surna prosba - stitok na dverach

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
eri 1

surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od eri 1 »

Ahoj vsetci... kupujeme uz v poradi treti Wrangler TJ - a po problemoch, ktore mame na Slovensku som pochopila, preco u nas jazdi tak malo tychto stvorkolesovych uzastnikov :blb: :blb: :blb: Nas posledny je kupovany v cechach je super upraveny a naozaj vysperkovany... doposial som si myslela, ze STK, emisne a co je viem este co vybavime u priatelov... zial predchadza tomu na Slovensku tzv. Kontrola originality vozidla, ktoru pri dovoze robi kazdy novy majitel ked si chce auto prihlasit na seba. Kontola originality spociva okrem ineho aj v identifikacii a foteni stitkov, vin znakov, a pomocnych identifikatorov, ktore maju okremi ineho zarucit, ze nie je auto kradnute alebo skladacka :bit:..... toz tu nastal problem - vsetko je ok az na to, ze nejaky debil :bit: :bit: :bit: - fakt zabit je ho malo, odtrhol na dverach u vodica najdolezitejsi stitok, ktory kontroluje pri identifikacii kazdy policajt.... - majitel povedal, ze pri ,,umyvani" vraj tam bolo okolo toho kopec spiny.... no som zena, co ma rada poriadok ale tohto cloveka by som asi pocas spanku ,,pribyla" pokrivkou z hrnca... fakt. Ale k veci - moja uplne surna najvacsia prosba je - tym, ze je auto v cechach odhlasene na mna a som tak majitelom v cechch nie na slovensku.... mozem jedine - poprosit vyhradneho dovozcu Jeepov do Ciech o vydanie kopie.... tohto stitka, ak sa mi to nepodari, lebo aj to je vraj mozne, musim si dat u nas vystavit na kontrole originality tzv, znamku 2 co znamena ze auto nie je sposobile a je podozrenie z trestnej cinnosti v suvislosti s jeho predajom a kupou a s tym ist priamo na ministerstvo vnutra a dopravy a ziadat o udelenie vynimky.... Chlapi pomooooooc netusite, co ma caka. Prosim vlemi prosim ak ma ktosi z vas znameho u vyhradneho dovozcu, co mi pomoze tento ,,legislativny" hlavolam vyriesit platim zlatom ;o)))) najma tekutym... ked si predstavite co mi stoji uz mesiac na dvore iste ma chapete..... Erika
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Harley »

Chyběl mi štítek s VIN co je za předním oknem. Byl jsem na zastouení ,že bych potřeboval vydat novej a koupit jako ND ale bylo mi zděleno,že Chrysler tohle nový nevydává a nemá to ani jako ND. Zjišťoval jsem to i ve světě a je to tak. Nechal jsem to tak bejt,jelikož u nás raženej štítek nebo samolepka nemají žádnou právní hodnotu a úřady berou pouze ražený číslo na kastli či rámu. Zjišťoval jsem tohle na několika STK a i u známejch co nanich pracují a nebo jim šéfují. Prostě jen raženej a štítky jsou braný pouza jako orientační.
Na předchozích třech Jeepech jsem tu samolepku už taky neměl a vůbec mi nechyběla. Navíc mi příjdou dost ohavný a tak se nedivím,že jí někdo strhne a nebo když lakuje,či opravuje dveře. Na JK jí mám a docela mi vadí a už jsem jí chtěl několikrát sloupnout.Je to degustovní hlavně když nejsou dveře:
Obrázek
eri

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od eri »

presne takto som argumetovala na ministertve, ked som ziadala o stanovisko.... poradim ti - nezlupuj to... ak ho raz niekedy predas na Slovensko, novy majitel ho nedostane na papiere... ( ti chudaci na kontrole originality mozu prist o pracu, ak ti auto prihlasia bez toho - vsetko fotia a posielaju do centralnych databaz interpolu...) iba tak ako som uz pisala - s vynikou u ministerstva a ukrutnymi oplatackami...
tam mi totiz poradili iba to, ze mi moze dovozca v cechach vydat nahradny... ja totiz cesky technicak mam na moje mono, ale auto je tym padom na ceskych znackach - prvoznych... a teda docasnych
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Harley »

Já si auto dělám dle svých představ a tyhle malichernosti mě moc netrápí.Hlavně aby se mi to líbilo.

Já jen popsal svojí zkušenost s dovozcem a náhradníma štítkama.Před dvěma lety to nešlo.

Každopádně ti přeju,ať ti to dopadne dobře a auto dáš na značky.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Jirka »

Jo jo Eri, máš pravdu - každý auto který se poprvé přihlašuje v EU - tedy typický dovoz z USA - musí mít v prvopapírech oskenovaný a ofocený ten blbý štítek ze dveří. Je to sice nepochopitelné, ale je to tak. Já když jsem dával na mém dovezeném JK jiné dveře, tak jsem musel štítek z těch původních - bouraných - sundat - tedy se samozřejmě poškodil, tuto samolepku jsem musel nechat vyrobit novou /neofiko samo..../ , "někam" nalepit - a protože to na nové - jiné dveře nejde, dal jsem ji do kufru pod koberec - jim je jedno kde je. Musí se nafotit místo kde ta samolepka je, oskenovat čárový kód který na ní je - a to je vlastně kompletní identifikace vozu a terpve podle tohoto kódu se tvoří techničák......

Takže hrát si se samolepkou fakt není dobrý..... Je to velmi důležitá záležitost, i když jen pro první přihlášení. Jen je s podivem, že Slováci to chtějí i když auto jede z Unie - no prostě zase chce být někdo papežštější než papež....

Takže není problém ji normálně vyrobit novou - jen asi budeš mít problém s tím, že tu starou jako vzor asi nemáš,že...... V tomto už ale nicméně tedy bohužel též poradit nedovedu...... :frown:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Harley »

Tak určitě by šlo ofotit s jinýho stejnýho auta a na počítači změnit údaje který jsou specifický pro konkrétní auto.S tohle nechat udělat samolepku,třeba i stejně zalaminovanou,jako je origo. Není to na žádným spec. papíru nebo nejsou tam žádný spešl ochraný znaky aby to nešlo vyrobit a nebo aby se tím porušovala nějaká ochrana.

Jirko,krátký JK mto má na dveřích? Dlouhý na sloupku.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Jirka »

No právě, já to měl na dveřích :cry: Proto jsem to musel dělat nový, protože mám dveře jiný.....
Nevím jak to mají jiné JKčka, ale docela bych si tipnul, že tím že to máš na sloupku a máš "ameriku", tak to někdo už před tebou předělával - štítek má být logicky na kastli a ne na výměnné části auta..... Je možný že ti to němci už předělali na sloupek.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Harley »

Hmm,kouknu na jiný dlouhý,jak to maj. Štítky vypadaj originál nalepený a netuším,kde by je vzaly,ty nový.
Ale třeba SUVčka od Jeepu to mají všichni na hraně dveří,né na sloupku či jinde na kastli.
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od pallmexman »

Zdarek. U JK to mám na B sloupku, u TJ jsem to měl na A sloupku, u KJ jsem to měl na hraně dveří a u ZJ už nevim. Vše na levé straně u řidiče.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Harley »

Je to tak. Dlouhý JK to má na B-sloupku,krátký na dveřích(nemá B-sloupek :lol: )

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od pallmexman »

Pěkný disky na unlimited! :lol: Ale je vidět, že oba majitelé nemají smysl pro detail, když nechají závaží na diskách, aby takhle zářilo. :down:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Harley »

Je vidět,že máš taky vkus :up: :lol: . Ani já bych to nevydejchal.Alespoň bych je zatřel černou barvou. Každopádně,uvnitř je místa dost!
eri

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od eri »

Takze mili priatelia, mame to konecne za sebou - legalnou cestou.....a pre tych ktori sa na Slovensku stretnu s podobnym problemom sem dobrosrdecne posuvam cely postup ako si vyziadat nove vin na ministerstve , ktory najdete len malokde... alebo presnejsie nikde.... takze tí, ktorí na svojom dovezenom aute nenajdu potrebne identifikatory na Kontrole originality:

1. musia podat ziadost o udelenie vynimky

- na adresu:
MINISTERSTVO DOPRAVY, POŠT A TELEKOMUNlKÁCIÍ SR
Štátny dopravný úrad
Nám. Slobody 6 (pobox 100)
810 05 BRATISLAVA

- znenie ziadosti (som si vymyslela, ale preslo, tak bude ok):
Vec : Žiadosť o udelenie výnimky
Týmto Vás žiadam o udelenie výnimky podľa zákona 725/2004 Z.z. §111 pre vozidlo Jeep Wrangler vin: ....................
Odôvodnenie žiadosti:
Motorové vozidlo sme si individuálne doviezli z Českej republiky a je pôvodom z USA. Na základe kontroly originality bolo zistené, že vozidlo nemá nalepený výrobný štítok. Podľa odporučenia postupu pracovníkom KO som požiadala o vydanie náhradného štítka výhradného dovozcu značky Chrysler, ktorý mi však uviedol, že toto kritérium výrobca Chrysler Group LLC,USA, jednoducho neplní a nie je možné objednať jeho náhradu. Preto sa touto žiadosťou obraciam vrámci legislatívneho postupu na príslušný rezort o udelenie výnimky, aby som ho mohla riadne užívať podľa právnych nariadení SR.

- nesmu zabudnut prilohy:
Príloha : fotokópia TP časť 1
fotokópia TP časť 2
originál protokol STK
originál odborný posudok o kontrole originality
originál vyjadrenia výhradného distribútora značky Chrysler
správny poplatok 20,- eura podľa položky 73 písm. c) Sadzobníka správnych poplatkov, ktorý je prílohou zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkov v znení neskorších predpisov.

- a samozrejme aby sme vyhovli legislativnemu postupu:

a) identifikačné údaje o žiadateľovi:meno a priezvisko, datum narodenia, miesto narodenia a adresa trvaleho pobytu
b) identifikačné údaje o vozidle: značka, obchodny nazoiv, typ, druh a kategótia vozidla, obchodné meno vyrobcu, identifikačné číslo vozidla, evidenčné číslo vozidla alebo osobitné evidenčné číslo vozidla
a prajem vela trpezlivosti....na ministerstve maju totiz 30 dni.... aby sa ozvali
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: surna prosba - stitok na dverach

Nový příspěvek od Michael »

Eriko gratuluju :up:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů