JK, model 2011, tahání přívěsů

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Honza1

JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Honza1 »

Tak si musím začerstva postěžovat na moje lapálie s novým autem. Vloni v Červenci jsem zjistil, že potřebuji nové auto. A že to bude Wrangler, na sebe nedalo dlouho čekat, k offroadům mě to táhlo vždy, začínal jsem se starým Pajerem, a přes pár doublecabů jsem se doatal až k Wraníkovi. Mám vždy dvě kritéria: auto mě musí "chytit" a musí utáhnout přívěs alespoň 3t. Takže jsem prolezl salóny a zamiloval se, první část splněna. Prohlížím katalogy, technické listy, jsem nadšen, JK unlimited v Dieslu utáhne 3,5t, rozhodnutí padá. Navara jde do světa a já hrdě nesu akontaci do prodejny. Pane, vydržte pár měsíců, bude nový model, hezčí, tišší, silnější, pohodlnější, dí prodejce. Nechávám se zlákat a objednávám nový model, prý koncem Října, nebo v listopadu budu sedět šťasten za volantem. OK, začínám se těšit. Čas plyne, konec listopadu, auto pořád nikde. Nebojte pane, už je na lodi, do vánoc je natuty tady, na horách si užijete legrace s Jeepem. Zkrátka a dobře, přebíral jsem koncem ledna. A jéje, kdepak je asi objednaná plátěná střecha? My vám to neřekli? Nový model má v eurobalíčku co jste objednal místo střechy navigaci, alespoň se neztratíte, tak nebuďte smutný. Aha. K oboustranné spokojenosti vyřešeno doobjednáním střechy za rozumný příplatek. A co technický průkaz? Ten ještě nemáme, musí se homologovat plátěná střecha, tady máte naše značky, ty jsou ještě lepší. Bude to do konce týdne. Takže další 2 měsíce jezdím se značkami od dealera. A teď to konečně přijde. Dnes mi byl slavnostně odevzdán TP, typový list tažného a já vesele uháním na magistrát. Technik potvrdil US rozměr značky a já fasuji opravdový AMERICKÝ rozměr, to bude paráda, značka pod světlem, jak to má být na správném autě ze zámoří. Přebírám TP se zápisem, kontroluji údaje, a pokouší se o mě první infarkt. Můžu táhnout přívěs až 2,5t, paní s tím prý nic neudělá, je to předce v TP, a prý to stačí. Že mám doma 3t. vlek, nikomu nevadí. Rozhořčeně volám prodejci, diví se stejně jako já. Volá na zastoupení FIAT, a přichází zpráva: Model 2011 dle nových norem utáhne o tunu míň. A basta. V katalogu to prý ještě nestihli změnit. Možná vám to připadá jako prkotina, ale mě je v tu ránu auto k ničemu, jen na super projížďky v terénu. Taky dobrý, ale milion v tahu a abych sháněl další auto na tahání přívěsů. Tak jsem podal reklamaci na matení spotřebitele, a jsem zvědav, jak to dopadne. Sorry za dlouhý příspěvek, ale ještě jsem toho plný.
P.S. V rámci objektivity musím uvést, že prodejce auta je celou dobu velmi vstřícný a pomáhá mi jak může řešit průsery dovozce.
Dr.Ti.

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Max hm přívěsu pro TJ 2000kg a pro JK 3100kg, pro JK 06-dosud tohle platilo, takže informace o max přívěsu do 2,5 t je novum,který nemají uvedený ani firmy,který katalogově dělají TZ pro Jeepy.
Pro tebe tedy nepříjemná novinka,ale pokud to je takto uvedený v TP,tak s tím nic nenaděláš, neboť se vychází z max hm přívěsu a údaji v TP,oba se nesmí překročit.
Když jsem sledoval tvůj "vývoj" směrem k Jeepu, našel jsem určité paralely: rovněž zastávám při výběru jako hlavní kritérium "srdeční záležitost", rovněž jsem svou zkušenost s 4x4 začal s Pajerem, pak následoval Jeep Patriot, TJ a nyní je to rovněž JK, r 10...s povolenou max hm přívěsu 3,1 t .....
Na svý JK jsem ale nemusel čekat doslova ani den...respektive to trvalo 13 dnů,než se prodaly předchozí vozy...moje JK už stálo připraveno k prodeji. Když se tak dívám na inzerce / Sauto/,tak i těch nových JK je k máni dost , tvoje čekací doba mi přijde mírně řečeno delší,než je obvyklé....
Honza1

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Honza1 »

Dr.Ti. píše:Max hm přívěsu pro TJ 2000kg a pro JK 3100kg, pro JK 06-dosud tohle platilo, takže informace o max přívěsu do 2,5 t je novum,který nemají uvedený ani firmy,který katalogově dělají TZ pro Jeepy.
Pro tebe tedy nepříjemná novinka,ale pokud to je takto uvedený v TP,tak s tím nic nenaděláš, neboť se vychází z max hm přívěsu a údaji v TP,oba se nesmí překročit.
Když jsem sledoval tvůj "vývoj" směrem k Jeepu, našel jsem určité paralely: rovněž zastávám při výběru jako hlavní kritérium "srdeční záležitost", rovněž jsem svou zkušenost s 4x4 začal s Pajerem, pak následoval Jeep Patriot, TJ a nyní je to rovněž JK, r 10...s povolenou max hm přívěsu 3,1 t .....
Na svý JK jsem ale nemusel čekat doslova ani den...respektive to trvalo 13 dnů,než se prodaly předchozí vozy...moje JK už stálo připraveno k prodeji. Když se tak dívám na inzerce / Sauto/,tak i těch nových JK je k máni dost , tvoje čekací doba mi přijde mírně řečeno delší,než je obvyklé....

V katalogu na jeep.cz je ještě dnes 3500kg.
http://www.jeep.cz/files/katalog_jeep_w ... 09_web.pdf

objednávku jsem podepisoval koncem Července, auta se začaly dělat v září, ale nejdřív mrskali benzíny a pak pro němce, tak proto ta doba. A já už byl rozhodnutej pro novej model. Dnes mě to s..., radši bych měl 2010 s 3,5t na kouli. V katalogu na krátký JK píšou 2000kg, tak jestlity máš 3,1t, tak to asi rozhoduje pes pana dovozce podle ranního počasí a množství hárajících fen v okolí. :bit:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Jirka »

[quote=".... A já už byl rozhodnutej pro novej model. Dnes mě to s..., radši bych měl 2010 s 3,5t na kouli. V katalogu na krátký JK píšou 2000kg, tak jestlity máš 3,1t, tak to asi rozhoduje pes pana dovozce podle ranního počasí a množství hárajících fen v okolí. :bit:[/quote]


...jsme v čechách - zde je možné leccos.....Oficiální cestu bych možná vypustl a pak je možné lecos....ušetříš čas, nasrání, atd atd........ Ale to bych asi radit neměl,že................ :wink:

Mimochodem - nevím jak moc s tím vleke m funguješ, ale tos neviděl spoustu obyčejných osobáků, jak za sebou táhnou přívěs a dalším autem? Myslíš že jen jedinej má na to papíry? Jenom ten samotnej dvoukolovej vlek váží víc, než ty auta vůbec /500kg/ můžou tahat.... Sám jsem to tak měl - vozil jsem za Golfem II dvojnápravovej vlek s rallyovým autem na tom............ Sám si to lehce spočítáš............... :wink:
Dr.Ti.

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Je to dle typu TZ, HAK má 3,5t a BRI 3,1 t....platí pro JK 06-dosud, to omezení pro model r 11 je fakt novinka,kterou katalogy firem pro TZ neznají a neznají to zřejmě ani prodejci.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Harley »

Tak to je nepříjemný Honzo.
Nemají automaty na kouli víc jak manuály? Ty máš manuál.
Já mám tažný na 3,5t. ale je mi to prd platný,nemám na velkej vlek papíry.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od meett »

honzo to ti rozumim .. takový pěkný mango tango :wink:
no docela pakárna :pako: :pako: ... odstoupit od smlouvy a koupit 2010.
ještě ti zbyde na naftu a opravy :todáš:
dickee

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od dickee »

Ty termíny dodání mohu potvrdit. Už jsem to tady psal. Já jsem obědnával v prosinci 23. 2009 a přebíral 24. 06. 2010. Hrůza. Prodejce mi řekl termín NEJPOZDĚJI do konce dubna. Ale zase jsem vyjednal super slevu. Co se týká tažného tak já mám kraťase a tak mi 2 t stačí. Ale je to k nas..ní. Tak držím palce ať ti to dopadne.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od cihlík »

No to verim ze nastve, ale jak rika Jirka, asi bych to neresil a tahal ty 3 tuny, to auto na to ma...ja mam v kratasu 2000 kg, ale to mi staci na prives a dva kone :wink: ...ne ze bych nejake mel a umel na nich jezdit, ale ten pocit :blééé: :cheche: ....stejne ale celou tu hmotnost kvuli svemu B-cku v ridicaku nevyuziju, ale necham si dodelat E, abych mohl tahat veci do prace...takze Harleyi kdyz si dodelas E k B-cku tak muzes tahnou 3,5 t prives s radosti a zase takove starosti to nejsou jako kdybys delal papiry na C :wink: .....myslim ze je tam podminka par let mit B a k tomu max. absolvovani par jizd a nevim ani jestli nejaky test.
Naposledy upravil(a) cihlík dne 11 dub 2011, 19:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Harley »

Já to nevyužiju,takže to nerpotřebuju dodělat. Mám "C" a kdybch asi před deseti-patnácti lety,když se měnili skupiny v řidičáku,si zažadál,dostal bych všechno.Jak velkej k béčku tak i k céčku a měl sem i nárok s praxe na "D",ale nějak mi ta změna unikla a já to propásl. Teď už na to píchám.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od meett »

jen tak sem koukl do TP a mám tam taky jen 2000 kg, asi někdo udělal chybu a spletl si dlouhý JK s krátkým :pako: :pako: :pako:
Vojta

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Vojta »

Na JK mám taky tažný na 3,5 tuny, bez problémů zapsáno v TP. Dával jsem ho tam sám, a když jsem to tažný kupoval, je potřeba dát pozor, aby nejen Jeep, ale i to tažný bylo schválený pro 3,5 tuny. To bylo z výběru v Radotíně http://www.tazne.cz/ jen některý! Ale je mi to naprd, protože taky na to nemám papíry. Ale kamarádka je má, protože její táta učil v autoškole.
bobeš

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od bobeš »

Tak tom máš benzín!
U nafty je to 2,5t (man. řazeni) a 2,2t (automat) to mám i já.
Mě to teda stači! Ja potřebuji odtáhnout karavan a ten má 1,7tun.

Zdravím

PS: v sobotu jsem si zařádil na horách v 40cm sněhu!!!
Pro tyto zážitky jsem si ho koupil!!! PARÁDA :todáš: :todáš: :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK, model 2011, tahání přívěsů

Nový příspěvek od Harley »

Vojta má naftu.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů