Spotřeba

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Ondřej »

Nebo si dej tu pojistku přes vypínač ať to neni taková pruda. :wink:
DymakFilip

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od DymakFilip »

Tak si představte, že jsem snad jediný komu ten ukazatel byl užitečný. Jelikož jsem vyndaval baterku a dost to šlo špatně tak jsem si udělal takové udělátko, který jsem dal na baterku a snadno se potom dává ven. druhý den jsem zjistil, že to udělátko z pásky na koberce je úplně rozložený. To znamená že baterka teče a někde uvnitř je špatnái. Tak z toho vyvozuji, že to čidlo mně jedinýmu bylo vůbec k něčemu a musím koupit novou baterku. :o)
blastrik

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od blastrik »

Z prečítania si tejto témy je zrejmé, že spotreba na TJ je 10-13l benzínu samozrejme záleží od štýlu jazdy a kadiaľ sa jazdí. Mňa by zaujímalo o koľko stúpne spotreba pri nasadení väčších pneumatík 31x10.5" R15. Je to rapídne väčšia spotreba?
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Radek 66 »

Není podmínkou že s většíma kolama bude větší spotřeba.
1. jde o to jak to budeš počítat - s většíma kolama nebude ukazovat tachometr přesně ( pokud neuděláš úpravu převodu na tacháč)
2. důležitější bude jaký to budou pneu - MT/AT nebo silniční
3. automat nebo manuál ?
4. a taky v jaké rychlosti, třeba na dálnici ve vyšší rychlosti s většíma kolama bude spotřeba nižší.
Na 4 litru jsem měl 31x10,5R15 a bylo to v pohodě.
Pak jsem dal 32" a jezdilo to taky slušně a řekl bych i s nejlepší spotřebou.
Nakonec jsem dal 33" kola MT, ale s tím už si automat moc nerozuměl a spotřeba šla nahoru.
Skončilo to změnou převodů z 3,73 na 4,56 a je to zase super.
Já za nejlepší kombinaci považuju 4 litr automat s převodama 4,11 ( Rubicon ) a kola 32 " :todáš:
blastrik

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od blastrik »

Ako by sa to prejavilo na Wranglerovi TJ 2,5 r.v. 1999 manuál s pneu GoodYear Wrangler MT/R 31x10.5" R15 a mierne zdvihnutom cca o 5cm.
blastrik

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od blastrik »

Akú si mal Radek 66 spotrebu na tom 4litry s 32" pneu?
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Radek 66 »

Ha, to ti já nedokážu odpovědět jak je to u 2,5 ky.
Ale myslím že ta má z výroby převody 3,73 tak že na 31 " kolech už to asi poznáš dost na výkonu.
Jinak mě 4 litr bere cca 15, na dálku 13 ale já v něm mám řídící jednotku z Granda Cherokee tak že asi všechno jinak, ale zase to jede slušně
:cheche: říkal i Laco na sprintech :cheche:
blastrik

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od blastrik »

Takže pokiaľ je to citeľné na výkone tak to bude citeľné aj na spotrebe :frown:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Harley »

ŘJ byla s WJ ale program uvnitř byl TJ 4,0L s automatem. Přesně to co tam má bejt. Je to o softwéru né o obalu s čeho je.
Dlouho nešla s USA ta správná a já musel půjčenou vrátit,tak jsem na vrakáči koupil ECU a přijímač imobilizéru se security kódem s nějakýho čtyřlitrovýho WJ.Palo mi to pak celý flashnul programem pro TJ. Pak když přišla ta origo,objednaná,tak jsem jí tam nechal dát a tu s vrakáče prodal.
FAJER

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od FAJER »

mam TJ 4.0L M6. za poslednych cca 10tis. km pise pal. pocitac 13,4L / 100km pocitac neriesi tachometer, pouziva na svoje prepocty GPS = aj rychlost aj realne km. info o spotrebe je predpokladam pocitane s ECU a inpulzov s vstrekovacov. Vsetky info cez SAE protokol. pouzity HW : DashDyno SPD
http://www.auterraweb.com/dashdynoseries.html
Kolega Thunder ma TJ s 4.0L AT a vravel ze niekde okolo 16L/100km
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Ondřej »

Tak to máš fajn, já pod se pod 16 nevlezu :frown:
Uživatelský avatar
Remi
hodně velkej kecal
Příspěvky: 174
Registrován: 13 říj 2010, 21:21
Bydliště: Praha/China
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Remi »

YJ 2.5 215/75/15 meca - 12/15L
TJ 4.0 31/10.5/15 (265/75...) auto 3.73 - 17/20L Ale jedu 150 na dalnice... :cigarko:
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od Laco »

Radek 66 píše: :cheche: říkal i Laco na sprintech :cheche:
No ano mas pravdu :frown: , ostal som za Tebou pomerne vzadu. No pravdu povediac velmi vzadu. Zrejme tam Harley namontoval zazracny softver :wink: .

Spotreba plynu 18-19 litrov na 32x10,5x15
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od elvis »

Teď mi volal kamarád, který má TJ 2.5 manuál, pneu 31, že měřil spotřebu a zjistil 25l/100km. Jezdil jen po okreskách - žádný terén. Říká, že s těma pneu si tam pětku dá pouze z kopce. Co s tím? Kdo poradí? Harley?

Jinak všechny Wraníkáře zdravím a přeji hezké Vánoce v Jeepu někde na sněhu. U nás je ho už dost a pořád padá a padá.

Elvis
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Nový příspěvek od PETARDAK »

elvis píše:Teď mi volal kamarád, který má TJ 2.5 manuál, pneu 31, že měřil spotřebu a zjistil 25l/100km. Jezdil jen po okreskách - žádný terén. Říká, že s těma pneu si tam pětku dá pouze z kopce. Co s tím? Kdo poradí? Harley?

Jinak všechny Wraníkáře zdravím a přeji hezké Vánoce v Jeepu někde na sněhu. U nás je ho už dost a pořád padá a padá.

Elvis
Pomoc snadná, leč ne levná :wink: , změnit převody na 4.56 nebo raděj na 4.88 :todáš:
A nebo ještě líp, napřed vyměnit TJ z 2.5 na 4litr a pak ty převody :nápad: :todáš:

Jinak samozřejmě základní tech. věci: vzd.filt, svíčky, výfuky aj. jsou 100% O.K.?!
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů