Tím tlačítkem vypnu (a zase zapnu) jen ten symbol smyku, písmena ESP/BAS svítí dál. Kdyby to byl senzor v kole, svítila by asi i kontrolka ABS, to už jsem se na webu dočetl. Takže by to měl být senzor na volantu. Kola jsou nafouklá snad stejně, volant je rovně, tak nevím. Chybový kód (vyvolání klíčkem) žádný , píše to jen čárky na displeji (-----). V servisu na to budou koukat jak puk. Stejně jak na zakódovaný rádio.
FAJER

Re: ESP

Nový příspěvek od FAJER »

to musis jet do JEEP servisu ne do VW...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

Jj. Né všechny chyby se dají na palubě vyvolat. Jdou jen origo diagnostikou Star Scan,kterou se dá dostat do jednotlivých sekcí a příčinu najít.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od meett »

jestliže nemáš hnutej volant, tak by to mohla bejt nesouosost náprav přední/zadní.
Mně se to prvně objevilo když jsem měl utrženej domek na panthatce na zadní nápravě.
Koukni na zadní nápravu a na to jestli tam nemáš nějakou anomálii, na domečkách a prostavcích na panhartce. píšeš že máš lift.
Vojta

Re: ESP

Nový příspěvek od Vojta »

No lift tam je, tak 3,5" (Tlustší péra vepředu a podložky všude). A kola 315/70-17 (=34,6"). Ale je mi divný, že to asi 28 000 km nebo možná víc, kolik mám najeto, udělalo poprvé. Za jízdy pršelo, to by napovídalo na senzory (myslím ty Hammondky na kolech) , ale to by zase svítilo i ABS. Nápravy se zdají opticky v zákrytu, vyhrál jsem si s posouváním panhardky vzadu, je tam mezikus, ten vycházel zase moc, tak nakonec tam jen je a není využitý. Zkusím panhardku zavěsit pro změnu na něj. Chtělo by to štelovací, to je mi jasný, ale kdžy to dalo pokoj takovejch kilometerů....
Budu laborovat a dám vědět. Doufám, že to když tak zhasne samo, nevím.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Krtek »

Ahoj. Moje osobní zkušenost je že kontrolka ESP/BAS nezhasne automaticky po vyrovnání volantu ale až po ujetí několika km s narovnaným volantem. Pokud se k tomu přidá i ABS tak je to většinou špatným ložiskem v kole. Jinak když půjdeš na diagnostiku tak se dá nahrát nulová poloha volantu při jakékoliv jeho poloze a kontrolka zhasne. Hlavně by ale dokázali odečíst kde hledat nějakou chybu.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů