Obutí JK

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
dickee

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od dickee »

Harley píše:
V rozměru 265/75x17 nevím co koupíš. V tomhle rozměru se teréní pneu žádný nedělaj,pokud vím ,a je to navíc rozměrově pneumatika stejná(na průměr) jako tovární u US verze - 255/75x17 a v tomhle rozměru se už teréní pneu dělaj. US verze Rubicona je na M/T v tomhle rozměru. Je to rozměr 32" a další rozměr je až 285/70x17 -33" Mezitím nic není.

Uvádím, že bych koupil rozměr 265/70 R17 a v tom už jsem pneu našel. Mám i nějaké odkazy. Při této šířce pneu - nebude problém se šířkou na autě? Poradíte jaké pneu by jste z těch níže uvedených doporučily?

http://www.barum-pneu.cz/detail/hankook ... ni/136303/
http://www.barum-pneu.cz/detail/goodyea ... ni/132130/
http://www.barum-pneu.cz/detail/bfgoodr ... ni/128959/
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Harley »

Ze šířkou snad problém nebude. Jen snad,když chceš zachovat tov. parametry a nezměnit nic,tak bych teda radši volil ten rozměr pneu,co mají US verze. Kdyby došlo na nějakou reklamaci v záruce,tak můžeš argumentovat tím,že na to samý auto jsou v USA tyhle gumy taky a tak nemohly ovlivnit nějak záruku. Těma 265tkama získáš akorát o 1cm (0,5mm na jednu stranu) větší šířku ale na průměr budou na stejno. Stojí za to tem 1cm?
dickee

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od dickee »

To určitě nestojí, dokonce bych raději ty 255 ale nemohu žádné objevit. Víš o něčem, poraď případně pošli odkaz? Díky.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Harley »

Musej bejt,když je Jeep montuje fabricky .I v M/T na Rubiconech
Dr.Ti.

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

zde je osvědčená pneu BFG T/A v rozměrech dodávaných pro EU JK r 10:
http://www.popgom.cz/nakup-pneumatik/bf ... r#plusInfo
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Tom »

mno jo Harley, nejsou... Je to tak blbý, že ty 255/75R17 jsou v MT jen od Goodrige a jen ve státech. Je to tak speciální guma (rozměrem), že i ve státech se neshání úplně ideálně a je poměrně drahá. V porovnání s jinejma gumama. Buď se musí šáhnout hluboko do kapsy a nebo slevit z požadovaného rozměru...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Harley »

No to je blbý! Já ten rozměr nikdy nehledal,nepotřeboval jsem. Jen sem věděl,že existuje.
dickee

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od dickee »

Tak jsem konečně sehnal gumy :cigarko: . Nedovedete si představit jaký to je problém :blbost: . Nakonec mi je jeden pneuservis v Plzni sehnal až někde v Holandsku a to prý byla poslední sada pro celou Evropu. Jedná se o BF Goodrich MT KM2 265/70 R17. Jsem na ně v terénu zvědavej, věřím, že mi nezklamou, prý jsou to jedny z těch lepších pneu. Máte případně někdo zkušennost? Nejraději bych to obul na Goodyeary, ale ta guma v MT vzorku je nejlevnější někde kolem 6.500,-- Kč a to je fakt moc.
Ještě sháním disky. rád bych origo, neproddáváte někdo za nějakou solidní cenu?
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Laco »

Tie gumy su v pohode. Mam ich sice v inom rozmere, ale skusenosti su dobre. Su relativne tiche /na MT cka.../, asfalt ich velmi nederie a v blate su v pohode, len ich musis podhustit, jazdim v blate na 1 bar. Absolvoval som na nich dokonca skolu smyku :-). Tam som sice zistil, ze TJ na MTckach a mokrom povrchu je vo svojej podstate neriadena strela, na druhej strane to asi nebude ziadna novinka.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Ondřej »

Tak to ti sehnali to nejlepší co zatím BF Goodrich dal na trh. Na to jaký to jsou špalky totiž nehučej,moc neubývaj a chovaj se docela pěkně i na mokru. Gratulace :todáš: :todáš: Jezdím na nich druhou sezonu a jenom chválím, na MT jsou KM 2 fakt povedený.
dickee

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od dickee »

Tak jsem rád, že už je má někdo vyzkoušený a že jsou na ně pozitivní ohlasy. Takže díky za zprávy a věřím, že i já budu spokojený.
Honza1

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Honza1 »

Já chci zkusit tyhle:

http://www.prodejpneumatik.cz/zbozi/coo ... 0r17-114q/

Akorát už nejsou za cenu, co prezentují, ale už jsou zdražené :frown: . Ale rozměrem jsou na obvod stejně jako US, akorát o 2cm širší, tak zkusím, jestli se vejdou do podběhů bez liftu. Uvidíme
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od PETARDAK »

Honza1 píše:Já chci zkusit tyhle:

http://www.prodejpneumatik.cz/zbozi/coo ... 0r17-114q/

Akorát už nejsou za cenu, co prezentují, ale už jsou zdražené :frown: . Ale rozměrem jsou na obvod stejně jako US, akorát o 2cm širší, tak zkusím, jestli se vejdou do podběhů bez liftu. Uvidíme
Do podběhů se asi vejdou, ale jsou to gumy vzorkem dost blízko orginálů, to si v blátě moc nepomůžež :nototo: , připlať pár tisícovek a běž do STTček :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od Harley »

Moje řeč.
dickee

Re: Obutí JK

Nový příspěvek od dickee »

Ahoj, tak jsem se vrátil z cest na které jsem sháněl pneu (Rumunsko, Ukrajina). Goodriche KM 2 jsou super. Perfektně sedí. V terénu super záběr. Na asfaltu nehlučí. Průměrná spotřeba za celou expedici 9,9 l/100 km (to je super ne :cigarko: ). Ujeli jsme 3200 km. Wraník šlapal jako hodinky. Přesto že jsme byli sami tak jsem se na něho mohl spolehnout a byl to pro mně nádherný zážitek. Záměver ještě jednou díky Petardakovi za dovoz ráfků až do Plzně.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host