Rozvibrovaná přední náprava

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

je to slozitej problém ...
zejtra po pul roce menim gumy a s tím dělám geometri, vyvážení kol a pod.
budu znát hodnoty před a po... jeste pred rokem byl problem na JK sehnat spravny udaje.. dám to sem

kdo prijel na geometrii v počátku ( u jK )... tak se potkal s tim ... co to je za model nastavim to na posledniho wranglera.. a to sou uplne jiný hodnoty..

je potřeba to vychytat a sem na foru dat berný resume

problem je v geometrii a v ramenou..( s ramenama pak de ruku v ruce uhel diferáku a kardanu )
je to vyšší dívčí
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

Meete,já mám origo dílenskej manuál stejně dlouho jako samotný auto. Viz ofocená stránka s údaji o geometrii výše.http://www.jeepwrangler.cz/phpbb3/downl ... php?id=246
Byl jsem na geometrii ve dvou různých servisech a v obou měly JK v databázi ,nehledě na to,že jsem jim přesný hodnoty byl připraven říct.
Na seřízení/kontrolu geometrie chodím dvakrát do roka a nikdy nebyl problém s údaji.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

no já mám zkušenost jinou...
best drive ( bývalá barumka ) myslím ještě před rokem měli pouze TJ
takže jsem jim dával hodnoty na JK .

jen pro zajímavost JK má záklon 4° a TJ 7° .. né že by to šlo štelovat ( krom těch ramen a excentických podložek)
ale jde o to že i ostatní údaje jsou jiný.

dávám jsem aktuální údaj ze svého auta
geometrie.jpg
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

Já vím,že to je jiný ,o tom sme tady mluvili už výše (já osobně jsem psal,že všechny předchozí Jeepy měly záklon 6-9° a že JK má jen 4) ale já když byl na geometrii (a chodívám dvakrát do roka) tak vždy měly parametry pro JK. Prvně,sem si je vzal radši sebou,kdyby ne ale nebylo třeba.

Teď jsem koukal na Tvůj protokol a to nemáš zrovna dobře seřízený.Ani jejich databáze neodpovídá požadavkům fabriky.
Tohle jsou správný hodnoty pro JK:
http://www.jeepwrangler.cz/phpbb3/downl ... &mode=view
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

právě pro to o tom mluvím

je potřeba to hlídat a nespoléhat slepě na servis

vím že nejsou, ale srounat to přesně snad ani nejde, právě pro ty vůle čepů a ramen .. sou to přece jen dvě tuhý nápravy a né polosy
a jak to neřešíš trošku komplexně tak výsledku moc nedojdeš a nebo jen na chvíli.

takhle to jezdí ... at to sem dá víc lidí a k tomu problémy co mu to dělá.

i když na našich cestách (silnice se to nedá pojmenovat), jedna cesta ze servisu a může to být jinak.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

To je jednoduchý,já vždy při seřizování geometrie jsem přítomen a vidím co je na obrazovce a následně na protokolu.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

jinak já chodívám 3x , každý jaro a podzim jak přezouvám a pak ještě mezi když mám nějakej úraz.

ta sbíhavost tomu DW může pomáhat docela dost a rigol na tu nápravu což je veliká páka nápravy je jen spouštěč.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

Tak já nepřezouvám,nemám do čeho ale jen točím kola na autě dle schématu. Geometrie je vždy lehce rozhozená.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

to já přezouvám ... né letní zimní ale lepší za horší nebo opačně, jedna guma 12tis tak to se vyplatí.
alespoň myslím ono nas 18ckách toho moc není a potom i to vyvážení je mazec.
ted jsme třeba platil jen 1200 za závaží a zbytek (3 tis byla práce) mám podložky a nevejdu se na stolici... tak je to sundat kola, podložky nandat kola, sundat kola, nandat podložky, nandat kola... není to prdel.

ale zase vím jak ty šrouby na tom podvozku trpí ... hlavně u spojovaček a v mým případě i na ramenou a není od věci pod auto lehnout a udělat si hezkej víkend :cheche: :cheche:

jinak na island sem koupil 2 montpáky a na střeše povezu 2 gumy.. tak bůh dej abych to nemusel dělat :cheche:

podvozek je základ proto mluvím i o těch ramenách, jsou tam rázy a ty silentbloky tak nejsou věčný,,
silnice tady to bych vraždil ...
Bob Holoubek

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Takže po ujetí asi 300km po všech možných silnicích s dírama okolí Milovic až chalupa v HK můžu s radostí oznámit,že náprava po Tomově zásahu viz info výše se již netřese.

Díky Tome :todáš:
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Krtek »

Toš ňa vítajte v tem vašém "Death wobble" klubu.
Mám JK 2007 2,8 CRD v manuálu. Není nazvedaný a kola jsou silniční gumy na 18" disku. Dnes jsem z Prahy dobrovolně opustil dálnici a jel domů okreskama. Kmitám skoro nonstop.
Geošku jsem udělal - nepomohlo. Nyní nasadím nové vyvážené 285/75 R16 MT. U Toma mám objednaný double tlumič. Tak čekám co bude dál. Ramena? Čepy? Záklon?
Honza1

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Honza1 »

Krtek píše:Toš ňa vítajte v tem vašém "Death wobble" klubu.
Mám JK 2007 2,8 CRD v manuálu. Není nazvedaný a kola jsou silniční gumy na 18" disku. Dnes jsem z Prahy dobrovolně opustil dálnici a jel domů okreskama. Kmitám skoro nonstop.
Geošku jsem udělal - nepomohlo. Nyní nasadím nové vyvážené 285/75 R16 MT. U Toma mám objednaný double tlumič. Tak čekám co bude dál. Ramena? Čepy? Záklon?
Tys byl v Praze? Mohls dát vědět, dali bychom alespoň kafe :nototo:
Honza1

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Honza1 »

Harley píše:To je jednoduchý,já vždy při seřizování geometrie jsem přítomen a vidím co je na obrazovce a následně na protokolu.
Harleyi, kam chodíš na geometrii? Mám volant zas trošku nakřivo, a posledně jsem platil zbytečnej ranec a vydrželo to jen dva týdny :frown:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od Harley »

S volantem na křivo se na geometerii nechodí.Seřiď si ho sám,tím štelovacím rukávem na tyči řízení.2x matka na 15mm klíč. A seřiď si ho tak aby byl při jízdě 100% rovně.
Nebo se u mě zastav
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvibrovaná přední náprava

Nový příspěvek od meett »

Krtek píše:Toš ňa vítajte v tem vašém "Death wobble" klubu.
Mám JK 2007 2,8 CRD v manuálu. Není nazvedaný a kola jsou silniční gumy na 18" disku. Dnes jsem z Prahy dobrovolně opustil dálnici a jel domů okreskama. Kmitám skoro nonstop.
Geošku jsem udělal - nepomohlo. Nyní nasadím nové vyvážené 285/75 R16 MT. U Toma mám objednaný double tlumič. Tak čekám co bude dál. Ramena? Čepy? Záklon?
Krtku nedávej do mě nerva zase....
ty si neudělal gemetrii ..... ty si na ní pouze byl u nějakýho felčaře... který ti s tím nic neudělal a ani ti nebyl schopen změřit všechny hodnoty..
tak když chceš v něčem poradit tak musíš ale uvádět věci tak jak jsou.
Kdyby ses na ten výpis z tvý geometrie jen podíval tak to zjistíš.

Vše co se kolem toho týká už zde bylo řečený tak si to přečti. sou toho jen 3 stránky to snad zvládneš :nototo:
Kurva někoho mi začínáš připomínat.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti