Disky JK

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Dr.Ti.

Disky JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Design disků je individuální veličina,nicméně bych si dovolil nabídnout foto nových disků na svém JK.
Pro možnost srovnání foto s origo disky a v novém

AEV Pintler Argent disk 17, 4/2011
Rozměr 17x8,5 ET +10mm.Rozteč šroubů : 5x5" (5x127mm).Tento Argent disk má tmavý kouřový lak
Disky byly zakoupeny u : offroad.strakonice@centrum.cz.
Naposledy upravil(a) Dr.Ti. dne 14 led 2012, 16:06, celkem upraveno 1 x.
Honza1

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Honza1 »

Disky jsou moc pěkný. Máš tam ještě podložky, nebo ET + 10 stačí?
Dr.Ti.

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Originál disky Jeep mají ET + 44, takže jsem to řešil doral podložkami 35mm a s pneu 245 byly tyto zároveň s lemy. Nyní při ET disků +10 jsem podložky sundal a výsledek je přibližně stejný. Takže se ukazuje,že pro JK je optimum disk s ET +10,anebo je nutno použít zmíněné podložky 35mm,jinak jsou kola utopený,což je sice praktický,ale škaredý....
Dr.Ti.

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Ještě k těm AEV diskům, nemaj tlakový snímače,nový stojí 1700 bez DPH a původní z Rubicon disků nelze použít,takže jsem tam nechal pouze norm ventilky
ovšem!! akusticky i vizuálně na displeji hlásí chybu tlaku v pneu,díval jsem se na US forum, taky to tam řešili-prý to ničemu nevadí,ale lze to prý ProCal modulem vyrušit, takže, když dáš nový disky u JK,tak musíš koupit i nový tlak snímače anebo počítat s hlášením chyby, v reálu zazní po nastartování tón a poněm několikrát problikne ikonka chyba pneu,která pak trvale svítí.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Harley »

Jo,Procal tohle opravdu řeší.Buď můžeš změnit hodnoty a nebo to vypnout. Stejně je to k ničemu.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Tom »

:blbost: mam stejný AEV disky na autě a namontovaný original čidla. Vše bez problémů, tak jak udává výrobce! Naopak, já měl problém, že jsem nechal disky obout a když jsem je chtěl dát na auto, uvědomil jsem si že nemaj čidla. Takže objednat nový čidla (drahý jako prase) a znova zout a obout... pakárna
Dr.Ti.

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Snímače tlaku ,který jsou na originál Rubicon diskách,nejde použít na AEV disky,protože je nelze k diskům přichytit protikusem,jsou jinak/ty snímače z Rubicon disků/ přichyceny,než běžný univerzál tlakový snímače Jeep,který bych musel koupit a dát je do AEV disků,což jsem vzhledem k ceně neudělal.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Tom »

žeby tvůj Rubi měl jiný snímače než můj Rubi?.... kupoval jsem origo snímače na můj Rubi a dle ohledání jsou stejné jako ty co mam na první sadě... pevný, kovový tělo ventilku s převlečnou maticí.
to jsou věci, po dvou deci...
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Radek 66 »

Nevím jak u JK ček, u WK ček je asi víc druhů, ale zase tvarově stejný.
Navíc bývalo pro USA 315 MHZ, pro evropský grandy bylo 433 MHZ
Přílohy
tpms_56029359.jpg
tpms_56053036.jpg
tpms_68001696.jpg
tpms_68001698.jpg
tpms_wk_03.jpg
Dr.Ti.

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Asi to bude tak,že na Rubicon kolech model 2010 budou ty tlakový snímače jiný, poněvadž právě ta převlečná matice tam chybí,takže se musejí koupit universal tlakový snímače pro Jeep viz obrázky, který tu matici mají, ale cena je kolem 1700,- bez DPH za jeden, což se mi opravdu dávat nechce,takže raději toleruju ikonku (!).
Honza1

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Honza1 »

Tak Mango-Tango je už taky in black, podle vzoru Harleye :hopsa: . A trošku větší kola od Petarďáka. Tak uvidíme, jak to bude fungovat. :wink:. Jo a dnes jsem objevil díru ve výfuku, jen tak mimochodem :cheche: .
Přílohy
DSC03183.JPG
DSC03188.JPG
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Harley »

:todáš: :todáš: :todáš: :todáš:

A není tam ta dírka schválně? Na odtok kondenzátu?
Dr.Ti.

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

AEV Pintler 17"-ky získávají,jak vidím, další příznivce. Lze k nim objednat tenkostěnný ořech /vstupní otvory pro matice v disku jsou malé a běžný klíč se nevleze/ a rovněž tenkostenné bezpečnostní matice-vše u AEV zastoupení v Pha.
jiras

Re: Disky JK

Nový příspěvek od jiras »

Potřeboval bych poradit zda se dají někde sehnat kola pro comp 7069 Potřebuji vyřešit problem ,koupil jsem pneu v 16" na rubicona 2011 plechové disky,při montáži nešly nasadit ,mam totiž zesílené,větší přední brzdy.Vše jsem řešil podložkama.Ta kola od pro comp mají menší et 11 a jsou podle mého gusta.Nemusel bych použít podložky. S nákupy v us nemám žádné zkušenosti mám katalogy od quadratecu ,tam je mají . Nevím jak je to s cenou za dopravu a clo . poradťe dík.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky JK

Nový příspěvek od Harley »

Spoj se s PetrF ze Strakonic.Tímhle se zabejvá.Dováží dly na Jeepy od spusty značek a i prodejců jako třeba Quadratec.
http://www.us-car-service.cz/
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů