ESP

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Honza1

Re: ESP

Nový příspěvek od Honza1 »

Krtek píše:Ahoj. Moje osobní zkušenost je že kontrolka ESP/BAS nezhasne automaticky po vyrovnání volantu ale až po ujetí několika km s narovnaným volantem. Pokud se k tomu přidá i ABS tak je to většinou špatným ložiskem v kole. Jinak když půjdeš na diagnostiku tak se dá nahrát nulová poloha volantu při jakékoliv jeho poloze a kontrolka zhasne. Hlavně by ale dokázali odečíst kde hledat nějakou chybu.

Já to právě prodělal :kaficko: 40 tis, cca 30 tis s liftem a 33 kolama + podložky, odešlo čidlo ABS a přestalo fungovat kdeco z podpůrných systémů. Diagnostika v servisu povídá: špatné čidlo ABS levé přední kolo. Realita povídá: po zvednutí auta vůle na kole cca 2cm tam a zpět :cheche: Tak jsem zas pár dní jezdil Seatem :cheche: :cheche: Teď už je to cajk, čidlo šlo na záruku, kompletní náboj na mě ( po posledním incidentu se stabíkem jsem na černé listině ) To jen tak, aby se vědělo :todáš: To jsou tresty za vypěknění auta, ani tolik nemrzí, víc jsem nezkousával ten stabík, tam je ta vina víc diskutabilní.....
Vojta

Re: ESP

Nový příspěvek od Vojta »

Tak kontrolka zhasnuta u Srby za 1100,- , to ujde, vše bylo prý v pořádku- symetrie natočení volantu a střed čidla.
Tak se uvidí, kdy se to zase rozsvítí. Geo se zdá být OK, uvidíme.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

A Ty jsi nezkoušel vymazat paměť ProCalem?
Vojta

Re: ESP

Nový příspěvek od Vojta »

Správná připomínka, Harleyi. To bylo jediné, co jsem nezkoušel (a drbu si za to hlavu), protože Procal mám v Praze a byl jsem zrovna mimo Prahu, a zapomněl jsem si ho doma. Myslím si ale, že Procal smaže jen ty chyby, co se jejich kódy objevují na displeji. Nevím. Alespoň na US fórech jsem našel, že Procal tuhle chybu neřeší. Pokud se to zase objeví, vyzkouším to, ale asi to nepůjde. A jel jsem zrovna kolem Srba servisu na Jílovišti a tak jsem to tam uhnul (a předem se objednal na jejich webu) , bylo to za chvíli, mezitím jsem si prohlídl auta tam vystavená. Celkem dobrej přístup tam, chovají se podle mne lépe než na Chodově, kde mě hned, když viděli auto, vyfakovali ze záruky za úpravy.
U Srby smazali chybový hlášení a přitom nesmazali moje nastavení Procalem, jako velikost kol a ,,poloviční" denní svícení na 6V. Tak proto si myslím, že nastavení Procalem neovlivňuje tu paměť chyb kdesi uvnitř řídící jednotky. Zrovna tak jsem zkoušel odpojit baterku na noc a to taky nic nesmaže.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP

Nový příspěvek od Harley »

No ,já mám taky pocit,že to smaže jen chyby co jsou pod kontrolkou MIL.
LUKI

Re: ESP

Nový příspěvek od LUKI »

offroad esp a abs nepotřebuje to je muj názor mám to odpojené :wink:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů