Spotřeba

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od elvis »

Měl to u někoho v servisu, tak předpokládám, že tyto věci jsou zkontrolované a co se týká těch převodů, tak bývalý majitel tvrdí, že s tím po dálnici z Německa jel při cca 130km/h za 8-10l. Tak nevím co si o tom myslet.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Že kecá! :cheche:
Ale naopak 25 po okreskách je taky nezdravý .Buď má místo nohou kopyta a v kasždý zatáčce driftoval a nebo je někde závada.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od elvis »

Nedriftoval, je to starší osoba a jezdí normálně, žádné bláznění. Závada tam asi bude, ale babo raď kde? Ještě mě napadá jestli s těma velkýma kolama nelže tachometr. Já než jsem kupoval své TJ 2.4 , tak jsem se svezl s jeho a byl jsem rozčarovanej s toho jak to bylo líný, proto jsem hned zavrhl 2.5 ,ale asi to bylo těma kolama. Já když jsem vyměnil 215 za 235, tak jsem si 6tku taky nemohl dát tam kde dřív s 215ctkama bez problémů. Mám ještě v garáži obuté původní 215ctky, tak ho přesvědčím ať to zkusí s nima.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Tak jasně že proměřuje tachometr,když jsou jiný kola,.Vždť se změnil převod.Ukazuje míň ujetých Km než je zkutečnost.
Milan

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Milan »

Ahoj, navázal bych na téma spotřeby. Mám TJ 2,5i r.v 1998 a auto už skoro půl roku jezdí za 20-25 litrů - běžná jízda po silnici, kola 31". Často běží nepravidelně na volnoběh a za jízdy se objevuje cukaní na téměř všechny rychlosti. Z auta jde černý kouř. Auto bylo už ve třech servisech a nikdo bohužel nic nevyřešil. Nejdříve byly vyměněny svíčky, kabely a víčko rozdělovače, pak byl vyměněn rozdělovač celý a stále problém přetrvává. Teploměr ukazuje subjektivně správně.
Dík za každou radu či tip.
Návštěvník

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Návštěvník »

Mimochodem já jsem ta postarší osoba o které psal elvis, můj kamarád je docela drzej :)
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Ondřej »

Nevím přesně,ale koukl bych na čidlo teploty vody a map senzor, jinak můj jeep žere i trávu kolem silnice :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Jo ,sčekni MAP,teplotní čidla,jak vody ,tak vzduchu,lambdy. Před i za katem.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Jo ,sčekni MAP,teplotní čidla,jak vody ,tak vzduchu,lambdy. Před i za katem.
Nerozumím slovu "sčekni", prosím o vysvětlení. A ještě kde se ten MAP senzor nachází, případně ty ostatní čidla.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

Check = "sčekni" = zkontroluj :nápad: :nečtešnevíš: :cigarko: :wink:

MAP je někde na manifoldu v okolí throttle body.U starších byl spojen se sáním hadičkou u novějších je přímo na sání/klapce.Dle modelu a roku. Teplotní čidlo vzduchu je taky na sání,vody v okolí termostatu. Lambdy jsou ve výfuku.

Bez urážky,neber to zle ale když nevíš,kde tyhle díly leží,tak je nech radši zkontrolovat někým,kdo ví jak je kontrolovat.Ten taky ví ,kde se nachází. Nejlépe ten,kdo má chrysler diagnostiku DRBII.
Filip

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Filip »

nemáte někdo zkušenost se spotřebou po přestavbě na LPG ? mam TJ 2.5 sport 1999 a ať se snažim jak se snažim nemůžu se dosstat pod 15 litrů, spíše 16.
tak nevím jestli hledat nějaký problem nebo jestli je to normální.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Jirka »

A co jsi očekával?? Spotřeba plynu je vždy o něco vyšší než benzinu - takže jestli jsi jezdil průměrně okolo 12ti, což si myslím, tak v plynu je to určitě 15 až 16. Ale cena je míň jak půlka, takže jezdíš cca za 7,5 až 8 "benzinu" - to je ti na Jeepa málo?? :wink:
Bob Holoubek

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Nehledej chybu v motoru 16 je normál já u TJ 4l,jezdil 20l lpg.
Filip

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Filip »

nejsem najivní, s takovouto spotřebou jsem počítal. Jen když se tu dočítám že to umí jet i za 10 benzinu tak mi to začlo nějak vrtat hlavou :hopsa: děkuju za odpověď , to jsem potřeboval slyšet :cigarko:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

TJ za deset benzínu? :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů