Hard top nebo Soft top na zimu?

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Harley »

Chci se zeptat co si kdo myslí o používání a výhodách či nevýhodách měkký a tvrdý střechy. Nejde o filozofii co k Wrangleru patří ale čistě o technický postřehy.
Proč se ptám? Dva roky,resp. dvě zimy jsem projel se Soft topem a teď tuhle současnou mám prvně Hard top. Když se ohlídnu zpět na předchozí zimy,příjdou mi vcelku podobný.Mráz a dlouho sníh,takže se dá objektivně porovnávat.
Ty dvě zimy se softopem byly úplně v pohodě.Do auta neteče,když taje,auto se dobře vytápí. Mínusy vidím jen v tom,že není zadní stěrač,vyhřívání zad. okna a zadní oknoje nepříjemný otevírat,když se něco nakládá většího. Boční okna nejdou oškrábat. Mínusů je docal dost co do počtu ale nejsou nijak zásadní. Dá se s tím normálně žít. I se softopem jsem jezdil pravidelně ,minimálně jednou týdně do myčky,takže omezení v mytí a čistění od soli není žádný.

No a teď mám hard top a už od podzimu,co začalo mrznout mám takovej pocit,že to auto musím vytápět dýl,pak,když se vytopí,tak je to v pořádku. Když někde zastavím a vypnu motor,auto mnohem rychlejc vymrzne,než před tím se softopem.Přišlo mi,že měkká střecha líp izolovala než jen tenkej laminát.
S fukarů fouká furt stejně vařící vzduch a začne foukat přibližně ve stejný vzdálenosti od domova,jako dřív.Takže tady žádná změna.Přesto,pro klid duše jsem vyměnil termostat(zbytečně).

Takže jaký máte zkušenosti Vy?
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od cihlík »

Já jenom se softopem, ale v životě mi v něm nebyla zima :wink: , i podle zkušeností jiných lidí co vozím, tak byli překvapeni že i vmraze -15, je za chvilku v autě horko jak sviňa :blééé: . Takže v JK co se týče tepelného komfortu žádný problém :wink: . Horší to prý bylo u TJ, nebo speciálně u YJ, tam vím že si lidi stěžovali že mívají problém v zimě s topením. Jedinou výhodu co já vidím u hardtopu je lepší odhlučnění, ale i do softopu se dá dát dodatečná izolace na zimu, která myslím si tlumí i hluk. Jinak je možná jiná situace u dieslu, kde topení topí přece jen o poznání míň, alespoň déle trvá než se rozehřeje - podle toho co mi říkal Dr.Ti., ale to znám jen z vyprávění, takže ti dotyční musí sdělit sami své zkušenosti se zimou :wink:
Jo přece jště jednu nevýhodu Softop má, když je venku mokro - prší, nebo taje sníh na střeše, tak je skoro pokaždé pravidlem sprška za krk, když otevřeš dvěře a rozhoupá se střecha. Taky tady kdysi řešený problém se špatnou těsností v oblasti předního dosedu softopu na rám okna a dveří je u JK klasika, ale tak nějak jsem se už přizpůsobil situaci, že to k Jeepu prostě patří :wink: :cheche:
Naposledy upravil(a) cihlík dne 09 úno 2011, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Harley »

No právě,naopak a paradoxně mi příjde,že větší zima je v autě s Hard topem. .Přesněji řečeno,zima mi tam není jen se dýl vytápí a rychlejc vychladne.Hard top aby byl teplejší,tak by musel mít zateplení.

Jinak i u hard topu když otevřeš za deště dveře,tak tě spláchne voda ze střechy.Stejně,jako se softopem. Co se hlučnosti týče,tak je to u JK na stejný úrovni u obou střech. Jediný co jsem postřehl,tak když stojím na semaforech,tak už neslyším chodce.Před tím jsem se kolikrát podíval za sebe,jestli mi někdo nepřistoupil :wink:
Dr.Ti.

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

1/ jezdím pouze s Hardttopem,se Softem nemám zkušenost
2/ -absence klasického odvodného žlábku pro vodu znamená,že při dešti po otevření dveří mám vodu uvnitř,což se mi nelíbí
-termo+ hlukoizolační vlastnosti plastu a látky jsou jiné,ale asi ne tak závratně,aby to hrálo podstatnou roli ve výběru Softu nebo Hardttopu
3/ výkonnost topení u dieselu je znatelně menší oproti benzinu,bundu sundávám až po půlhodině jízdy, oproti TJ je ale situace mnohem lepší, tato problematika mě ale netrápí,nemiluji příliš teplý vzduch v kabině-snižuje bdělost
4/Soft X Hardt, no, pro mně naprd oboje. Chápu, že oba typy střechy jsou spjaty s koncepcí auta , s možností jezdit zcela bez střechy anebo obě střechy zaměnit dle potřeby. Já jezdím celoročně s pevnou střechou a více oceňuji o něco málo lepší tepelnou a protihlukovou izolaci Hardttopu a hlavně mnohem lepší bezpečnost proti vykradení.Přeci jen nožem do Softu se jde snadněji , než kladivem do plastu. Jsem ale zastáncem klasické plechové střechy s polstrem. Jezdit "bez" má určitě svoje kouzlo,ovšem prach a smrad v kabině,bolesti hlavy z průvanu a to celý využitelný jen párkrát v roce v létě v rámci výletu.... to ne. Krom toho, ochrana posádky Softem či Hardttopem nesnese srovnání s plechovou pevnou střechou,byť má JK ochranný rám. Suma sumárum....být JK s pevnou střechou,vůbec by mi to nevadilo, mám-li volit mezi Soft anebo Hardt, pak tedy určitě Hardt s tím,že v rámci "odvazu" ty stropní panely můžu vždy sundat a výhody pevné střechy pro celoroční používání s denním ježděním do práce převažují, prostě Hardt mi přijde praktičtější a po eventuálním dodělání opolstrováním i garantující jakousi hlukovou a termoizolační pohodu.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od cihlík »

A to je na Wrangleru super, že každý si ho může užívat tak jak chce podle vlastních preferencí...doktor s pevnou střechou, já se softopem a když počasí dovolí tak zcela nahoře bez :wink: a takový Jožánek, tomu přijde zbytečné i čelní okno a nějaké ty dveře :blééé: ...všichni jsme spokojení :todáš: ....každopádně softop x hardtop +/- to samé, akorát kdo chce jezdit v létě občas i bez, tak je praktičtější jízda se softem, ten je dole raz dva. Na druhou stranu kdybych bydlel v OV, tak bych také preferoval hard, protože má první noc v OV s Wranglerem na ulici skončila ve 3/4 na 3 prořízlým okýnkem :bit: :frown: ...tak to vidím já :wink:
Uživatelský avatar
Pajucha -Ludvig
malej kecal
Příspěvky: 22
Registrován: 25 čer 2009, 09:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Pajucha -Ludvig »

Ahoj všichni :tožvitaj: , já v létě jezdím skoro pořád bez střechy a bez dveří a nemá to chybu proto sem si ho kupoval,kdyby mě bylo 40 tak jezdím i v zimě bez :cheche: . Proto nasadím v říjnu soft a dveře.Hard na YJ není nic moc jak jedu víc jak 85 tak to plácá a funí a je větší hluk než se softem. A topení, jestli soft nebo hard je to jedno nic moc.A takovej postřeh,když stojím před obchoďákem s wraníkem bez střechy tak lidi okolo něj chodej tak na metr jako by se báli, aby to nebylo na ně, kdyby se něco ztratilo. Je tam radio a síbíčko a zatím se nic neztratilo a jak někde psal Harley všechny kastliky odemčený .Jinak doma parkuju v garáži. A do práce jezdím na kole mám to 10 minut.Ahoj :tožvitaj:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Ondřej »

Přiznávám,jsem měkčí neboť na zimu mam hardtop. V létě soft nebo bez a před obchoďákem parkuji taky a zatím se nic neztratilo. :todáš:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Dvě zimy jsem měl jen Soft Top, letos mám na zimu Hard.
Podle mě je to lepší, pohodlnější i praktičtější.
Navíc jsem ho nechal vypolstrovat a vlastnosti jsou pak o poznání lepší právě pro tu izolaci , hluk zvenčí ale i celkovou akustiku uvnitř. I na léto je ta izolace polstrem dobrá.
http://www.jeepwrangler.cz/phpbb3/viewt ... =90&t=1750
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Harley »

Polstr HT je určitě už jiná liga :todáš: . Ten pak bude fungovat super v zimě i v létě,kdy je ten laminát rozpálenej jako kráva!
Možná u TJ bude fungovat i zvukově ale u JK je ticho i ve stopadesáti pod softem.Hardop je zvukově pak stejnej jako ST
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od meett »

mam zkušenosti s obojím.
nevidím v tom žádnej zásadní rozdíl. Hardtop mam vypolstrovanej a tak auto je za 5 min vytopený a ohřátý.
se softopem je auto o 10cm vyšší, problém je to zadní otvírání. jinak sedí krásně

do hartopu tece špatným těsněním v přední části ( mám opravnou sadu ale jestě sem ji tam neměl čas dát ) je to bolest u tech prvních aut 07/08
pátý dveře horním rohem u pantů mi tam trošku prosekávájí těsnící gumu u okna

to je z tech postřehů asi vše
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Tom »

je to jak píšeš Harley... Hard se déle vyhřívá a má větší tepelnou ztrátu... Když mam na střeše střešní stan (mam ho kotvenej přímo do hardtopu) auto se rychlej vyhřeje, v létě pak nemusim mnohdy ani pouštět klimu... z toho plyne - izoluj!!!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od Harley »

Mě to totíž přišlo takový legrační.Proto sem to téma zakládal,jestli se mi to nezdá. Všichni vždycky mluví o tom,jak na zimu dají pevnou střechu aby jim pod plátěnou nebyla zima a nebo se mě lidi dost často ptali,jestli pod tou hadrovou nemrznu.Teď co mám pevnou,se na to nikdo nezeptá a ani ho to nenapadne,když ta střecha je pevná.
Je to paradox ale pod hadrovou je to v zimě lepší.Nepotřebovat normální přístup do kufru,tak nadále preferuju plátěnou.
dickee

Re: Hard top nebo Soft top na zimu?

Nový příspěvek od dickee »

Já jezdím se Softtopem a jsem plně spokojený. Letos, tedy první zimu, ale neshledal jsem problém. Auto mi topí rychle, když při studeném motoru otočím topení na maximum tak mi jde vlažný vzduch v podstatě okamžitě, parkuji venku na zahradě, takže žádná garáž. Subjektivně mi dokonce připadá, že mi wraník topí lépe než můj osobák (oba jsou nafťáci). Hlučnost z ulice mi nevadí, dokonce si nemyslím, že by byla nějak moc větší než u plné kabiny, a ten pocit, že můžu sundat střechu kdykoli je nepřekonatelný. To byl taky důvod proč jsem volil plátěnou střechu. Několikrát jsem i parkoval ve městě (v Plzni) a zatím žádný lapka moje auto nenavštívil (doufám, že jsem to teď nezakřikl :wink: ). Takže moje spokojenost je maximální.
Souhlasím však s tím, že přístup do kufru je omezen, no ale co jebez chyby :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů